2016.09.20. 14:35

Megyei II.: Magabiztos Söpte, Spari - Hazai pályán vesztett pontokat a bajnokaspiráns Vasszécseny

Körkép - Az 5. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a szombathelyi csoportban.

Pontot vesztett az éllovas Vasszécseny, mert hazai pályán ikszelt a nagyot küzdő Bozsokkal. A Spari biztosan verte a vendég Balogunyomot, a Söpte biztosan nyert Szentpéterfán. Megszerezte első győzelmét a Táplán. A címvédő Ják csak nehezen gyűrte le a Zanatot.

Felsőcsatár-Gencsapáti 3-3 (2-1). Felsőcsatár, vezette: Horváth P.

Felsőcsatár: Szabó C. - Gerencsér, Horváth L., Tieber, Krancz, Kiss M. (Cseri), Schmalzl, Kopácsi, Tóth A. (Tóth K.), Böhm (Cobzaru), Csoknyai.

Gencsapáti: Szabolics - Plajszer, Vida, Domján (Farkas G.), Komáromi, Varga D., Tar, Lőrincz, Bernáth, Geröly Á. (Szigetvári), Horváth T.

Gólszerzők: Tieber, Schmalzl, Tóth A., ill. Tar, Varga D., Vida.

Újperint-Gyöngyöshermán-Szentkirály 2-2. Újperinti gólöröm, balról a második az első hazai találatot jegyző Tóth Krisztián Fotó: Unger Tamás

Újperint-Gyöngyöshermán-Szentkirály 2-2 (1-2). Szombathely/Újperint, 100 néző, vezette: Bedi T.

Újperint: Janzsó - Mészáros (Horváth B.), Tóth B., Török, Gombos, Tóth D., Vas T., Polhammer, Varga A. (Nagy G.), Pungor (Kovács Laczi), Tóth K. (Horváth D.).

Gyöngyöshermány: Káldi - Kis, Dénes (Hegedűs), Fazekas, Király, Horváth Á., Szép (Tóth Zs.), Varga D. (Sturm Á.), Szabó A., Serbán (Kirchmajer), Sturm A.

Gólszerzők: Polhammer, Tóth K., ill. Szép, Serbán.

A szombathelyi csapatok ütközetén jó iramú, izgalmas mérkőzést láthatott a közönség. Az első félidőben mindkét csapat eltalálta a kapufát egyszer. Egy gólos vendég előnnyel fordultak a felek. A második félidőben aztán egyenlített az Újperint, sőt és a hajrában akár a győzelmet is megszerezhette volna.

Torony-Tanakajd 2-2 (1-0). Torony, 80 néző, vezette: Samu Cs.

Torony: Németh Á. - Rácz, Binger, Babos (Dékán), Leidl (Szabó G.), Romsics, Karcsics, Farkas I. (Juhász), Bakucz (Pusztai), Dankovics, Szabó I.

Tanakajd: Somogyi - Preiczer, Könczöl, Marcz M., Marcz D. (Balázs), Orsós J., Orsós G., Kölkedi, Molnár T., Komáromi, Maczek.

Gólszerzők: Farkas I., Dankovics, ill. Molnár T., Komáromi.

Jó iramú, változatos mérkőzésen igazságos eredmény született.

Tápláni Ksk-Honvéd Sé 2-1 (2-0). Táplánszentkereszt, vezette: Bíró O.

Táplán: Keszthelyi - Virág, Badics, Balázs, Mikovics, Muzsai, Kajcsos, Jantos (Káldi), Polgár, Rajzinger, Béry.

Sé: Varga G. - Parti (Jankó), Uri, Balogh D., Fichtacher, Soós, Farkas P., Kiss P., Süle (Földi), Sümegi, Kovács K.

Gólszerzők: Muzsai, Virág, ill. Sümegi.

Elektromol Spari-Balogunyom 4-2 (4-0). Szombathely, 70 néző, vezette: Derdák M.

Spari: BIRÓ - Németh R. (Milkovics), Varga B., KELEMEN, BOLFÁN, Dienes, TÓTH A., Pulai, VARSÁNYI N., MAJTÉNYI, Keresztényi (Németh V.).

