2017.05.02. 16:20

Megnyugtató előnyre tettek szert a listavezetők a megye II-ben

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság szombathelyi csoportjában a 25. fordulóval folytatódtak a küzdelmek az elmúlt hétvégén. A sárvári és körmendi csoportban hétfőn a 17. forduló mérkőzéseit pótolták be a csapatok.

SZOMBATHELY

Gyöngyöshermán-Szentkirály-Gencsapáti 3-2 (2-0). - Szombathely, vezette: Mészáros J.

Gól: Hegedűs D. 2, Szép Á., ill. Vincze T., Varga D.

Torony-Elektromol Spari 0-4 (0-0). - Torony, 100 néző, vezette: Horváth P.

Gól: Zséder, Pulai 2, Majtényi.

Jók: Rácz, Gombás, Karcsics, Leidl, Barta ill. Horváth, Majtényi, Varsányi, Pulai, Biró, Dienes.

A meccs fordulópontjaiból a vendégek jöttek ki szerencsésebben. A gólkülönbség túlzott, de a Spari győzelme megérdemelt.

Felsőcsatár-Tápláni KSK 5-1 (1-0). - Felsőcsatár, vezette: Németh L.

Gól: Cobzaru R., Schmalzl G., Tóth K., Csoknyai T., Böhm Á., ill. Hajmási P.

Szentpéterfa-Vasszécseny 1-4 (1-2). - Szentpéterfa, 100 néző, vezette: Boda Gy.

Gól: Csordás Zs., ill. Vadász T. 2, Szalai M., Viszked B.

Jók: Török R., Tóth Sz., Wágner Sz., ill. Horváth Sz., Pongrácz D., Szalai M., Vadász T.

A hazai csapat a tisztes helytállás reményében lépett pályára, de igazán nem sikerült megnehezíteni a bajnokesélyes dolgát.

Ják-Bozsok 1-0 (0-0). - Ják, 150 néző, vezette: Sály K.

Gól: Dobos Á.

Jók: Kóger, Dobos Á., Mészáros G., Mészáros B. (mind Ják).

Küzdelmes mérkőzésen gyűrték egymást a csapatok, igazi helyzet nélkül. A második félidőben pontrúgásból szerzett vezetést a hazai gárda. A gól után megélénkült a mérkőzés, végül a Ják megőrizte előnyét a szervezett vendég ellen.

Újperint-Honvéd-Sé 1-7 (1-4). - Újperint, 70 néző, vezette: Talabér N.

Gól: Tóth K., ill. Werderits B., Sümegi L. 3, Kovács K. 3.

A hazaiakat sérüléshullám sújtja - a Sé elleni mérkőzésen leginkább kapusa hiányát érezte meg az együttes. A vendégcsapat célratörően, támadólag lépett fel, megérdemelten nyert.

Tanakajd-Balogunyom 3-4 (1-2). - Tanakajd, vezette: Makai I.

Gól: Homor D. (öngól), Könczöl B., Marcz M., ill. Homor D., Kiss M. 2, Nemes E.

Zanat-Söpte 1-1 (1-1). - Szombathely, vezette: Újházi Zs.

Gól: Pörge P., ill. Tamás L.

Jók: az egész zanati csapat.

A vendégek léptek fel támadólag, és korán előnyre tettek szert, ám a hazaiak gyorsan egalizáltak. A Söpte támadott folyamatosan, de nem talált rést a zanati csapat szervezett és önfeláldozó védekezésén. A hazai gárda kontrái veszélyesek voltak, de a gól elmaradt. Korrekt játékvezetés mellett kemény, de sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született.

SÁRVÁR

Sitke-Gérce-Vásárosmiske 2-9 (1-5). Sitke, 150 néző. Vezette: Makai I.

Gól: Németh R., Nyőgéri N., ill. Major M. 4, Ambrus A. (öngól), Máthé M. 2, Poós T., Sali G.

Jók: Gazdag Á., Komáromi A. (Varga Z.), Ódor B., Máthé M., Poós T., Major M., Sali G., Komáromi Z., (Lakos M.), Hompok B., Sali Z., Péter D. (Bagoly G.).

Ilyen arányban is megérdemelt a Gérce vendéggyőzelme. Ezen a mérkőzésen osztálykülönbség volt a két csapat között.

Ölbő-Pecöl 5-0 (1-0). Ölbő, 100 néző. Vezette: Hérincs Cs.

Gól: Kovács T., Kalányos G., Elekes D. 2, Varga L.

