2017.04.17. 18:15

Megye I: A hajrában nyert a Király SZE

Megyei körkép - A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában meglepetésre a Király SZE 3-1-re legyőzte a Celldömölköt. A 84. percig 1-1 volt az állás, majd Hujber Gábor duplázott. Mivel a Körmend 4-0-ra nyert Jánosházán, a listavezető Rába-parti gárda előnye kilenc pontra hízott.

Király SZE-Celldömölki VSE 3-1 (1-0). Szombathely, Király Sportlétesítmény, 150 néző, vezette: Bedi.

Király SZE: Mester - Marton, Varga G. (Németh B.), Fritz, Biácsy (Szalay) - Hujber G., Németh D., Petrőczi (Szabó Z.) - Kiss B., Hujber B., Hajmási. Edző: Hegyi László.

Celldömölk: Heiner - Bodor, Potyi (Dobson), Enyingi Má., Varga J. - Győrvári, Virág M., Enyingi Ma., Klauzer - Vajda (Németh J.), Piri. Edző: Koman Vladimir.

Gólszerzők: Hujber G. (2), Fritz, ill. Győrvári. Kiállítva: Enyingi Má.

Az első félidőben a celliek akarata érvényesült, azonban a Király támadói életveszélyes kontrákkal zavarba tudták hozni az ellenfél védelmét. Egy ilyen akció végén a vezetést is megszerezték. A második félidő elején hamar egalizált Koman Vladimir együttese, ezután beszorult kapuja elé a Király. A nagy nyomást túlélve ismét kontrákkal operált a hazai gárda, amely kétszer sikeresen mattolta Heinert. Megfelelő koncentrálással és maximális fegyelemmel óriási fegyvertényt hajtott végre a Király SZE, amely megérdemelten nyert.

Kőszegi FC-Kemenesalja 3-0 (3-0). Kőszeg, 250 néző, vezette: Héra.

Kőszeg: Táncsics - Molnár Cs. (Biegner), Őri, Major - Hankó (Szűcs), Marti Ch., Keresztényi, Dévai, Prán - Szolyák, Varga(Marti Ra.). Játékos-edző: Táncsics András.

Kemenesalja: Hujbert (Nagy) - Bognár (Veszprémi), Erdélyi, Princes, Szakály E. - Smidéliusz (Dobány) - Szakály M. (Mendel), Döbrönte, Laki - Belegrai, Németh (Balogh). Játékos-edző: Dobány Gábor.

Gólszerzők: Molnár Cs. 2, Varga B.

A hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, formás támadásokat vezettek. Szolyák életerős löketét még kipiszkálta a kapus, de Molnár Csaba kísérletét már nem háríthatta. Egy perccel később már kettővel vezetett a Kőszeg. Molnár 60 (!) méterről lőtt, a vendégek hálóőre rosszul mérte fel a helyzetet, így a labda utat talált a kapuba.

A nyomást nem bírta sokáig a Kemenesalja, így a félidő vége előtt Varga is betalált. Fordulás után sem változott sokat a játék képe. A Kőszeg egymás után vezette a támadásokat, azonban sok hiba csúszott az utolsó passzokba. Összességében a hazaiak nagy kedvvel futballoztak, és hat perc alatt, Molnár Csaba vezérletével megnyerték az összecsapást.

Kiswire Szentgotthárd VSE-Vasvár VSE 2-3 (1-2). Szentgotthárd, 150 néző, vezette: Fischer.

Kiswire Szentgotthárd: Soós - Kurucz (Horváth Gy.), Kovács P., Merkli (Bedi) - Düh (Muszka), Nagy O., Dancsecz, Wágner, Vass (Kostyál) - Sipos, Takács (Bugán). Edző: Heiter László.

Vasvár: Smolczer - Bakos D. (Dézsi Z.), Bakos Cs. (Egeresi), Bíró, Horváth Á. (Dézsi R.) - Vincze K. (Varga A.), Robán, Czövek (Berta), Hajas - Réfi, Horváth A. Edző: Konrád Péter.

Gólszerzők: Nagy O., Düh, ill. Bakos D. 2 (egyet 11-esből)), Czövek.

