2015.10.05. 17:17

Megye II.: Meglépett üldözőitől a jáki együttes

A 8. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a Szombathelyi- és a Körmendi-csoportban. Akadt gólgazdag és szoros mérkőzés, meglepetés, illetve simán lehozott rangadó is.

Szombathely

Ismét nyert a Ják, és mivel üldözői pontot vesztettek, így lépéselőnybe került, biztosan vezeti a tabellát. A Spari ugyanis a  Vasszécseny,  a Balogunyom pedig – meglepetésre – a Zanat vendégeként ikszelt. A Sé legyőzte az előző héten parádézó Söptét, a Táplánszentkereszt viszont rendezte sorait a múlt heti kiütés után.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Tanakajd 2-4 (2-1). Gyöngyöshermán, vezette: Horváth F.
Gól: Fazekas J. (12), Takács P. (19), illetve Szücs R. 2 (45, 72), Komáromi Á. 2 (78, 85).
Gyöngyöshermán-Szentkirály: Káldi Sz. – Tima L., Geosits P., FAZEKAS J. (Varga D.), Szabó A. – Dénes G., Hegedűs D., TAKÁCS P. (Németh R.), Király B. (Taródi D.) – Kis Z. (Tóth D.), Németh Sz.Tanakajd: Horváth B. – Marcz M., Sebestyén Á., Schmidt A. (Halmosi A.), Komáromi Á. – Marcz G., Szücs R., Orsós G. (Sárközi M.), Polhammer G. – Könczöl Sz., Filakovszky M.

A hazaiak a 20. percben már 2-0-ra vezettek, úgy nézett ki, hogy nagyarányú győzelmet aratnak. Aztán a félidő végén tizenegyesből szépített a vendég. A második félidő feléig alacsony színvonalú játékot láthattak a nézők. Aztán egy lecsúszott beadásból egyenlített a Tanakajd. A Hermánnak több kényszerű cserét is végre kellett hajtania, 2-2-nél kicsit szét is esett a csapat. Így meg tudta fordítani az eredményt a Kajd.

Zanat–Balogunyom 1-1 (1-1). Szombathely, vezette: Sály K.
Gól: Pörge P. (40), illetve Dávid L. (20).
Kiállítva: Mátyás B. (84., Zanat).
Zanat: Major P. – Lakatos T., Polgár M., Szabó P., Molnár B. – Pörge P. (Lakatos Zs.), Mátyás B. M., Stoica O. (Halász N.), Putz B. (Szabó Z.) – Farkas A., Porkoláb L. (Bárdics B.)Balogunyom: Kozma B. – Völgyi R., Mészáros A., Hajós A., Teklits P. – Varga R., Szép Á., Dávid L., Kiss M. – Homor D. (Mészáros B.), Farkas M. (Horváth I.).

Teljesen kiegyenlített, jó iramú első félidőt produkáltak a csapatok, sok helyzettel mindkét oldalon. Fordulás után a hazaiak lassították a játékot, a vendégek pedig egyre idegesebben, sok hibával támadtak. Igazságos eredmény született – aminek a hazaiak örültek jobban. Első komoly eredményét érte el a Zanat, a csoport egyik legjobb csapata ellen. A zanati csapatból mindenki jól teljesített.

Felsőcsatár–Torony 1-0 (0-0). Felsőcsatár, vezette: Horváth Á.
Gól: Böhm Á. (67).
Felsőcsatár: Neubauer A. – Gerencsér Gy., Csoknyai T., Tóth A., Kiss M. – Böhm Á. (Tóth K.), Kopácsi G. (Cseri T.), Schmalzl G., Cobzaru R. (Tieber J.) – Horváth L., Vidéki Cs.Torony: Németh Á. – Rácz M., Kovács G., Binger Á., Szladovics D. (Juhász D.) – Takács K., Sipos M., Albert A., Leidl B. – Németh M. (Horváth T.), Kovács K. (Bódi M.)

