2017.04.24. 16:55

Megyei II.: A 25. fordulóban a Rábatótfalu egymaga több találatot szerzett, mint a tizenegy csoportbeli riválisa

A megyei II. osztály sárvári és körmendi csoportjában a 25. fordulóval folytatódtak a küzdelmek.

Kelemen Attila

SÁRVÁR

Püspökmolnári-Csénye 2-0 (1-0). Püspökmolnári, 80 néző. Vezette: Marácz Zoltán.

Gól: Szücs Richárd (37.), Farkas Attila Ottó (60.).

Püspökmolnári: Kiss Gábor (Molnár Dávid), SZEMES ZOLTÁN (Guttmann Tamás), Sziffer István, Kónya József, SZÜCS RICHÁRD (Sziffer Krisztián), Farkas Attila Ottó, Horváth Szabolcs, NIKSZ MARTIN, Horváth Szabolcs, Varga Miklós, Sipos Roland (Pados Patrik). Játékos-edző: Ifj. Sziffer István.

Csénye: BOROS MÁRK, Szitkay Szabolcs, VAJDA ZSOLT, PENDLI RICHÁRD, Máhr Péter, Géczi Richárd, Baumgartner Dániel, Nedeczky Zoltán (Barkovics Attila), Pankaczi Zoltán (Takács István), Soós Roland, Pajor Patrik Csaba (Horváth Krisztián). Edző: Pankaczi Zoltán.

A végig mezőnyfölényben játszó hazaiak megérdemelt győzelmet szereztek a Csénye ellen.

A Püspökmolnári játékosa, Farkas Attila Ottó (fehérben) a Csénye ellen is hálóba talált. Ezzel már 27 találatot jegyez a gólvágó. A csényei Pendli Richárd (jobbról) jól játszott, ám a hétvégén egyszer nem sikerült megakadályoznia a molnári csatár előretörését Fotó: Szendi Péter

Csepreg-Ikervár 1-1 (0-0). Csepreg, 100 néző. Vezette: Kedves Rudolf.

Gól: Németh Zoltán (76.), ill. Tóth László (73.).

Csepreg: Taródi Ádám, Büki Csaba, Steiner Zsolt (Reichardt Gábor, Péntek Ákos), Kovács Ádám, BARANYAI ANDRÁS, Pócza András, STEINER CHRSTOPHER, Varga Bálint (Oláh Barnabás), NÉMETH ZOLTÁN, KOVÁCS BÁLINT (Pócza Gergő). Játékos-edző: Steiner Zsolt.

Ikervár: Takács Zoltán, TÓTH LÁSZLÓ, Hullmann Gergely, Vass Péter, Vass József (Viszkeleti Gergő), Vincze Tamás, NÉMETH BÁLINT, PALKOVITS JÓZSEF MÁTYÁS, Somlai Roland, PAP ISTVÁN, Varga Milán Tamás. Edző: Kovács Balázs.

A két csapat osztályon felüli produkcióval rukkolt elő: mind iramban, mind a mutatott játékban színvonalas meccset láthatott a közönség. A kiegyenlített mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Igazságos döntetlen született.

Ölbő-Bük 0-4 (0-2). Ölbő, 150 néző. Vezette: Kondor Tamás.

Gól: Grubick Ferenc (14.), Németh Tibor (34.), Czirók Dávid (75.), Kovács Dániel (87.).

Ölbő: Vártok Zoltán, NARDAI MILÁN, Szele Gábor (Tóth Attila), Marton József (Péter András), Devecsery Mátyás, VARGA LÁSZLÓ, Baksay Krisztofer, Csizmazia Róbert (Szita József), Vasadi Ferenc, Kovács Tibor, Kalányos Gergely. Edző: Ádám Endre.