Balogunyom: Szép M. (Für) - Homor D., HAJÓS, Horváth M., Farkas E., Homor M., Szén P., DÁVID, Kalmár (Balogh T.), Böle, Sali.

Gólszerzők: Bolfán, Majtényi, Kelemen, Varsányi N., ill. Dávid, Homor M.

Az első félidőben jól, egységesen játszó Spari négy gólos előnyre tett szert. A második félidőre feljavuló vendégek már csak szorosabbá tudták tenni az eredményt. Összességében megérdemelt a hazai győzelem.

Vasszécseny-Bozsok 2-2 (2-2). Vasszécseny, 150 néző, vezette: Talabér N.

Vasszécseny: Pungor A. - Horváth Sz., Horváth G. (Boda), Horváth Á. (Balázs), Pongrácz, KŐMŰVES, IMRE, Szalai, VISZKED, Pungor D. (Horváth D.), Vadász.

Bozsok: Miklós - Kiss M., Kovács P., Mihácsi, Pónácz, Németh D., Dévényi, Iker (Tóth G.), Horváth P. (Szárnyas), Pintér (Radics), Rapi (Könye).

Gólszerzők: Vadász, Viszked, ill. Horváth P. (2).

Kiállítva: Kiss M. (87., Bozsok)

A hazaiak úgy kezdték a mérkőzést, ahogy az egy bajnokaspiránstól elvárható. Az első 10 percben mind a két lehetőségét könyörtelenül kihasználta. Ezután érthetetlen módon visszavettek a tempóból, majd egymás után két óriási hibából ajándékoztak gólokat a vendégeknek. A második félidőben a házigazda ugyan ment előre, sok lehetősége adódott, a kapufát is eltalálták, de nem sikerült betalálniuk. A vendégek kontrákra rendezkedtek be, és nagyot küzdve elvitték az egyik pontot. A hazai csapat csak saját magának köszönheti, hogy nem győztesen hagyta el a játékteret.

Ják-Zanat 1-0 (1-0). Ják, 100 néző, vezette: Hittaller R.

Ják: MATYI - KÓGER, Máté P., Máté Á. (Mészáros T.), MÁTÉ D. (Barbalits), Mészáros G., Mészáros B. (Iszak), DOBOS P., Dobos Á., NEUBEUER (Máté Cs.), Marosits (Kiss G.).

Zanat: SZALAY N. - Lakatos Zs. (Molnár A.), SZABÓ P., PUTZ, Bárdics (Nyul), Porkoláb (Stoica), Lakatos T., Gyurácz, Pörge, Horváth G., Halász.

Gólszerző: Máté D.

A rendkívül jó iramú mérkőzésen a kulturáltan és jól játszó zanati csapatot egy jól eltalált átlövéssel sikerült legyőznie a Jáknak. A mérkőzés végén a sok kihagyott hazai helyzet majdnem megbosszulta magát.

Szentpéterfa-Söpte 2-5 (0-2). Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Bazsó F.

Szentpéterfa: Skrapits - Tóth G. (Csordás Zs.), Jurasits, Németh M., Udvardi, Leidli (Kovács B.), Wágner R., Somfalvi (Wágner M.), Gaál (Török), Csordás Cs., Wágner Sz.

Söpte: Sándor - Varga Cs., Nyul (Palkovics), Orbán, Kiss B., Pusker, Varga A., Kovács Sz., Kovács E., Szakály, Szakács.

Gólszerzők: Csordás Cs. (2), ill. Kovács E. (3), Pusker, Szakály.

Kiállítva: Török R. (61., Szentpéterfa).

A jobb csapat nyert, ilyen arányban is megérdemelten. A két csapatnak mások a lehetőségei, a céljai - ezt remekül tükrözi a végeredmény.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.

1. Vasszécseny 5 4 1 0 22- 6 13

2. Söpte 5 4 0 1 17 -6 12

3. Ják 5 3 1 1 10 -5 10

4. Spari 5 3 0 2 20 -6 9

5. Zanat 5 3 0 2 9 -7 9

6. Gyherm.-Sztk. 5 2 3 0 10 -7 9

7. Tanakajd 5 2 2 1 6 -7 8

8. Bozsok 5 2 1 2 6 -6 7