Táplánszentkereszt–Szentpéterfa 4-0 (2-0). Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Marácz Z.
Gól: Maczek J. 2 (12, 16), Preiczer L. (83), Kölkedi D. (90, 11-esből).
Táplánszentkereszt: SOMOGYI R. – NAGY A.,VERTETICS P., PREICZER L., GUTTMANN T. (Hegedüs K.) – KÖLKEDI D., KÖLKEDI B., RUDOLF D., NÉMETH D. – MACZEK J. (Bakucz Z)., BALÁZS T.
Szentpéterfa: Bernáth I. – Tóth G., Udvardi T., Jurasits A., Leidli G. – Wágner R., Gaál Á., Kovács B., Wágner Sz. (Tyahor N.) – Csordás Zs. (Hoós G.), György T.

A tartalékos hazai csapat magabiztos, jó játékkal tartotta otthon a három bajnoki pontot.

Vasszécseny–Spari 2-2 (0-0). Vasszécseny, 120 néző, vezette: Gaál Á.
Gól: Vadász T. (20), Komonszky G. (93), illetve Tóth K. (5), Pulai A. (38).Ű
Vasszécseny: Pungor A. – Bori G. (Pető K.), PONGRÁCZ E., Balázs Á. (KOMONSZKY G.), Horváth P. – Horváth Á. (Horváth D.), Kőműves M., Orsós J., Viszked B. – VADÁSZ T., Lődi L.
Spari: BIRÓ I. – Németh R., Varga B., KELEMEN GY., Dienes A. – HARSÁNYI L., Majtényi D. (Molnár R.), PULAI A., Varsányi N. – Berta R. (Bodorkós T.), TÓTH K. (Neubauer C.)

A dr. Horváth Gábor emlékére gyászszünettel kezdődő mérkőzésen a hazaiak helyzetkihasználása katasztrofális volt, mert hét ziccerből csak egyet sikerült értékesíteni az első félidőben, míg a vendégek háromból kettőt belőttek. A másodikban 5/4 a kimaradt helyzetek aránya – a 93. percben szép szabadrúgásgóllal mentett pontot a házigazda. A jövőben pontosabb végjátékra lesz szükség a szécsenyi csapattól.

Arborétum-Herény–Ják 0-2 (0-1). Herény, vezette: Finta Zs.
Gól: Matyi B. (10), Máté Cs. (78)v
Arborétum-Herény: Ragasits M. – Gergye G. (Németh N.), Nagy M., Buday L., Első Z. – Könye M., Kudron D. (Szalay B.), Horváth D., Horváth R. (Németh P.) – Iker Zs., Vincze T. (Tomor B.)
Ják: Matyi B. – Svob L. (Dobos Á.), Iszak R., Dobos P. (Bődi R.), Kóger T. – Mészáros B., Czeglédy N., Máté Á. (Mészáros T.), Kiss G. (Vad J.) – Máté D., Máté P. (Máté Cs.)

Honvéd Sé–Söpte 1-0 (0-0). Sé, 100 néző, vezette: Kocsis J.
Gól: Kovács K. (90).
Honvéd Sé: Földi Á. – Fichtacher A. Károly, Uri T., Balogh D., Kámán D. – Soós M. (Kiss M.), Al Hersh Á. (Farkas P.), Berta M. (Kovács G.), Kiss P. (Czlenner F.) – Sümegi L., Kovács K.
Söpte: Krepfl P. – Nyul J., Pereszteghy A., Udvardi L. (Kiss B.), Varga Cs. – Kovács E., Kovács Sz., Varga A., Szakály D. (Pusker Z.) – Szakács N., Orbán G.

Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, a rossz talajú pályán folyamatos játék nem alakulhatott ki, így a küzdelem dominált a mérkőzésen. Szikrázóan kemény párharcok alakultak ki, sokszor a testi épségüket sem kímélték a játékosok. Az első félidőben mindkét oldalon volt egy-két kecsegtető helyzet, de azok ki is maradtak. A második félidőben minden kezdődött előlről, továbbra is heroikus küzdelemmel jellemezte a meccset, amit a nézők nagyon élveztek. Érezhető volt, hogy aki gólt rúg az nyer. Ez most a hazaiknak sikerült, az utolsó percben egy káprázatos góllal nyerték meg az amúgy döntetlen színezetű, jó színvonalú mérkőzést.

Bozsok–Újperint 4-1 (3-1). Bozsok, vezette: Horváth P.
Gól: Pintér D. 2 (11, 25), Török A. (öngól) (34), Rapi M. (85), illetve Sturm A. (3).
Bozsok: Miklós M. – TOMPEK R., Pónácz B., Kovács P., Dévényi Z. – Rapi M., Kovács Zs., Sárdy R., PINTÉR D. – Tóth Á. (Jakab B.), Tóth G. (Szárnyas J.).
Újperint: Koroknai Á. – Mészáros R., Tóth M., Török A., Vas T. – Vörös M. (Horváth M.), Harkai D., Horváth B. (Tóth D.), Szekeres M. (Baranyai L.) – Sturm A. (Szentgyörgyi O.), Pungor P.

A mérkőzés eleji gyors gólváltás után a hazaiak átvették a játék irányítását, ami gólokban is megmutatkozott. A kulturáltan futballozó vendégek ellen ilyen arányban is megérdemelten nyert a Bozsok.

Körmend

A forduló rangadóján a Nádasd meglepően biztosan verte meg a Téglagyár együttesét. A Rábatótfalu nagy csatában gyűrte le a Szakonyfalut. A Szarvaskend nyert Magyarszecsődön. A körmend és a Viszák nem bírt egymással. A Rábagyarmat–Csörötnek derbi félbeszakadt, mert a vendégek létszáma – kiállítás, sérülés miatt – hat játékosra fogyatkozott.

Körmend VSE–Viszák 3-3 (2-2). Körmend, vezette: Sipos Zs.
Gól: Törő T. (33), Horváth D. 2 (45, 83), illetve Somodi S. 2 (7, 24), Németh I. Károly (49).
Körmend: Bohus A. – Káptalan J., Vilics B. (Winkelbauer E.), Horváth Á. (Molnár B.), Törő T. – Horváth D., Plack V., Lénárt J. (Balla M.), Horváth A. – Jóna B., Páll T.
Viszák: Papp L. – Agg M., Horváth T., Somodi S., Agg A. – Horváth J., Bita P., Császár L. (Pásztor T.), Tóth G. – Pethő R. (Könye P.), Németh I. Károly (Süthő G.)

Magyarszecsőd–Szarvaskend 2-4 (1-2). Magyarszecsőd, vezette: Bereczky Cs.
Gól: Frank P. 2 (6, 51), illetve Esztergályos Zs. 2 (4, 40), Csillag D. (78), Kunovics R. (85).
Magyarszecsőd: Farkas Z. – Hercegh I., Vass R. (Csillag G.), HEGEDÜS L., FRANK P. – Sátori B., SZAKÁLY P., Bódis T., Tóth N. – Horváth R., Kiss M. (Horváth N.).
Szarvaskend: Berke A. – Nagy Á., Kunovics R., Tóth A., Csillag D. – Jóna Sz. (Vörös V.), Németh T., Tóth G., Földes B. – Esztergályos Zs. (Vilics A.), Balogh B. (Kovács Sz.).

Mezőnyben kiegyenlített játékot láthattak a nézők, a jobb helyzetkihasználás döntött a vendégek javára.

Rábahídvég-Csákánydoroszló 1-4 (1-3). Rábahídvég, vezette: Újházi Zs.
Gól: Sándor E. (29), illetve Takács M. (4), Danyi P. 2 (18, 50), Horváth D. (26).
Rábahídvég: Pap K. – Maraffai I., Nagy G., Korándi M., Sinkó D. – Horváth E. (Rába L.), Kiss S., Boda G., Sándor E. (Biró Z.) – Németh G., Varga A.
Csákánydoroszló: Babos B. – Simon M., Dévai M., Tóth A. (Varga D.), Németh G. (Szőke A.) – Horváth D. (Horváth Z.), Horváth D., Takács M. (Farkas N.), Danyi P. – Molnár I., Dancs M. (Szabó I.).