Bük: POLOVITZER MILÁN, NÉMETH TIBOR, WÁGNER DÁVID, GRUBICK FERENC, KOVÁCS ROLAND (TÓTH BENCE), NÉMETH ZOLTÁN, SCHIMMER ZOLTÁN, BARANYAI KRISZTIÁN (CZIRÓK DÁVID), PUSKÁS MIRKÓ (KOVÁCS DÁNIEL), NECZPÁL NÁNDOR, KOVÁCS ZOLTÁN (TARÓDI DÁVID). Edző: Imrő János.

A meccs elején a vendégek gyors, kombinatív játékkal lepték meg az Ölbőt. Meg is lett az eredménye: egy gyors gól. Ezt követően kiegyenlített játékszakasz következett, a hazaiak két nagy helyzetet puskáztak el. A szünet előtti percek ismét a bükieké voltak, kettőre növelték góljaik számát. A második játékrész ismét kiegyenlítettebb játékot hozott, egészen a 75. percig, mikor is a Bük harmadik góljával megrogyasztotta az erejükkel fogytán lévő hazaikat. A nagy iramú találkozó remek reklámja volt a megyei II. osztályú labdarúgásnak.

Pecöl-Mersevát 2-5 (0-2). Pecöl, 50 néző. Vezette: Bagoly Gábor.

Gól: Kovács Zoltán (51.), Illés Dániel (88.), ill. Horváth András (31.), Pethő Roland (43., 78.), Kóbor Gergő (63., 86.).

Pecöl: TAKÁCS KRISZTIÁN, Bakonyi Balázs, Pálfi Miklós, Both Milán (Németh Imre), Őri Patrik, Szemes Dávid, Illés Dániel, KOVÁCS ZOLTÁN, Janek Dávid, Nagy Szilárd, Horváth Balázs. Edző: Kovács Sándor.

Mersevát: TÓTH ÁRPÁD, NAGY ÁKOS (GYURÁK ANTAL), GYÖRVÁRI TAMÁS, HORVÁTH ANDRÁS, PETHŐ ROLAND, KÓBOR GERGŐ, ORBÁN GYÖRGY, KÖVI GERGŐ, GÁNCS PÉTER, CZINDER KRISTÓF (SZABÓ ZSOLT), MOLNÁR GÁBOR. Edző: Nagy Csaba.

Az első félidőben meddő mezőnyfölényt ugyan ki tudott alakítani a Pecöl, de a helyzeteit mégis a Mersevát tudta értékesíteni. A szünetben a hazai csapat szétesett, a vendégek pedig értékes három ponttal távoztak. A korábban második helyen is álló Ölbő ezzel sorozatban harmadik meccsét bukta el.

Sitke-Jákfa 11-0 (5-0). Sitke, 80 néző. Vezette: Mórocz Gyula.

Gól: Nyőgéri Norbert (11., 72.), Kaisinger András (19.), Nyári Norbert (25., 29., 39., 57., 77.), Sütő Ferenc (65.), Pénzes Gusztáv (87.), Németh Roland (89.).

Sitke: Viczmándi Ervin (Kelemen Dániel), Mórocz Tamás, Szalai Csaba (Kelemen Bálint), Papp Balázs, NYÁRI NORBERT, NYŐGÉRI NORBERT, Glavánovics István, SÜTŐ FERENC, Németh Roland, AMBRUS ATTILA, Kaisinger András (Pénzes Gusztáv). Edző: Szalai Csaba.

Jákfa: Vörös Attila, Varga Norbert, Nagy Tamás, Molnár Krisztián, Varga Bálint, Rövid Zoltán, Kovács Roland, Csete József, Márton Zoltán, Kovács Balázs, Bertha Zoltán. Edző: Varga Norbert.

Kötelező hazai győzelem született. Mindemellett minden tisztelet a létszámgondokkal küszködő Jákfáé, amely nehéz helyzete ellenére is sportszerűségből jelesre vizsgázott.

Szeleste-Pósfa-Gérce-Vásárosmiske 1-3 (1-1). Szeleste, 110 néző. Vezette: Mónos János.

