2015.04.25. 18:14

Nagyot játszott a Falco KC

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második meccsén a Falco-Trend Optika KC Szombathely. biztosan győzte le a Paksot – így egyenlített a párharcban.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Atomerőmű SE 95-77 (23-18, 25-22, 24-24, 26-13)
Szombathely, 1500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, második mérkőzés, vezette: Földházi, Hegedüs, Török.
Falco: Váradi B. 15/9, Doyne 15/3, Perl 20/6, Dukics 7/6, Krsztanovics 21. Csere: Majsztorovics 2, Bognár 10, Hall 5, Will –, Hódi – , Kovács B. –, Popgyákunik –. Edző: Kálmán László.
ASE: Dugat 17/9, Medve 8/6, Eilingsfeld 12/3, Szabó Zs. 10/3, Evans 9/6. Csere: Kovács Á. 11/6, Körtélyesi –, Tóth Á. 7, Baki 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása, 4 perc: 11-7. 8. perc: 19-13. 12. perc: 30-18. 17. perc: 35-32. 20. perc: 48-40. 23. perc: 56-46. 27. perc: 62-57. 31. perc: 79-64. 33. perc: 86-67. 37. perc:
Kipontozódott: Perl (37.), ill. Dugat (33.), Tóth Á. (38.).

Rohanós tempóben estek egymásnak a felek, szinte minden támadás kosárral zárult, felváltva vezettek a csapatok. A Falco rendezte előbb a védekezését, pontosabban is játszott ellenfelénél, így lépéselőnyre tett szert (8. perc: 19-13). A palánk alatt is hatékonyabb volt a házigazda – főleg Krsztanovics volt elemében. A triplák viszont nem jöttek a hazaiaktól. Ettől függetlenül is egyre nehezebben tartott a lépést a Paks. A Falco ráérzett a lehetőségre, fokozta a tempót, tíz fölé tornázta az előnyét Az ASE helyzetbe is nehezen került, a szombathelyiek viszont remek támadásokat vezettek a megszerzett labdákból. A Paksnak a második negyedben majdnem négy percre volt szüksége, hogy gyűrűbe találjon (14. perc: 32-21). De aztán beindult a paksi triplagyár, egyre csökkent a hazai előny. Tanácstalannak tűnt a Falco, nem tudott mit kezdeni agresszív ellenfelével. Aztán rendezte sorait a házigazda, de ekkor már erőre kapott a Paks. Óriásit küzdöttek a csapatok, ám a félidő hajrája ismét a pontosabb Falcóé volt (20. perc: 48-40) – a vasiak 11 triplakísérletéből csak kettő hullott gyűrűbe, míg a vendégek 14 próbálkozásából hét sikeres volt az első félidőben.

Fordulás után 5-0-val nyitott a Falco, de válaszként érkezett két tripla. Hiába lépett meg többször is a házigazda (23. perc: 56-46), a szívósan küzdő ASE rendre ledolgozta a hátrányát (25. perc: 56-51). Közben Dugat termelte csendesen a pontokat paksi oldalon. Rossz dobóformával rukkolt elő a házigazda, minden egyes pontért alaposan meg kellett küzdenie. Doyne vette hátára a csapatát a nehéz pillanatokban, A harmadik negyed ritkán látható jelenettel zárul: Váradi szinte a saját gyűrűje alól dobott triplát – felrobbant a csarnok (30. perc: 72-64). Az utolsó etapot pedig Perl hármasa nyitotta. Lassan azért csak belőtte magát a Falco. Dzunics mester gyorsan időt is kért (31. perc: 79-64). De az ASE nem tudott újítani, Dugat reklamált, ezzel begyűjtötte ötödik hibáját, kipontozódott. A Falco pedig 20 pont fölé tornázta előnyét (33. perc: 86-65). A Paks vezényelt még egy halvány rohamot, amit a sárga-feketék simán visszavertek (37. perc: 91-75).

Kálmán László: –Nagyon büszke vagyok a srácokra, remek játékkal nyertek. Bebizonyítottuk, hogy semmivel sem vagyunk rosszabb csapat, mint a Paks. Több jó egyéni teljesítmény is akad nálunk. Ha legalább három játékosom így játszik, akkor bárkit képesek vagyunk legyőzni. Kedden megpróbálunk idegenben is nyerni!

Dzunics Braniszlav: – Teljesen megérdemelten nyert a Falco. Védekezésben sajnos nem tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk.