2017.03.27. 15:10

MEGYEI II: Velekei László hét, Mórocz Ádám öt gólt termelt

Megyei körkép - A megyei II. osztály sárvári és körmendi csoportjában a 21. fordulóval folytatódtak a küzdelmek, gólszüretet tartottak a csapatok. A sárvári csoportban a Gérce-Vásárosmiske, a körmendi csoportban a Körmend VSE volt a gólfelelős.

Kelemen Attila

SÁRVÁR

Bük-Szeleste-Pósfa 4-0 (2-0). Bük, 100 néző. Vezette: Mórocz Gyula.

Gól: Baranyai Krisztián (22., 30.), Kovács Roland (56.), Grubick Ferenc (74.).

Bük: Neczpál Nándor, NÉMETH TIBOR, GRUBICK FERENC, KOVÁCS ROLAND, TÓTH BENCE, BARANYAI KRISZTIÁN, Rudolf Dávid (Wágner Dávid), Polovitzer Milán, SCHIMMER ZOLTÁN, NÉMETH ZOLTÁN (Kalmár Roland), Czirók Dávid. Edző: Imrő János.

Szeleste-Pósfa: Horváth Kristóf, HORVÁTH LAJOS, Könczöl Zoltán (Peszlen László), Trittremmel András (Mersich Csaba), Rozmán Károly, SZELE ANDRÁS, Pomper Zoltán, Riba Roland, Tóbiás István Róbert, Burkon Ádám, Kovács Máté. Edző: Horváth Lajos.

A bükieknek nagy gondot jelentett a mérkőzés előtt, hogy sok volt a maródi a csapatban, és több játékos más elfoglaltság miatt nem tudott rendelkezésre állni. A mérkőzésen azonban ez egyáltalán nem látszott meg. A hazaiak a kezdés után rögtön támadólag léptek fel, és mezőnyfölénybe kerültek. Ennek meg is lett az eredménye.

A szünetre a csapatok kétgólos büki vezetéssel vonulhattak az öltözőbe. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abba maradt, újabb büki támadások és újabb két gól. A mérkőzés utolsó harmadában a hazaiak már tetszés szerint alakíthatták ki helyzeteiket, azok azonban sorra kimaradtak, mert a büki csatárok már nem koncentráltak kellőképpen. Ilyen arányban is megérdemelt a BTK sikere a gyenge napot kifogó szelesteiek ellen.

Püspökmolnári-Ölbő 1-2 (1-2). Püspökmolnári, 150 néző. Vezette: Sály Károly.

Gól: Farkas Attila Ottó (41.), ill. Varga László (13.), Csizmazia Róbert (17.).

Kiállítva: Elekes Dániel (82.).

Püspökmolnári: Kiss Gábor, Niksz Martin, Sziffer István, Sziffer Krisztián, Kónya József, Szücs Richárd (Simon Ádám), Farkas Attila Ottó, Horváth Szabolcs, Horváth Szabolcs, Szemes Zoltán, Varga Miklós. Játékos-edző: Ifj. Sziffer István.

Ölbő: Vártok Zoltán, NARDAI MILÁN, Sipos Tamás (FEHÉR ZOLTÁN), SZELE GÁBOR, DEVECSERY MÁTYÁS (Németh László), VARGA LÁSZLÓ, BAKSAY KRISZTOFER, Csizmazia Róbert (Fehér René), Vasadi Ferenc, Kovács Tibor, Elekes Dániel. Edző: Ádám Endre.

Sok néző előtt kezdődött a mérkőzés, a kezdeti tapogatózás után a vendégcsapat kihasználta a hazai védelem hibáit, és gyorsan kétgólos előnyt szerzett. Sőt, további helyzetek alapján akár nagyobb arányban is vezethetett volna az ölbői csapat. A félidő hajrájában a molnáriak szépítettek, így nyílttá tették a mérkőzést. A második félidőben a hazai csapat egykapuzott, sorra alakította (és hagyta) ki a jobbnál jobb helyzeteket. Megérdemelten és egy kis szerencsével megnyerte a rangadót az Ölbő.

Jákfa-Gérce-Vásárosmiske 2-8 (2-5). Jákfa, 70 néző. Vezette: Hérincs Csaba.

Gól: Csete József (13.), Vörös Attila (21.), ill. Mórocz Ádám (6., 44., 61., 65., 88.), Poós Tamás (9.), Máthé Martin (17.), Bagoly Gábor (42.).

