2016.05.18. 12:25

Megyei II.: A Sárvári csoport 22. fordulójában többnyire a hazai csapatok remekeltek

Körkép - A megyei II. osztály Sárvári csoportjának 22. fordulójában eldőlt, hogy már csak az Uraiújfalu érheti be pontszámban az éllovas Gércét.

Kelemen Attila

Ikervár-Kenyeri 10-0 (4-0).

Ikervár, 80 néző. Vezette: Szabó János Attila.

Gól: Vincze Tamás (63.), Németh Bálint (25.), Varga Milán Tamás (61.), Baumgartner Dániel (19., 55.), Kosztolánczi Richárd (69.), Vass Péter (11., 13., 80., 86.).

Ikervár: HEGEDÜS ZS. (TAKÁCS Z.) - TÓTH L., PALKOVITS J., VASS J., VARGA P. - VINCZE T., HULLMANN G. (GRASSBERGER K.), NÉMETH B., VARGA M. - BAUMGARTNER D. (KOSZTOLÁNCZI R.), VASS P. Edző: Horváth József.

Kenyeri: Horváth M. (Horváth Á.) - Szár P., Császár I., Szántó A., Koronczai R. - Németh M., Csiszár Z., Rosta T., Kövér B. - Nagy M., Pörneczi K. Edző: Horváth Zsolt.

A hazai csapat jócskán kiszolgálta az ikervári nézőket. Ezúttal ment a szekér a Rába-parti együttesnek: szebbnél szebb gólokat jegyeztek, tízig meg sem álltak. Vass Péter négyszer talált az ellenfél kapujába.

Bük-Szeleste-Pósfa 3-0 (1-0).

Bük, 100 néző. Vezette: Kovács Balázs.

Gól: Kovács Roland (12.), Baranyai Krisztián (82., 88.).

Bük: FEKETE B. - Tóth B., Kocsis Cs., Németh T., Somlai R. - TARÓDI D., KOVÁCS R., KOVÁCS D., Molnár E. (Wágner D.) - Sárközi T. (Valastyán D.), Bárdosi B. (BARANYAI K.). Edző: Imrő János. Szakosztályvezető: Eső János.

Szeleste-Pósfa: Tóth B. - Trittremmel A., SZÁR CS., Mersich Cs., Burkon Á. - Csizmazia A., HORVÁTH L., FÜLÖP M. (Szele A.), Rozmán K. (Vincze T.) - Kovács T., Riba R. (Rácz J.). Edző: Horváth Lajos. Szakosztályvezető: Rozmán Róbert.

Már a mérkőzés elején kezébe vette az irányítást a hazai csapat. Az első félidő közepén Kovács Roland tetszetős gólt szerzett: a hosszú sarokba csavarta a labdát, a vendégek kapusának esélye sem volt a hárításra. Ezt követően a Szeleste előtt is adódtak helyzetek, többnyire előre vágott labdákkal operáltak. Ám találatig nem jutottak. Nem úgy, mint a szünet után beállt Baranyai Krisztián, aki előbb egy jobb oldali beadást passzolt a kapuba, majd egy fejesgólt szerzett. A kemény összecsapáson a hazaiak fiatal kapusa, Fekete Barnabás nagyban hozzájárult, hogy 1-0-nál ne forduljon a Bük számára rossz irányba a mérkőzés.

Egyelőre korai volt az Uraiújfalu öröme a Sitke elleni meccs után a második hely bebiztosításával. Ugyanis az új kiírás szerint a körmendi csoport második helyezettjével, a Nádasddal vívnak párharcot a több pontért - és vele együtt a megyei I. osztályba való feljutásért. Fotó: Unger Tamás

Uraiújfalu-Sitke 5-0 (0-0).

Uraiújfalu, 100 néző. Vezette: Koronczai Cintia.

Gól: Szakál Márk (52.), Lónai Ákos (61., 86.), Hajas Máté (68.), Gönczöl Norbert (79.).

Kiállítva: Baranov Jevgenyij (54.), illetve Nagy Bálint (54.), Kaisinger András (64.).

Uraiújfalu: Csontos L. (Németh G.) - Belegrai R., GÖNCZÖL N., Princzes Zs. (LÓNAI Á.), Hajas Sz. - Horváth T., Döbrönte L., Gallen I. (Dobány G.), Szakál M. - Baranov J., Tóth Zs. (Hajas M.). Edző: Dobány Gábor.

Sitke: Viczmándi E. - PAP I., MÓROCZ T., Fülöp R. (Molnár Á.), Nagy B. - VISZKELETI G. (Szalai Z.), NÉMETH Z., Papp B., Kaisinger A. - Kelemen B., MAGYAR L. (Pénzes G.). Edző: Komáromi Szabolcs.

Az első játékrészben még kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés, majd a szünetet követő negyed óra után beindult az újfalui gépezet. Öt gólig meg sem állt a Dobány-legénység. Ám hiába a három pont és vele együtt a bebiztosított második hely a tabellán, a szövetség tájékoztatása szerint az ezüstérmes nem egyeneságon jut fel a megyei I. osztályba, a körmendi csoport második helyezettjével, a Nádasddal fut versenyt a pontokért.

Ölbő-Mersevát 1-1 (0-1).