A szentgotthárdiak álmosan kezdték a mérkőzést, míg a vasváriak agresszívan, motiváltan futballoztak. A vendégek az első félórában sokkal jobbak voltak ellenfelüknél, noha nagyon sok helyzetük nem akadt, két védelmi hibából is betaláltak. Sőt, egyszer a kapufát is eltalálták. Majd a félidő lefújása előtt a semmiből, de egy szép támadás végén szépített a hazai csapat. Szünet után más arcát mutatta a Szentgotthárd, beszorította a Vasvárt, és négy-öt alkalommal csak a kapussal állt szemben a hazai csapat.

Majd egy véleményes büntetőből, Bakos Dávid révén újra kétgólosra növelte előnyét a vendéggárda. Ám pár perc múlva Nagy Ottó találatával ismét csak egy volt közte, s mert újabb gól már nem esett, a vendégek három ponttal távoztak. Az első félidőben a vendégek pörgősebben, jobban futballoztak, a másodikban viszont a hazaiak domináltak. A mérkőzés összképe alapján tehát a döntetlen igazságosabb lett volna, a szerencsésebb csapat nyert.

Jánosháza VSE-Körmendi FC 0-4 (0-2). Jánosháza, 150 néző, vezette: Horváth P.

Jánosháza: Gadavics - Marsai, Simon, Dornai, Tóth L. - Orosz, Pintér (Csonka), Horváth A., Laczi - Vágusz P., Szabó T. Edző: Pungor István.

Körmend: Szabó Gy. - Kósik, Varga A., Makai, Niksz (Nyári) - Takács Á. (Tompa), Sipos (Horváth P.), Czimber, Balikó - Nagy T. (Török), Takács M. Edző: ifjabb Molnár Károly.

Gólszerzők: Czimber, Takács Á., Takács M., Niksz.

A gotthárdi Düh Károly (szemben) és a vasvári Horváth Attila (16) nagy csatát vívott egymással. A mérkőzést a vasváriak nyerték Fotó: Szendi Péter

Rum KSC-Vasi Opus- Nádasd KSE 1-1 (0-1). Rum, 150 néző, vezette: Szabó I.

Rum: Busi - Székely, Kontics, Bősze (Horváth Dániel), Somogyi - Molnár R., Papp B. (Kraft), Tóth M., Pásti - Leit-geb, Sipos (Horváth G.). Edző: Pup András.

Vasi Opus-Nádasd: Esztergályos - Cser, Zsoldos, Horváth G., Csenterics T. - Burka (Szabó B.), Podlaviczki, Csenterics J., Takács Á. - Horváth A. (Biczó), Takács M. Játékos-edző: Csenterics János.

Gólszerzők: Molnár R., illetve Cser.

Egyházasrádóci SE- Schott Lukácsháza SE 0-0. Egyházasrádóc, 120 néző, vezette: Szabó I.

Egyházasrádóc: Bali - Kertes, Lődi, Németh Martin, László (Mészáros) - Vilics B., Molnár L. (Simon), Balogh A., Budai - Tóth M. (Németh Marcell), Krajczár (Molnár I.). Edző: Simon Attila.

Schott Lukácsháza: Horváth K. - Baranyai (Bolfán), Vörös, Németh P., Lengyel (Tar) - Schwarcz, Németh Cs. (Czeglédi), Németh R., Szalai - Kovács D., Szabó C. Edző: Bezdi István.

Uraiújfalu SE-Rábapatyi KSK 0-3 (0-2). Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Tóth R.

Uraiújfalu: Szabó Martin - Gőcze, Varga Zs. (Csete), Regős (Tóth D.), Gallen, Varga Pá., Keszei, Toldi, Gönczöl (Farkas A.), Varga Pé., Szekér (Nagyobb Endre).

Rábapaty: Varga D. - Vadász, Király L., Németh B. (Németh Á.), Németh K. - Fehér, Piros, Gosztolya, Szabó A. - Bajnok (Enzsöl), Kovács T.

Gólszerzők: Vadász, Németh B., Király L. Kiállítva: Varga Pé.

Vép VSE-Répcelaki SE 0-0. Vép, 200 néző, vezette: Marácz

Vép: Bezdi B. - Wágner, Dancs, Varga O., Koszokovits (Varga B.) - Török, Bezdi Sz. (Sárvári), Markó, Vermes - Illés (Dala), Kovács D. Edző: Mitterstiller Csaba.

Répcelak: Gyécsek - Tóth D., Csordás, Németh G., Jordán - Ambrus, Lónai (Szabó B.), Baranyai, Kiss T. (Balassa) - Balikó, Bezdi. Játékos-edző: Balassa Péter.

Kiállítva: Dancs (82.), illetve Tóth D. (92.).