Jákfa: Nagy Tamás, Varga Norbert, Bertha Zoltán, Czitkovics Lajos, Molnár Krisztián, Vörös Attila, Rövid Zoltán, Kovács Roland, Csete József, Böröndy Adrián, Kovács Balázs. Edző: Varga Norbert.

Gérce-Vásárosmiske: Gazdag Ádám, ÓDOR BÁLINT, Németh Tibor, MÁTHÉ MARTIN, Poós Tamás, MÓROCZ ÁDÁM, Hompok Balázs (Lakos Máté), Sali Zoltán, Péter Dávid (Varga Zoltán), Bagoly Gábor, Sulyok Ádám (Nunkovics Csaba). Edző: Haraszti István.

Nem csupán létszámgondokkal küszködött a hazai csapat, de még a kapusukat is nélkülözniük kellett. Ennek ellenére a gólarány kicsit túlzó, de megérdemelt a Gérce győzelme.

Ikervár-Mersevát 3-3 (2-1). Ikervár, 90 néző. Vezette: Bagoly Gábor.

Gól: Vass Péter (8.), Kovács Balázs (11.), Németh Bálint (80.), ill. Czinder Kristóf (7.), Kóbor Gergő (64.), Pethő Roland (70.).

Kiállítva: Pethő Roland (81.).

Ikervár: Takács Zoltán, Hullmann Gergely, VASS PÉTER, Vass József, Vincze Zoltán, KOVÁCS BALÁZS, Németh Bálint (Taliszter Krisztián), Ország János József, PAP ISTVÁN, KOSZTOLÁNCZI RICHÁRD, Varga Milán Tamás. Edző: Kovács Balázs.

Mersevát: Tóth Árpád, GYÖRVÁRI TAMÁS, KÖVI GERGŐ, Csite Dániel (Orbán György), Pethő Roland, Baranyai Zsolt, KÓBOR GERGŐ, Gáncs Péter (Dénes Márk), Molnár Gábor, CZINDER KRISTÓF, HORVÁTH ANDRÁS. Edző: Nagy Csaba.

A változatos mérkőzésen előbb a vendégek vezettek egy góllal, majd a hazaiak fordítani tudtak. A szünet után a vendégek támadólag léptek fel, aminek meg is lett az eredménye: előbb egyenlítettek, majd ismét átvették a vezetést. A végén ugyan egalizált az Ikervár, ám ebben a mérkőzésben több volt.

Sitke-Csepreg 1-1 (1-0). Sitke, 100 néző. Vezette: Kedves Rudolf.

Gól: Kaisinger András (13.), ill. Steiner Zsolt (56.).

Kiállítva: Kelemen Bálint (65.).

Sitke: Viczmándi Ervin, Szalai Csaba, Magyar László, Papp Balázs, KOVÁCS KRISZTIÁN, Nyári Norbert, Nyőgéri Norbert (Mórocz Tamás), Glavánovics István (Kelemen Bálint), Sütő Ferenc, AMRUS ATTILA, Kaisinger András. Edző: Szalai Csaba.

Csepreg: TARÓDI ÁDÁM, TÁJMEL MÁRK, PÓCZA GERGŐ (SÁNDOR TAMÁS), BÜKI CSABA, STEINER ZSOLT, REICHARDT GÁBOR (KOVÁCS ÁDÁM), PÓCZA ANDRÁS, STEINER CHRISTOPHER, VARGA BÁLINT, NÉMETH ZOLTÁN, KOVÁCS BÁLINT. Játékos-edző: Steiner Zsolt.

A hazaiak egy meglepően jól játszó Csepreget láttak vendégül. Kidolgozott helyzetek alapján a vendégek jobban álltak, ám a jó iramú, izgalmas mérkőzés végül pontosztozkodással zárult.

Csénye-Pecöl 3-3 (2-1). Csénye, 70 néző. Vezette: Bíró Ottó.

Gól: Illés Dániel (27., öngól), Takács István (45.), Máhr Péter (60.), ill. Szemes Balázs (23.), Kovács Zoltán (36., 80.).

Csénye: Boros Márk, Szabó Kornél, Szitkay Szabolcs, Vajda Zsolt, Pendli Richárd, BAUMGARTNER DÁNIEL (Géczi Richárd), Máhr Péter, Biró Zsolt, Takács István (Horváth Roland), KISS LÁSZLÓ BÁLINT (Soós Roland), Fider Gábor (Varga Bence). Edző: Pankaczi Zoltán.

Pecöl: TAKÁCS KRISZTIÁN, ŐRI PATRIK, Szemes Dávid, SZEMES BALÁZS (Szemes Ernő), KOVÁCS ZOLTÁN, Németh Imre (Őri Krsitóf), Horváth Balázs, PÁLFI MIKLÓS, ILLÉS DÁNIEL, Iszak István, Both Milán. Edző: Kovács Sándor.

A szomszédvári rangadó első félideje szikrázóan kemény játékot és négy gólt hozott. Mindkét csapat volt előnyben és hátrányban is, de végül döntetlennel vonultak pihenőre a felek. A második játékrészben a csényei csapat mindent megtett, hogy megnyerje a mérkőzést, sikerült is megszerezniük a vezetést. Viszont ezt követően kimaradtak a hazai gólhelyzetek, és egy védelmi megingást követően a vendégek góllal bűntettek. Összességében két fontos pontot veszített a Csénye.

A Mersevát ellen az Ikervár ugyan vezetett is, ám a végén mégis nekik kellett futniuk az eredmény után. A 80. percben Németh Bálint (piros mezben, 12-es számmal) állította be a végeredményt: 3-3 Fotó: Unger Tamás

KÖRMEND

Bajánsenye-Rábatótfalu 1-4 (0-3). Bajánsenye, 150 néző. Vezette: Sipos Zsolt.

Gól: Bakó Martin (54.), ill. Erős Péter (21., 35.), Anderkó Gábor (45.), Huszár Gábor (55.).

Bajánsenye: Kalamár Dániel, Sáfrányos Gergő, Vörös Gábor, Hodács Richárd, Szabó Szabolcs, Mihály Márk, Bakó Martin, Avas Zsolt, Pongrácz Máté, Balogh Richárd, Balogh Norbert (Bagó Péter).

Rábatótfalu: Tóth Attila, Kovács Balázs, Anderkó Gábor, Balázs Attila, Sütő István (Mikos Balázs), Gierling György, Erős Péter, Dancsecs Attila, Kóczán Péter (Ráncsik János), Anderkó Márió (Csákvári Milán), Huszár Gábor (Bouti Dávid).

A hazai csapat a szerdai eredményes kupameccs után fáradtan állt pályára, így a három pontot a vendégcsapat hozta el.

Rábahídvég-Körmend VSE 0-11 (0-6). Rábahídvég, 50 néző. Vezette: Makai István.

Gól: Papp Zoltán (2.), Velekei László (22., 22., 37., 40., 51., 76., 85.), Pesti Gábor (30., 53.), Horváth Ákos (86.).

Rábahídvég: Horváth László, Rába László, Pap Károly, Haraszti András, Magyar Ádám, Smolczer András, Horváth Ernő, Pintér Patrik, Boda Kristóf, Kiss Sándor József, Horváth Tibor.

Körmend VSE: BALOGH ÁDÁM, VELEKEI LÁSZLÓ, KÁPTALAN JÓZSEF, PESTI GÁBOR, PAPP ZOLTÁN (HORVÁTH ÁKOS), TÖRŐ TAMÁS, MEIXNER PÉTER, HORVÁTH DÁVID (HORVÁTH ALFRÉD), PLACK VIKTOR, HALÁSZ ISTVÁN GÁBOR (SZALAY VINCE), VILICS BÁLINT.

A tartalékos, négy kezdőemberét mellőző hazaiak otthonából a bajnokesélyes Körmend megérdemelten vitte haza a három pontot.

Szakonyfalu-Körmendi Téglagyár 2-0 (1-0). Szakonyfalu. Vezette: Boda György.

Gól: Siklér Péter (2.), Herczeg Péter (50.).

Kiállítva: Réczeg Gergő (44.), ill. Sárközi Róbert (44.).

Szakonyfalu: SÖMENEK RÓBERT, Stájer Dávid, Siklér Péter (Wachter Tibor), KÁROLYI RICHÁRD, Vajda Róbert, Stájer Norbert (Dömötör Tamás), Réczeg Adrián, HERCZEG PÉTER, NEMES MILÁN, Salamon Szilveszter, Nemes Roland.

Körmendi Téglagyár: Németh Gergő, Horváth Sándor, Horváth Patrik, Horváth Dávid, Horváth József, Horváth Roland (Horváth Dániel), Sárközi Róbert, Gerencsér Attila, MAKAI DÁVID, Kis-Nemes Máté, KIS-NEMES MILÁN.

Szinte a nézők még a korlát mellé se álltak, a hazai csapat az első támadásából már gólt is szerzett. A vendégek mindent megpróbáltak az egalizálás érdekében, ám Sömenek kapus 27 perc alatt 12 kapura lövést hárított. A 44. percben - a hazai kispadnál történt "nézeteltérés" miatt - a vendégek a második félidőt emberhátrányban kezdték. Az 50. percben a Salamon elleni szabálytalanságot büntette Herczeg, a kaputól 18 méterre letett játékszert a sorfal fölött-mellett lőtte a gólvonal mögé. A körmendi alakulat továbbra is támadásban maradt, egy a 16-oson belüli kezezés után büntetőhöz jutott, a lövést a szakonyi kapus magabiztosan hárította. A mérkőzés utolsó tíz percében a vendéglátók tovább növelhették volna előnyüket, ám a ziccerek kimaradtak, így maradt a kétgólos hazai siker. A jó iramú meccsen a küzdelem dominált. A Szakonyfalu együttese megérdemelten tartotta otthonában a három bajnoki pontot.

Csákánydoroszló-Viszák 1-3 (1-1). Csákánydoroszló, 60 néző. Vezette: Harcsár Róbert.

Gól: Dancsecs Dávid (6.), ill. Benkő András (38.), Tóth Gergely (48.), Horváth József (84.).

Csákánydoroszló: Dévai András (Babos Benjamin), Simon Máté, Farkas Norbert, Gérnyi Péter (Gazdag Péter), Horváth Dániel, Horváth Márk, Dancsecs Dávid (Tóth András), Takács Máté, Németh Gábor, Dévai Márk, Késmárky Máté.

Viszák: Papp László, Horváth Tamás, Horváth József, Szabó Bence, Horváth Albert (Biczó Bence), Szegleti Szabolcs (Gyenese Péter), Farkas Milán, Tóth Gergely, Agg Richárd (Császár László), Benkő András, Varga Bence (Agg András).

A helyzeteit jobban kihasználó vendégek megérdemelten vitték haza a három pontot.

Ivánc-Őriszentpéter 0-7 (0-2). Ivánc. Vezette: Németh Lajos.

Gól: Pál Bálint (8.), Naricza Róbert (15.), Kovács Roland (75.), Varga Attila (77., 85., 89.), Pozsgai Norbert (87.).

Ivánc: Kapui Roland, Hajnal Gergely, Tóth Krisztián, Lancsák Ádám, Kovács János, Németh Gábor, Tuboly László, Kakas István, Török Imre, Gersei Ferenc.

Őriszentpéter: Fábián Dávid (Süket Máté), Pál Bálint, Pozsgai Norbert, Ponácz Sándor, Sály Károly, Baján Róbert, Kardos Ádám Krisztián (Varga Attila), Kovács Márk (Bokányi Jenő), Náricza Róbert, Tuboly Martin, Szép Barnabás (Kovács Roland).

A vendégek két forduló után visszatértek a győztesek táborába a sereghajtó otthonában.

Szarvaskend-Magyarszecsőd 2-3 (1-2). Szarvaskend, 100 néző. Vezette: Szabó Zsolt.

Gól: Tóth Gábor (23.), Nagy Gábor (89.), ill. Hegedüs László (9., 14., 69.).

Szarvaskend: Vörös Zsolt, Nagy Ádám (Vilics András), Tóth András, Csillag Dávid, Jóna Szabolcs, Németh Tamás, Tóth Gábor, Vörös Valentin (Vinkelbauer Máté), Földes Balázs, Herczeg Donát (Nagy Gábor), KOPFER GÁBOR.

Magyarszecsőd: ÁDÁM LÁSZLÓ, NAGY MILÁN, NAGY RICHÁRD, SERES LÁSZLÓ, HEGEDÜS LÁSZLÓ, HORVÁTH NORBERT, SZAKÁLY PÉTER, TÓTH NORBERT, SÁTORI BARNABÁS, FRANK PÉTER (HAJBA DÁNIEL), VARGA KRISTÓF.

A látottak alapján a vendégek győzelme teljesen megérdemelt, a hazaiak mélyen tudásuk alatt játszottak.