Nádasd–Körmendi Téglagyár 6-2 (1-0). Nádasd, 185 néző, vezette: Kovács Zs.
Gól: Takács M. 4 (44, 55, 61, 67), Szabó D. (80), Takács Á. (86), illetve Makai M. (73), Sárközi D. (88).Kiállítva: Horváth S. (43., Téglagyár).
Nádasd: Esztergályos Cs. – Balázs L., Podlaviczki G., Azanger A., Szakály Gy. (Esztergályos Á.) – Csenterics T. (Biczó G.), Horváth A. (Pesti G.), Takács Á., Szabó D. – Takács M. (Szakály Á.), Csenterics J. (Jáger Z.)
Téglagyár: Németh G. – Horváth S., Horváth D., Horváth J., Horváth Á. – Makai D., Makai M., Tóth D. (Joó A.), Horváth D. – Erdélyi A. (Sárközi D.), Horváth D. (Horváth M.).

Az eddig egy gólt kapó ellenfél ellen a Nádasd hatot rúgott. Az első félidőben tíz főre fogyatkozó vendégek a mezőnyben jól játszva kapituláltak a sziporkázó hazaiak előtt. A hazai csapatból mindenki jól teljesített.

Rábatótfalu–Szakonyfalu 2-1 (1-1). Rábatótfalu, 200 néző, vezette: dr. Polgár T.
Gól: Huszár G. 2 (8, 57), illetve Simon T. (13).
Rábatótfalu: TÓTH A. – Hevesi Á., GIERLING GY., Kóczán P., Réczeg A. – Salamon Sz. (Düh Zs.), ERŐS P., Bouti D. (Mikos B.), Balázs A. – HUSZÁR G. (Ráncsik J.), Anderkó G. (Anderkó M.)
Szakonyfalu: SÖMENEK R. – Nemes M., Dömötör T. (Bartakovics F.), STÁJER D., Herczeg P. (Szőke S.) – Baumgartner J. (Stájer N.), Vajda R., Simon T., Gáspár J. – NEMES R., Németh B.

A kilátogató szépszámú nézősereg ízelítőt kapott a foci minden szépségéből, a semleges szurkolók is elégedetten csettintettek. Egy taktikailag jól felkészített csapat ellen gyűjtötte be a három pontot a hazai gárda, amely remekül szűrte meg a középpályán a szakonyfalusi támadásokat.

Őriszentpéter– Bajánsenye 0-1 (0-0). Őriszentpéter, vezette: Mónos J.
Gól: Bakó M. (67).
Őriszentpéter: Sály F. – Pongrácz G., Pacsai P., Őr P. (Iván S.), Varga A. – Sály K., Baján R., Szép B., Merkli P. – Embersics P. (Horváth L.), Horváth Z.
Bajánsenye: Kalamár D. – Sáfrányos G., Kovács V. (Csóbor G.), Vörös G. (Németh L.), Balogh N. – Kocsis Sz., Luter L., Bakó M., Kovács I. – Horváth B., Póczak Cs.

Rábagyarmat–Csörötnek 4-2 (3-1) – félbeszakadt. Rábagyarmat, 100 néző, vezette: Mórocz Gy.
Kiállítva: Németh D. (55.), illetve Horváth Sz. (66.), Horváth M. (50), Horváth M. (66).
Rábagyarmat: Kovács M. – Németh D., Soós M., Károlyi R., Moór P. (Tóth T.) – Siklér P., Nyári J. (Pencz M.), Póczak Zs., Gerencsér A. – Meskó D. (Esztergályos I.), Farkas A.
Csörötnek: Horváth Sz. – Kovács M., Kozma Zs., Póczak Cs., Horváth M. – Kakas T., Kovács A., Kakas T., Horváth Zs. – Horváth M., Horváth A.

A két szomszédvár mérkőzésétől mindenki többet várt. A hazai csapat győzelme megérdemelt. A találkozó vége eléggé színesre sikeredett – lesz dolga bőven a fegyelmi bizottságnak. A vendégcsapat a 85. percre hat főre fogyatkozott, így a játékvezető lefújta a mérkőzést.

1. Nádasd 8 7 0 1 31 - 10 21

2. Szarvaskend 8 7 0 1 22 - 8 21

3. Rábatótfalu 8 7 0 1 22 - 12 21

4. Kmd Téglagyár 7 5 0 2 20 - 7 15

5. Körmend VSE. 8 4 3 1 24 - 10 15

6. Viszák 7 3 2 2 22 - 11 11

7. Szakonyfalu 7 3 2 2 16 - 12 11

8. Rábagyarmat 6 3 1 2 12 - 8 10