Gól: Riba Roland (37.), ill. Máthé Martin (24., 54.), Major Márkus (87.).

Kiállítva: Poós Tamás (61.)

Szeleste-Pósfa: Horváth Kristóf (Könczöl Zoltán), Trittremmel András, ROZMÁN KÁROLY, RIBA ROLAND, Tóbiás István Róbert (Vincze Tibor), Csizmazia András (Trittremmel Zsolt), Burkon Ádám, Kovács Máté, Pomper Zoltán, Szele András (Jávorics Máté), HORVÁTH LAJOS. Edző: Horváth Lajos.

Gérce-Vásárosmiske: GAZDAG ÁDÁM, KOMÁROMI ATTILA, ÓDOR BÁLINT, NÉMETH TIBOR, MÁTHÉ MARTIN, MAJOR MÁRKUS (LAKOS MÁTÉ), SALI GÁBOR (POÓS TAMÁS), HOMPOK BALÁZS, SALI ZOLTÁN, NUNKOVICS CSABA (VARGA ZOLTÁN), PÉTER DÁVID. Edző: Haraszti István.

Az első félidő még ki-egyenlített játékot hozott, majd a második játékrészben emberelőnybe került a hazai gárda. Ám ez mintha őket zavarta meg jobban, semmint a vendégeket. Ugyan helyzeteket jócskán ki tudott alakítani a Szeleste, ám a gólok így is az ő térfelükön születtek. Végül egy vitatható találat döntötte el a meccset, amelyet elnézve a döntetlen igazságosabb végeredmény lett volna.

KÖRMEND

Bajánsenye-Szarvaskend 1-1 (1-1). Bajánsenye, 150 néző. Vezette: Pungor Zoltán.

Gól: Kovács Viktor (42.), ill. Nagy Gábor (24.).

Bajánsenye: Kalamár Dániel, Kovács Viktor, Vörös Gábor (Albert Benedek), Hodács Richárd, Balogh Richárd, Szabó Szabolcs, Mihály Márk, Luter László, Bakó Martin, Kovács Imre, Avas Zsolt.

Szarvaskend: Illés Norbert, Nagy Ádám, Tóth András, Jóna Szabolcs, Németh Tamás, Vörös Valentin (Vinkelbauer Máté), Földes Balázs, Nagy Gábor (Nagy Ádám), Kopfer Gábor, Vilics András, Kunovics Roland (Tóth Gábor).

A dobogóért küzdő csapatok az osztály szintjét meghaladó, élvezetes mérkőzést játszottak. Ennek fényében igazságos és reális eredmény született.

Rábatótfalu-Ivánc 15-2 (7-1). Rábatótfalu, 50 néző. Vezette: Varga Sándor.

Gól: Balázs László (7., 60.), Anderkó Márió (12.), Balázs Attila (15., 38., 82.), Bouti Dávid (28., 61., 70., 80., 83.), Csákvári Milán (45.), Anderkó Gábor (49., 88), ill. Kovács János (5.), Szabó Gábor (84.).

Rábatótfalu: Tóth Attila, Csákvári Milán (Ráncsik János), Németh Dávid (Erős Péter), Balázs Attila, Balázs László, Sütő István, Bouti Dávid, Dancsecs Attila, Kóczán Péter (Anderkó Gábor), Anderkó Márió, Gombás Attila.

Ivánc: Tarafás Szilveszter, Tóth Krisztián, Kecskés Patrik, Lancsák Ádám, Kovács János, Németh Gábor, Tuboly László, Kakas István, Török Imre, Szabó Gábor, Gersei Ferenc.

Nem kis meglepetésre a vendégek első akciójukból gólt szereztek. Aztán helyreállt a világ rendje, és sportszerű mérkőzésen, ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai csapat. Említésre méltó a vendégcsapat küzdeni tudása, akik a nagyarányú vereség ellenére sem "aprították" a tótfalusi csatárokat, így sárga- és piroslap-mentesen ért véget a találkozó.