Jók: Elekes D., Kovács T., Baksay K., Szele G., Varga L., Kalányos G., ill. Janek D..

A hazai csapat támadólag lépett fel, hamar meg is szerezte a vezetést, ám a szünetig nem tudta további gólokra váltani mezőfölényét. A második játékrészben a Pecöl feljavult, ám az Ölbő javuló helyzetkihasználásával már nem tudott mit kezdeni.

Csepreg-Mersevát 5-1 (3-1). Csepreg, 100 néző. Vezette: Kondor T.

Gól: Steiner Zs., Steiner Ch., Pócza A. 2, Sándor T., ill. Pethő R..

Jók: Tájmel M., ill. Marton B.

Korán gólt szerzett a Csepreg, majd nem túl meggyőző játékkal könnyedén gyűjtötte be a három pontot.

Püspökmolnári-Szeleste-Pósfa 2-2 (1-1). Püspökmolnári, 70 néző. Vezette: Bazsó F.

Gól: Farkas A., Pados P., ill. Jávorics M., Trittremmel Zs.

Kiállítva: Horváth Sz. I., ill. Szele A., Trittremmel Zs.

Jók: Kovács M., Mersich Cs. (Csizmazia A.), Horváth K., Trittremmel A., Rozmán K., Jávorics M. (Németh T.), Riba R., Tóbiás I., Burkon Á., Szele A., Trittremmel Zs. (Könczöl Z.).

A hetven percig emberhátrányban játszó Szeleste teljesen megérdemelten szerzett meg egy pontot. A mezőny legjobbja Trittremmel András volt.

Csénye-Ikervár 1-6 (1-2). Csénye, 80 néző. Vezette: Talabér N.

Gól: Baumgartner D., ill. Tóth L., Vincze T. 2, Varga M., Horváth B. 2.

Jók: Pendli P., Pajor P., Varga B., ill. Tóth L., Pap I., Palkovits J., Horváth B., Varga M.

A szomszédvári rangadó első félideje jó iramot és színvonalas játékot hozott, ikervári vezetéssel. Fordulás után a hazaiak kapufát szereztek, az ellentámadásból viszont azonnal gól született. Ez lényegében meg is pecsételte a csényeiek sorsát. A végig korszerű és gyors futballt játszó listavezető megérdemelten győzött. A gólarány egy kissé talán túlzott.

A Jákfa-Bük mérkőzés elmaradt.

A Körmend VSE lendületét a Csákánydoroszló sem tudta megfékezni hazai pályán. A képen a doroszlói Késmárky Máté próbál támadásba lendülni. Őt Szalay Vince üldözi Fotó: Szendi Péter

KÖRMEND

Szarvaskend-Szakonyfalu 7-3 (3-2). Szarvaskend, 80 néző. Vezette: Mórocz Gy.

Gól: Jóna Sz. 4, Csillag D. 2, Tóth G., ill. Siklér P. 2, Salamon Sz.

Kiállítva: Vörös Zs.

Jók: Tóth A., Csillag D., Jóna Sz., Tóth G.

A hazaiak gyorsan kétgólos vezetésre tettek szert, de a vendégek két védelmi hibából egyenlítettek. A félidő vége előtt Csillag gólt szerzett, így a Szarvaskend vezetett. A második félidőben erőnlétben felülmúlta a Szakonyt a hazai csapat, és ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Rábahídvég-Ivánc 4-1 (1-1). Rábahídvég. Vezette: Sály K.

Gól: Boda K., Sinkó D., Pintér P., Boda G., ill. Kovács J.

A Rábahídvég megszerezte idei második győzelmét a sereghajtó ellen.

Csákánydoroszló-Körmend VSE 1-5 (0-3). Csákánydoroszló. Vezette: Farkas G.

Gól: Danyi P., ill. Horváth D. 2, Pesti G., Vilics B. 2.

Őriszentpéter-Bajánsenye 1-0 (1-0). Őriszentpéter. Vezette: Boda Gy.

Gól: Náricza R.

Szép számú néző előtt, a két nappal korábbi megterhelő mérkőzés ellenére is biztos győzelmet arattak a hazaiak.

Rábatótfalu-Magyarszecsőd 6-1 (3-1). Rábatótfalu. Vezette: Szabó P.

Gól: Bouti D., Csákvári M., Sütő I., Anderkó G. 2, Mikos B..

Viszák-Körmendi Téglagyár 2-3 (2-2). Viszák. Vezette: Bagoly G.

Gól: Horváth J., Szegleti Sz., ill. Sárközi D., Horváth R. 2.