2016.11.21. 20:40

Megyei II.: A csepregi Pócza András Ikervárt is bevette

Megyei körkép - A megyei II. osztály sárvári és körmendi csoportjának 14. fordulójában akadt meglepő eredmény. Az bajnokság feléhez közeledve fokozódnak az izgalmak.

Kelemen Attila

SÁRVÁR

Csénye-Püspökmolnári 2-3 (1-1). Csénye, 50 néző. Vezette: Fülöp Zoltán.
Gól: Baumgartner Dániel (1.), Horváth Krisztián (81.), ill. Farkas Attila Ottó (6.), Horváth Szabolcs I. (67.), Horváth Szabolcs II. (47.).
Csénye: SIMON LÁSZLÓ, SZITKAY SZABOLCS, Szabó Kornél, Pajor Patrik Csaba (Pankaczi Zoltán), Vajda Zsolt (Marton Krisztián), Pendli Richárd, BAUMGARTNER DÁNIEL (Horváth Krisztián), Géczi Richárd, Takács Gábor, Máhr Péter, Horváth Roland. Edző: Pankaczi Zoltán.
Püspökmolnári: Kiss Gábor, Tóth Alex (Pados Patrik), Kónya József (Sipos Roland), VARGA MIKLÓS, SZIFFER ISTVÁN, HORVÁTH SZABOLCS I., Horváth Szabolcs II., SZÜCS RICHÁRD, FARKAS ATTILA OTTÓ, Sziffer Krisztián, SIMON ÁDÁM. Játékos-edző: Ifj. Sziffer István.

A hazai pályán is erős ellenszélben játszó tartalékos csényei csapat közel állt a pontszerzéshez a jó erőkből álló vendégek ellen.

Ikervár-Csepreg 0-4 (0-1). Ikervár, 100 néző. Vezette: Hérincs Csaba.
Gól: Pócza András (6., 69., 86.), Steiner Zsolt (51.).
Ikervár: TAKÁCS ZOLTÁN, Fülöp Roland (Kosztolánczi Richárd), Vass József, HULLMANN GERGELY, Pap István, Németh Bálint, Horváth Balázs, Vincze Zoltán, Varga Milán, Vass Péter, Taliszter Krisztián (Ország János József). Edző: Kovács Balázs.
Csepreg: TARÓDI ÁDÁM, KOVÁCS ÁDÁM, TÁJMEL MÁRK, KOVÁCS BÁLINT, NÉMETH GÁBOR, BÜKI CSABA, PÓCZA ANDRÁS, STEINER ZSOLT (PÉNTEK ÁKOS), VARGA BÁLINT, REICHARDT GÁBOR, BARANYAI ANDRÁS (NÉMETH MÁRK). Játékos-edző: Steiner Zsolt.

A listavezető 5-6 alapemberét volt kénytelen nélkülözni, akik sérülés miatt nem tudtak rendelkezésre állni. Az Ikervárnak ugyan megvoltak a helyzeteik, ám ezeket rendre elpuskázták. Nem úgy a Csepreg, amely gárda játékosai rendkívül jó hatékonysággal értékesítették a ziccereket. A vendégcsapat győzelme teljesen megérdemelt.

Bük-Ölbő 1-2 (0-1). Bük, 150 néző. Vezette: Sebesi Patrik.
Gól: Kovács Zoltán (81.), ill. Szele Gábor (27.), Devecsery Mátyás (55.).
Bük: Fekete Barnabás, Somlai Roland, Wágner Dávid (Sásdi Péter Attila), Schimmer Zoltán, Puskás Mirkó, Bárdosi Balázs (Sárközi Tamás), Németh Tibor, Kovács Roland, Rudolf Dávid (Molnár Erik), Kovács Zoltán, Baranyai Krisztián. Edző: Imrő János.
Ölbő: VÁRTOK ZOLTÁN, TÓTH ATTILA (Vasadi Ferenc), PÉTER ANDRÁS, VARGA LÁSZLÓ, Szele Gábor, Nardai Milán, SIPOS TAMÁS, Devecsery Mátyás, Elekes Dániel (Csizmazia Róbert), KOVÁCS TIBOR (Marton József), SZITA JÓZSEF. Edző: Ádám Endre.

