2017.05.23. 17:25

Nagy skalpot gyűjtött az U17

Az I. osztályú labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában az Illés Akadémia-Haladás U17-es együttese óriási küzdelemben 3-2-re legyőzte az esélyesebb Győri ETO-t.

U14

Illés Akadémia-Haladás-Vasas Kubala Akadémia 2-0 (2-0). Szombathely, vezette: Szabó I.

Illés Akadémia-Haladás: Senkó - Reseterits, Simon K., Rosner (Varga M.), Baranyai, Palkó Bálint (Horváth K.), Doncsecz, Horváth R. (Heiter), Bognár (Kovács Z.), Bunevácz, Dezamits (Balogh Á.). Edző: Sátori Barnabás.

Bunevácz Bence (zöldben) szerezte az U14-es csapat vezető találatát a Vasas Kubala Akadémia ellen Fotó: Unger Tamás

Gólszerzők: Rosner, Bunevácz.

A jóképességű vendégek ellen megérdemelten nyertek a szombathelyiek.

A bajnokság állása: 1. Debrecen 72, 2. MTK 70, 3. Diósgyőr 64, ... 5. Illés Akadémia 49 pont.

29. forduló, szombat, 12.00: FTC-Illés Akadémia-Haladás.

U15

Illés Akadémia-Haladás-Vasas Kubala Akadémia 1-1 (1-0). Szombathely, vezette: Talabér.

Illés Akadémia-Haladás: Hegyi - Rédei, Szilvás, Auer, Debreceni (Pandur), Jakab, Kállai, Woth (Bakos), Basics (Kurzbauer), Vajda (Szalay), Füzik (Séfer). Edző: Takács Csaba, Bakos Roland.

A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, harmadik helyzetét gólra váltotta. Majd a vendégektől kiállítottak egy játékost, úgy tűnt tehát, hogy a szombathelyiek megnyerik a találkozót. Ám a kiállítás meglepő módon a hazaiakat zavarta meg, és hiába dolgozott ki a szünet után öt ziccert is az Illés Akadémia, valamennyit elhibázta. S ahogy az a futballban ilyenkor lenni szokott, az ellenfél - egy kontrából - kiegyenlített. A fővárosiak nem érdemtelenül szereztek egy pontot. Gólszerző: Kállai. Kiállítva: Zaka (Vasas Kubala Akadémia).

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 79, 2. Honvéd 60, 3. MTK 59, ... 15. Illés Akadémia-Haladás 53 pont.

U16

Illés Akadémia-Haladás- Győri ETO 1-1 (1-0). Szombathely, vezette: Kubicsek.

Illés Akadémia-Haladás: Csutorka - BOKOR, Horváth M., Nyíri, Kónya, Nyári, Burai (Edelényi), Illés (Huszti), TÓTH G., BALOGH F., Szekér (Bognár). Edző: Desits Szilárd.

Gólszerző: Burai. Kiállítva: Balogh F., illetve
Múcska.

Bármennyire szeretett volna nyerni a hazai csapat - erre meg is volt a lehetősége -, az egész mérkőzést tekintve a jó erőkből álló Győr ellen igazságos döntetlen született.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 45, 2. MTK 45, 3. Illés Akadémia-Haladás 43 pont.

18. forduló, szerda, 17.30: Puskás Akadémia-Illés Akadémia-Haladás.

28. forduló, szombat, 13.00: MTK-Illés Akadémia-Haladás.

U17

Illés Akadémia-Haladás- Győri ETO 3-2 (0-1). Szombathely, vezette: Novák.

Illés Akadémia-Haladás: Soós - BOLLA, Keresztes, Latyák, Kiss T., Szilágyi, Füleki (LABÁT), WINKLER, KISS B., Putz (Szabó D.), Vargovics. Edző: Csordás Csaba.

Gólszerzők: Bolla, Kiss T., Kiss B.

Bár a győriek már 2-0-ra vezettek, a meccset végig uraló vasiak szenzációs utolsó fél órát produkálva megfordították az állást és megérdemelten nyertek.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 55, 2. Honvéd 49, 3. FTC 38, ... 8. Illés Akadémia-Haladás 17 pont.

28. forduló, 11.00: MTK-Illés Akadémia.

U19

Puskás Akadémia-Illés Akadémia-Haladás 2-0 (1-0). Felcsút, vezette: Agócs.

Illés Akadémia-Haladás: Molnár M. - Szár, Imre, TIBA, MOLNÁR T., KOVÁCS Z., Szőke (Bontó), TÓTH M., Kovalovszki, Deéry (Szántó), Kirják (Derdák). Edző: Bánfalvi Attila.

1-0-s hazai vezetés után a vendégek három ziccert is elhibáztak, majd a 87. percben egy kontrából megszerezte a győztes találatot a hazai együttes.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 44, 2. FTC 44, 3. Debrecen 36, ... 7. Illés Akadémia 33 pont.

28. forduló, szombat, 10.00: Illés Akadémia-Haladás-Győri ETO.