2016.11.19. 19:22

Nagy csatában nyert a Falco - nem adta olcsón a bőrét a Kecskemét

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 8. fordulójában a Falco KC Szombathely nagy csatában, a hajrában, büntetőpárbajban gyűrte le a vendég Kecskemétet.

A Falco három idegenbeli mérkőzés után lépett ismét pályára saját közönsége előtt. És három vereséggel a háta mögött - a javítás reményében. Ahogyan arra számítani lehetett, kihagyta a mérkőzést a szombathelyiek sérült, beteg pontgyárosa, kulcsembere, Darrin Govens.

Falco KC Szombathely-Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 75-73 (15-12, 13-21, 29-17, 18-23)
Szombathely, 1500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Török R., Söjtöry T., Praksch P.
Falco: Medford 31/18, Váradi B. 13/6, Tóth N. 3, Pusztohvar 15/6, Turner 13. Csere: Kovács P. -, Simon K.-, Hódi -. Edző: Szrecsko Szekulovics.KTE: Pongó Máté 13/3, Pongó Martin 9/9, Derasimovic 13/6, Ivosev 17/6, Karahodzic 10. Csere: Molnár M. 2, Middleton 7, Mészáros 2, Hegedűs -. Edző: Forrai Gábor.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 10-5. 7. perc: 15-7. 12. perc: 20-12. 15. perc: 21-21. 18. perc: 25-28. 20. perc: 28-33. 24. perc: 38-39. 27. perc: 51-44. 30. perc: 57-50. 34. perc: 62-57. 37. perc: 68-62. 39. perc: 70-65.
Kipontozódott: Middleton (34.), Pongó Martin (40.), Pongó Máté (40.).

Váradi tiplája vezette fel a meccset, és a folytatásban is támadásban maradt a házigazda. De nem tudott meglépni, mert azért akadozott a gépezet. A vasiak szerencséjére a kecskemétiek játékába is csúszott hiba bőven. A Falco jó védekezésének, agresszív játékának köszönhetően őrizte öt pont körüli előnyét. A támadással, a helyzetbe kerüléssel viszont akadt gond - igaz, a KTE is gyengén dobott. A második etapban is gyűrték egymás becsülettel a felek. Turner labdalopása, majd látványos zsákolása ugrasztotta talpra a szurkolókat. Kezdett veszélyessé válni a különbség, a vendégek rögtön időt kértek (12. perc: 20-12). Sok labdát csent el, sok lepattanót gyűjtött a Falco - de sok támadást könnyelműsködött el. Forrai Gábor tanácsai pedig használtak, ugyanis rendezte sorait a Kecskemét. Olyannyira, hogy a vezetést is átvette (15. perc: 20-21). A folytatásban felváltva estek a pontok, de általában a vendégeknél volt a szűk előny - a hazaiak szekerét Váradi húzta a kritikus pillanatokban. Görcsösen játszott a Falco, ezt jelezte a sok eladott labda, kihagyott büntető. Olykor, olykor felhangzott a füttyszó a lelátón. Jókor jött a a nagyszünet a sárga-feketék számára, a második etap egyértelműen a vendégeké volt (20. perc: 28-33).

Fordulás után próbálta felpörgetni a tempót a Falco, de minden hazai kosárra érkezett válasz. Pusztohvar talált magára, csendesen termelte a pontokat. Medford két büntetőjéből egyet bedobot, egyenlítette a Falco (25. perc: 41-41). Amire Ivosev rögtön triplával felelt. Medford rázta meg magát, kétszer is betalált távolról. Időt kért a KTE trénere (47-44). Hiába, ekkor már lendületbe jött a Falco - és végre jöttek a triplák is. Turner viszont korán összehozta negyedik hibáját - igaz, a vendégek is szorgalmasan gyűjtögették a faultokat. Bár az utolsó támadását elpepecselte, a negyedik etapnak a Falco futhatott neki előnyből (30. perc: 57-50). Nagyot küzdöttek a felek minden egyes labdáért, minden pontért. Medford jelentette a különbséget: ha beleállt a dobásba, a labda általában a gyűrűben landolt. Úgy tűnt, hogy sikerül pótolnia a hiányzó Govenst. Derasimovic és Ivosev volt a vezér a másik oldalon. Mindenestere a KTE ott loholt a Falco nyomában (34. perc: 62-57). Váradi nőtt fel Medford mellé (37. perc: 68-62) - rendre kritikus pillanatokban talált be a Falco csapatkapitánya. De nem bírták döntésre vinni a csapatok. 22 másodperccel a vége előtt már csak 70-68-ra vezetett a Falco. Végül a házigazda egy végletekig kiélezett büntetőpárbajban csak legyűrte ellenfelét.

Szrecsko Szekulovics: - Gratulálok a Kecskemétnek, nagyon nehéz mérkőzést vívtunk. Sajnos nálunk Govens személyében hiányzott egy kulcsember. Nem játszottunk jól, rengeteg labdát eladtunk, sok büntetőt kihagytunk. Hallottam, hogy a közönségnek nem tetszett a játékunk, de nyertünk, és ez a lényeg. Igyekszünk javulni.

Forrai Gábor: - Gratulálok a Falcónak, de gratulálok a saját csapatoknak is, mert alaposan megnehezítettük a házigazda dolgát, reális esélyünk volt a győzelemre. Sajnos rossz szériában vagyunk, most is akadt az ellenfélnél egy olyan játékos, aki megszórta magát, aki eldöntte a párharcot.