Az Ölbő taktikusan játszott, két távoli lövéséből kétgólos előnyre tett szert. A Bük az egész mérkőzés folyamán nagy mezőnyfölényben játszott, ám ezt nem tudták gólokra váltani. Az utolsó fél órában beszorították a vendégeket a kapujuk elé, ám csak egyszer rezdült meg az ölbői háló. Ugyan az egyenlítésre volt esély, Németh Tibor buktatása után nem szólt a játékvezető sípja. A büki edző tájékoztatása szerint a közeljövőben változások lesznek a csapat háza táján.

Mersevát-Pecöl 1-4 (0-2). Mersevát, 50 néző. Vezette: Kondor Tamás.
Gól: Kóbor Gergő (86.), ill. Kovács Zoltán (20., 46.), Pálfi Miklós (25.), Szemes Bálint (70.).
Mersevát: Tóth Árpád, Györvári Tamás, Csite Dániel, Gáncs Péter, Fűzfa Zoltán, Pethő Roland, Horváth András, Czinder Kristóf (Gyurák Antal), Molnár Gábor, Nagy Barnabás (Dénes Márk), Kóbor Gergő. Edző: Nagy Csaba.
Pecöl: TAKÁCS KRISZTIÁN, HORVÁTH BALÁZS, CZIBÓK ROLAND, ISZAK ISTVÁN, KOVÁCS ZOLTÁN, PÁLFI MIKLÓS, SZEMES ZOLTÁN, SZEMES BALÁZS, NÉMETH IMRE (NÉMETH SZABOLCS), SZEMES DÁVID, CZIBÓK ADRIÁN. Edző: Rudolics Norbert.

Az első félidő közepén a kapussal szembeni hazai helyzet kimaradt, majd a vendégek kettő tizenhatoson kívüli lövéssel két gólt szereztek. További helyzeteket hagyott ki a hazai csapat, majd a második félidőben mindkét oldalon adódott egy-egy tizenegyes: a vendégek értékesítették, a hazaiak ezt is kihagytak. Alacsony színvonalú mérkőzésen végül a vendégek helyzet nélkül rúgtak négy gólt, de így megérdemelt a vendégcsapat győzelme. A mérkőzés embere a két gólt szerző Kovács Zoltán volt.

Jákfa-Sitke 0-4 (0-3). Jákfa, 60 néző. Vezette: Mórocz Gyula.
Gól: Pungor István (13., 15., 80.), Nyári Norbert (41.).
Jákfa: Varga Bálint, Csete István, Gyürü Patrik, Böröndy Adrián (Molnár Krisztián Imre), Vörös Attila, Mendel Zoltán, Kovács Balázs, Beke Krisztián, Kovács Roland, Csete József, Horváth Gábor. Edző: Varga Norbert.
Sitke: KELEMEN DÁNIEL, Kovács Krisztián, Magyar László, Papp Balázs, Németh Zoltán, Horváth Tamás, KAISINGER ANDRÁS, SZALAI ZOLTÁN, PUNGOR ISTVÁN, Nyári Norbert, Mórocz Tamás (Pénzes Gusztáv). Edző: Szalai Csaba.

A hazaiak előtt adódott egy-két lehetőség a gólszerzésre, ám csak kapufáig jutottak. Nem úgy, mint a második félidőben támadólag fellépő Sitke. A vendéggyőzelem megérdemelt.

Gérce-Vásárosmiske-Szeleste-Pósfa 3-0 (0-0). Gérce, 60 néző. Vezette: Bedi Tamás.
Gól: Major Márkus (77.), Mórocz Ádám (81.), Poós Tamás (84.).
Gérce-Vásárosmiske: GAZDAG ÁDÁM, ÓDOR BÁLINT, FARKAS DÁNIEL, Poós Tamás, Németh Tibor (Lakos Máté), MÓROCZ ÁDÁM (Sali Gábor), Komáromi Attila (Hompok Balázs), Nunkovics Csaba (Bagoly Gábor), Máthé Martin, MAJOR MÁRKUS, SALI ZOLTÁN. Edző: Haraszti István.
Szeleste-Pósfa: KOVÁCS MÁTÉ, Németh Tibor, HORVÁTH LAJOS, Trittremmel András, Csizmazia András, Könczöl Zoltán, Rozmán Károly, VINCZE TIBOR, Trittremmel Zsolt (Peszlen László), Pomper Zoltán, Riba Roland. Edző: Horváth Lajos.

