2016.03.03. 15:15

Minden szombathelyi tornász érmes a diákolimpián

Budapest - Csapatban egy ezüst és két bronz, egyéniben öt ezüst és öt bronz volt az éremtermése a Vas megyei lányoknak a torna diákolimpia igazoltak részére rendezett országos döntőjében.

Három Vas megyei iskola indította el igazolt tornászait a diákolimpia A kategóriás országos döntőjében. A legtöbben a Szombathelyi Zrínyi Iskolából szerepeltek - a Szombathelyi Sportiskola jó pár tornásza jár a köznevelési típusú sportiskolába. Az I. korcsoportban bronzérmet szerzett a Zrínyi - Nagy Zora, Vöcsei Adél Zsófia, Borbás Maja, Maráczi Fruzsina összetételű együttese - edzőik Barasits Andrea és Hüll Tamás. A szombathelyiek legjobb egyéni versenyzője Borbás Maja volt, aki negyedik lett. A Czupor Ferencné vezette celldömölki Szent Benedek Katolikus Általános Iskola csapata hatodik helyet szerzett.

A II. korcsoportban is a dobogó harmadik fokára állhattak fel a zrínyisek - Rosta Hanna, Horváth Kata, Csabina Kira és Horváth Emma, edzőik: Csillag Tünde, Réti Gergő), Horváth Emma egy hellyel maradt le a dobogóról. A Szent Benedek gárdája itt is hatodikként zárt.

A III-IV. korcsoportban ezüstérmet akasztottak a Zrínyi kvartettjének - Horváth Dalma, Osbáth Flóra, Joó Luca, Tömböl Boglárka - nyakába (edzőik Barasits Andrea, Vizer Erzsébet). Egyéni összetettben Tömböl Boglárka nyolcadik lett és három szeren is az élmezőnyben végzett.

Az érmesek. Elöl (ülnek balról): Maráczi Fruzsina, Vöcsei Adél Zsófia, Borbás Maja, Nagy Zora. Mögöttük: Horváth Kata, Horváth Emma, Rosta Hanna. Állnak: Joó Luca, Tömböl Boglárka, Dévai Boglárka, Székely Dóra, Horváth Dalma, Osbáth Flóra. Hátul az edzők: Barasits Andrea, Réti Gergő, Hüll Tamás, Rácz Gábor, Vizer Erzsébet, Csillag Tünde. A képről Csabina Kira hiányzik. Fotó: Németh Richárd

Az V-VI. korcsoportban csak egyéni versenyt rendeztek. A kicsi mezőny színvonalas versenyt vívott; három felnőtt válogatott kerettag osztozott az érmeken. Az aranyakat a dunaújvárosi Kovács Zsófia vihette haza; a Szombathelyi Nagy Lajos Gimnáziumot képviselő Dévai Boglárka három ezüstöt és két bronzot, Székely Dóra pedig két ezüstöt és három bronzot gyűjtött be. A két lány edzői: Vizer Erzsébet és Rácz Gábor).

- Örülök, hogy sikerült három csapatot is indítanunk - mondta Vizer Erzsébet a sportiskola tornaszakosztályának vezetőedzője. - Így is próbáljuk kiszolgálni a Zrínyi iskolát. Ha két hatfős csapatot indítunk, valószínűleg aranyunk is lenne. De mos azt tartottuk szem előtt, hogy mindenki versenyezhessen. Hogy jó döntés volt, az a gyerekek csillog szeméből látszott, hiszen így mindenki szerzett érmet. Egyénileg Tömböl Boglárkát emelném ki, aki sokat fejlődött, még biztosan hallat magáról.

A vasiak eredményei. I. korcsoport, csapat: 3. Zrínyi (Nagy Zora, Vöcsei Adél Zsófia, Borbás Maja, Maráczi Fruzsina) 73,60 pont, 6. Szent Benedek (Kiss Ivett, Gaál Eszter, Csanádi Anna, Bognár Fiorella, Gaál Judit) 67,50. Egyéni: 4. Borbás Maja 18,90, 6. Maráczi Fruzsina 18,80, 10. Vöcsei Adél Zsófia 18,60. II. kcs., csapat: 3. Zrínyi (Rosta Hanna, Horváth Kata, Csabina Kira, Horváth Emma) 112,00, 6. Szent Benedek (Szabó Nóra, Kamondi Doroti, Jánossy Júlia, Nyári Alexa, Bajner Panna, Sarlós Amina) 104,60. Egyéni: 4. Horváth Emma. III-IV. kcs., csapat: 2. Zrínyi (Horváth Dalma, Osbáth Flóra, Joó Luca, Tömböl Boglárka. Egyéni összetett: 8. Tömböl Boglárka 45,60. Ugrás: 5. Tömböl 12,90. Gerenda: 6. Tömböl 11,60. Talaj: 5. Tömböl: 12,00. V-VI. kcs., egyéni összetett: 2. Dévai Boglárka (NLG) 50,30, 3. Székely Dóra (NLG) 49,90. Ugrás: 2. Dévai 14,00, 3. Székely 13,35. Felemás korlát: 2. Székely 12,00, 3. Dévai 11,80. Gerenda: 2. Székely 12,10, 3. Dévai 12,00. Talaj: 2. Dévai 12,50, 3. Székely 12,30.