2017.03.15. 20:42

Menetel a SZOKA U16

Szombathely - Sorozatban harmadszor nyert a Szombathelyi Sportiskola U16-as fiú kosárlabdacsapata a kiemelt kadetbajnokság felsőházi rájátszásában.

Szombathelyi Sportiskola Kosárlabda Akadémia-Budapesti Honvéd 95-89 (24-23, 25-19, 24-24, 22-23). - Szombathely, U16-os fiú kosárlabda felsőházi rájátszásmérkőzés. Szombathely: Friedl 4, Kenéz 18, Verasztó 32/3, Gyuk 18/3, Dokmanovic 16. Csere: Bogár 2, Sövegjártó, Nárai, Rédei 2, Pásztor, Szabó B., Kiss Cs 3/3. Edző: Váradi Attila, Gábor Máté. Jó védekezéssel, gyors támadásokkal nyolc perc alatt tízpontos vezetést szereztek a szombathelyiek, de a negyed végére már csak egy pont maradt az előnyből.

A második félidőben jobbára a vendégek vezettek, csak a nagyszünet előtt sikerült a hazaiaknak visszavenni a vezetést. Ekkor már a hazaiak akarata érvényesült, bár többször felzárkóztak, sőt három perccel a vége előtt egyenlítettek is a fővárosiak. Az időkérést követően a szombathelyieknek sikerült rendezniük soraikat, és a végjátékban megszerezték a győzelmet.

A SZOKA ötvenszázalékos mérleggel harmadik a nyolccsapatos felsőházi tabellán. Alsóházi rájátszás: Körmendi Törpördögök-PVSK Panthers 79-81 (20-12, 20-26, 15-14, 24-29). Legjobb körmendi dobók: Kiss B. 23/6, Kiss M. 19/9, Huff 17/3. A körmendiek még nem tudtak nyerni a rájátszásban.