Egy küzdelmes mérkőzésen az utolsó húsz percben nyerte meg a mérkőzést a Gérce, mikor is nagy erőkkel kezdtek rohamozni. A nagy nyomásnak három gól lett az eredménye. Hetven percen keresztül sikerült a sportszerűen játszó Szelestének szervezetten védekezni. Dicséret illeti minkét gárdát, mivel a mély, vízes pályán nagyott kellett küzdeniük.

KÖRMEND

Szarvaskend-Bajánsenye 2-5 (0-2). Szarvaskend, 80 néző. Vezette: Bagoly Gábor.
Gól: Tóth András (49.), Vörös Valentin (71.), ill. Szabó Szabolcs (7., 56., 69.), Bagó Péter (20.), Albert Benedek (88.).
Szarvaskend: NAGY SÁNDOR (GÖRCSI DÁVID), NAGY ÁDÁM (VÖRÖS ZSOLT), TÓTH ANDRÁS, JÓNA SZABOLCS, NAGY GÁBOR, VILICS ANDRÁS (ILLÉS NORBERT), VÖRÖS VALENTIN, FÖLDES BALÁZS, BALOGH BENCE (NAGY ÁDÁM), KOPFER GÁBOR, CSILLAG DÁVID.
Bajánsenye: Kalamár Dániel, Vörös Gábor, Mihály Márk, Szabó Szabolcs, Hodács Richárd, Luter László, Bagó Péter, Bakó Martin, Sáfrányos Gergő, Kovács Imre, Avas Zsolt (Albert Benedek).

A négy játékosát nélkülöző hazai csapat fásultan, kevés futással játszva kétgólos hátrányba került az első félidőben. A másodikban hamar jött a szépítés, de nemsokára a harmadik gólt is megszerezte a vendégcsapat. 4-2-es senyei vezetésnél a hazaiaknak is voltak helyzeteik, de gólt már csak a vendégek értek el. A Bajánsenye győzelme megérdemelt.

Őriszentpéter-Körmend VSE 1-2 (0-0). Őriszentpéter, 200 néző. Vezette: Héra Csanád.
Gól: Pál Bálint (89.), ill. vilics Bálint (50.), Velekei László (73.).
Őriszentpéter: FÁBIÁN DÁVID, PÁL BÁLINT, Varga Attila, Ponácz Sándor, SÁLY KÁROLY, Baján Róbert, Kardos Ádám Krisztián, KOVÁCS MÁRK, Szép Barnabás, Kovács Roland, Tuboly Martin.
Körmend VSE: Balogh Ádám, Velekei László, Káptalan József, Pesti Gábor (Winkelbauer Erich), Törő Tamás, Meixner Péter, Szalay Vince (Horváth Ákos), Horváth Dávid, Horváth Dominik, Jóna Balázs, Vilics Bálint (Plack Viktor).

Az irreális körülmények ellenére is sportszerű, jó iramú mérkőzést láthatott a szép számú közönség. A hazaiak az első félidei fölényüket nem tudták gólra váltani. A második félidő elején két vendégtámadás két góllal végződött. Ezt követően a hazaiak még nagyobb erőket mozgósítottak, hogy egyenlíteni tudjanak, de csak a szépítésre tellett erejükből.

Rábahídvég-Csákánydoroszló 1-3 (0-0). Rábahídvég, 40 néző. Vezette: Mónos János.
Gól: Sándor Erik (86.), ill. Farkas Norbert (65.), Horváth Márk (73.), Heigli Patrik (88.).
Rábahídvég: Oláh Dávid László, Smolczer András, Horváth Ernő, Sinkó Dávid, Kiss Sándor József, Horváth László, Sándor Erik, Horváth Tibor, Magyar Ádám, Pap Károly.
Csákánydoroszló: Soós András, Farkas Norbert (Pintér Patrik), Dévai Márk (Tóth András), Simon Máté, Gérnyi Péter, Horváth Dániel, Takács Máté, Takács Szabolcs, Horváth Dávid (Molnár Alex), Heigli Patrik, Horváth Márk.