Körmend VSE-Őri-szentpéter 1-0 (1-0). Körmend. Vezette: Bedi Tamás.

Gól: Velekei László (44.).

Körmend VSE: Balogh Ádám, Velekei László, Káptalan József, Pesti Gábor (Horváth Ákos), Papp Zoltán, Törő Tamás, Meixner Péter, Horváth Dávid, Horváth Dominik (Jóna Balázs), Halász István Gábor, Vilics Bálint (Winkelbauer László).

Őriszentpéter: Fábián Dávid, Pál Bálint, Őr Péter (Embersics Péter), Varga Attila, Sály Károly, Baján Róbert, Kardos Ádám, Kovács Márk, Szép Barnabás, Kovács Roland, Tuboly Martin.

A listavezető az első félidő végén már beállította a végeredményt. Ezzel a győzelemmel már 12 pontos az előnye a bajnoki tabellán.

Magyarszecsőd-Körmendi Téglagyár 0-1 (0-0). Magyarszecsőd. Vezette: Újházi Zsolt.

Gól: Horváth Dániel (84.).

Magyarszecsőd: ÁDÁM LÁSZLÓ, NAGY RICHÁRD, Seres László (Hajba Dániel), Hegedüs László, SZAKÁLY PÉTER, TÓTH NORBERT, Sátori Barnabás, Stipkovics Imre, Frank Péter, Varga Kristóf, Bódis Tamás (Horváth Norbert).

Körmendi Téglagyár: Németh Gergő, Horváth Sándor, Horváth Patrik, Horváth Dávid, Horváth József (Horváth Dávid), Horváth Roland (Horváth Ádám), Sárközi Dániel (Horváth Dániel), Gerencsér Attila (Sárközi Róbert), Makai Dávid (Horváth Dávid), Kis-Nemes Máté, Kis-Nemes Milán.

Jó iramú, tipikus egygólos mérkőzésen a vendégeknek sikerült megszerezni a mindent eldöntő találatot.

Csákánydoroszló-Rábahídvég 1-0 (0-0). Csákánydoroszló. Vezette: Mészáros János.

Gól: Horváth Márk (75.).

Csákánydoroszló: Dévai András (Bérdi Bence), Simon Máté, Dévai Márk, Horváth Dániel, Dancsecs Dávid, Pintér Patrik (Gazdag Péter), Danyi Péter, Takács Máté, Tóth András, Horváth Márk, Németh Gábor (Gergó Tamás).

Rábahídvég: Pap Károly, Rába László, Maraffai István, Haraszti András, Ambrus Zoltán, Smolczer András, Horváth Ernő, Biró Zoltán, Kiss Sándor József, Boda Gergő, Sinkó Dávid.

A Csákánydoroszló 75 percet adott a Rábahídvégnek, majd végleg eldöntötte a mérkőzést.

Viszák-Szakonyfalu 3-3 (2-1). Viszák. Vezette: Hérincs Csaba

Gól: Horváth Albert (20.), Tóth Gergely (36.), Horváth Tamás (49.), ill. Siklér Péter (43.), Réczeg Gergő (48.), Herczeg Péter (55.).

Kiállítva: Siklér Péter (63.).

Viszák: Papp László, Biczó Bence, Horváth Tamás, Horváth József, Horváth Albert, Agg András, Császár László (Varga Bence), Szegleti Szabolcs, Sütheő Gergő, Tóth Gergely, Agg Richárd (Balogh Jácint).

Szakonyfalu: Gáspár József (Wachter Tibor), Siklér Péter, Réczeg Gergő (Dömötör Tamás), Károlyi Richárd, Stájer Norbert (Klujber Dániel), Szőke Sándor, Herczeg Péter, Éder Roland, Nemes Roland, Németh Bence, Sömenek Róbert.

Az izgalmas, fordulatos mérkőzés végeredménye egy igazságos döntetlen lett.