Ölbő, 120 néző. Vezette: Molnár Tibor.

Gól: Sipos Tamás (72.), illetve Pethő Roland (40.).

Ölbő: Vártok Z. - SZELE G., PÉTER A., VARGA L., TÓTH ATTILA - Tóth-Toki E. (Csizmazia R.), Tóth Alex, BAKSAY K., Haraszti P. (Fehér R.) - SIPOS T., Koksa Cs. (Marton J.). Megbízott edző: Ádám Endre.

Mersevát: Tóth Á. - GYÖRVÁRI T., FŰZFA Z. (Marton B.), Pethő R., CSITE D. - Orbán Gy., Nagy B. (Gyurák A.), MOLNÁR G., Dénes M. - HORVÁTH A., CZINDER K. Edző: Nagy Csaba.

Az első játékrészben tapogató játék folyt, egy vitatható szituációt követően a vendégek jutottak előnyhöz. A második játékrészben mindent egy kalap alá téve támadott az Ölbő a kiegyenlítés érdekében. Ami aztán Sipos Tamás távoli bombájával meg is valósult. Ám a győztes gól elmaradt, többek között a vendégek bravúrt bravúrra halmozó kapusának köszönhetően.

Pecöl-Simaság 3-1 (0-1).

Pecöl, 120 néző. Vezette: Szabó I. Zoltán.

Gól: Kovács Zoltán (54., 63.), Horváth Ádám (79.), illetve Hancz László József (18.).

Pecöl: BAKUCZ T. (Kurucz K.) - Őri P., HORVÁTH B., TAKÁCS K., Pálfi M. (Szemes E.) - Szatmári I., Németh I. (Szemes Z.), HORVÁTH Á., Iszak I. - Szemes D. (Czibók A.), Kopácsi B. (Kovács Z.). Edző: Rudolics Norbert.

Simaság: Varga B. - Németh L., Varga P. (Németh Z.), Varga P., Németh I. - Puskás M., KESZEI R., Mészáros P. I. (Szőllősy K.), Mészáros P. II. (Szőllősy K.) - Hancz L. (Németh J.), Szabó S. (Halmosi G.). Edző: Szabó Sándor.

Az első játékrészben a vendégek léptek el egy góllal, ám a szünetet követően a hazaiak magasabb fokozatba kapcsoltak, és megfordították az eredményt. Különösen a második játékrészben mutatott teljesítmény alapján megérdemelt a Pecöl győzelme a sportszerű meccsen.

Jákfa-Püspökmolnári 0-3 (0-1).

Jákfa, 70 néző. Vezette: Harcsár Róbert.

Gól: Sziffer István (11.), Horváth Roland (46.), Farkas Attila Ottó (75.).

Jákfa: Seper B. - Mendel Z., Horváth G. (Czitkovics L.), Gyürü P., Vörös A. - Csete J. (Kóbor M.), Kovács R. (Böröndy T.), Böröndy A. (Csete I.), Kovács B. (Rövid J.) - Bertha Z., Kalányos G. Edző: Horváth István.

Püspökmolnári: Molnár D. - Varga S., SIMON Á., VARGA M., Kónya J. - Varga N., SZIFFER I., Horváth Sz., PINTÉR M. - Horváth R., FARKAS A. Játékos-edző: Idősebb Sziffer István.

Enyhe mezőnyfölényben játszott a Püspökmolnári. A vezetést szabadrúgásból szerezte, majd egy büntetőt és egy akciógólt követően be is állította a végeredményt. Az első játékrészben még úgy-ahogy tartotta a lépést a Jákfa a vendégekkel, ám a végére elfáradtak. A sportszerű találkozón megérdemelt vendéggyőzelem született.

Gérce-Vásárosmiske-Csénye 4-0 (1-0).

Gérce, 200 néző. Vezette: Kedves Rudolf.

Gól: Máthé Martin (25.), Horváth Balázs (60.), Mórocz Ádám (69.), Poós Tamás (90.).

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. - Komáromi A., Németh T., Horváth B., MAJOR M. - SALI G. (Sulyok Á.), MÁTHÉ M., ASBÓTH I., KOVÁCS T. (Poós T.) - MÓROCZ Á., Sali Z. Edző: Haraszti István.

Csénye: GAZDAG Á. - Szitkay Sz., Géczi R., Vajda Zs., Biró Zs. - KISS B., Barkovics A. (Kiss P.), Pajor Patrik Cs. (Marton K.), Birkás Gy. - Máhr P. (Horváth K.), Szabó K. Edző: Pankaczi Zoltán.

Két ellentétes félidőt láthatott a szép számú közönség. Az első játékrészben a küzdelem dominált, a Gérce több helyzetet alakított ki, amelyek közül egyet gólra is váltott. A szünet után egy teljesen más felfogásban játszó Gérce lépett pályára: támadások sokaságát vezették, beszorították a Csényét a kapujuk elé. A vendégek csak a védekezésre tudtak összpontosítani. Végül négy gól került az eredményjelzőn a hazai csapat neve mellé, holott további 4-5 tiszta helyzetet is kialakítottak. Az éllovasnak most kell észnél lennie, hogy a bajnokság végén is a tabella első helyén zárjanak.