A tartalékos hazaiak a tipikus hatpontos mérkőzésen nem tudták olyan hatékonyan kihasználni a helyzeteiket, mint a csákánydoroszlóiak. A vendéggyőzelem megérdemelt.

Szakonyfalu-Viszák 1-2 (1-1). Szakonyfalu. Vezette: Marácz Zoltán.
Gól: Siklér Péter (16.), ill. Horváth József (13.), Agg Richárd (51.).
Szakonyfalu: SÖMENEK RÓBERT, GÁSPÁR JÓZSEF, SIKLÉR PÉTER, NÁRICZA RÓBERT, VAJDA RÓBERT, SOÓS MÁTÉ, DÖMÖTÖR TAMÁS, SZŐKE SÁNDOR, NEMES MILÁN, WACHTER TIBOR, KLUJBER DÁNIEL (ÉDER ROLAND).
Viszák: Papp László, SOMODI SÁNDOR, Benkő András, SZEGLETI SZABOLCS (Molnár Balázs), Horváth Tamás, Agg Richárd, Horváth József, AGG ANDRÁS, Gyenese Péter, Tóth Gergely, Biczó Bence.

A szemerkélő esőben lejátszott mérkőzésen a vendégcsapat lépett fel támadólag, és a 13. percben gyors tűzijátékot követően vezetést szerzett. A hazaiak összeszedték magukat, és pár percen belül egalizálták az eredményt. A második játékrész elején a listavezető egy, a pálya széléről lesgyanúsnak tűnő helyzetből ismét vezetést szerzett. Később kiderült, ezzel a góllal három pontot szereztek. A tartalékos hazai csapat méltó ellenfélnek bizonyult, s a látottak alapján nem érdemeltek vereséget.

Ivánc-Rábatótfalu 0-7 (0-5). Ivánc. Vezette: Szombat Szabolcs.
Gól: Ráncsik János (12., 26., 40.), Erős Péter (23.), Bouti Dávid (38., 88.), gombás Attila (85.).
Ivánc: Hajnal Gergely, Kovács János, Tóth Krisztián, Takács Szabolcs, Lancsák Ádám, Gersli Gábor (Gersei Ferenc), Tuboly László, Kakas István, Horváth Zsolt, Papp Máté, Takács Lajos.
Rábatótfalu: Tóth Attila, Balázs Attila, Kóczán Péter, Csákvári Milán, Németh Dávid (Gombás Attila), Anderkó Márió, Ráncsik János (Domján Dávid), Erős Péter, Bouti Dávid, Anderkó Gábor, Mikos Balázs.

A sereghajtó a Rábatótfalu ellen sem találta az ellenszert.

A Körmendi Téglagyár-Magyarszecsőd találkozón mindkét kapu előtt jócskán adódott gólszerzési lehetőség. A gólgazdag rangadót végül a vendégek nyerték 4-3-ra Fotó: Szendi Péter

Körmendi Téglagyár-Magyarszecsőd 3-4 (2-4). Körmendi Téglagyár. Vezette: Király Zsolt.
Gól: Gelányi József (36.), Horváth Sándor (38.), Szekeres József (72.), ill. Horváth Norbert (11., 39.), Szakály Péter (25.), Hegedüs László (31.).
Kiállítva: Gerencsér Attila (58.)
Körmendi Téglagyár: Németh Gergő (Szőke Attila), Horváth Patrik, Horváth Roland, Sárközi Róbert, Horváth Dávid, Gerencsér Attila, Horváth Sándor, Horváth József (Horváth Dávid), Gelányi József, Szekeres József, Erdélyi Alen.
Magyarszecsőd: Ádám László, Horváth Norbert, Frank Péter, Nagy Milán, Szakály Péter, Tóth Norbert, Hajba Dániel (Kovács Géza Dávid), Hegedüs László, Sátori Barnabás, Veres Tamás, Varga Kristóf.

1. Viszák 14 11 1 2 32 -15 34

2. Körmend VSE 14 10 2 2 56 -27 32

3. Bajánsenye 14 9 1 4 58 -30 28

4. Szarvaskend 14 8 2 4 46 -23 26

5. Kmd. Téglagy. 14 8 1 5 56 -25 25

6. Rábatótfalu 14 8 0 6 46 -32 24

7. Őriszentp. 14 7 3 4 36 -21 24