2013.04.20. 18:48

Nagyot küzdött, de elfáradt a Körmend

Nagyot küzdött a kilenc játékossal – közte egy légióssal – érkező Körmend, 26 percig egyenrangú ellenfele volt a jóval esélyesebb Paksnak. Miután a Jászberény legyőzte a Kaposvárt, a Körmendiek a hatodik helyen zárták a középszakaszt, tehát éppen az Atomerőművel találkoznak a rájátszásban.

Atomerőmű SE-Lami-Véd Körmend
94-78 (24-18, 19-29, 29-15, 22-16).

Paks, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Benczur, Jakab, Balog.
Paks:  WILLIAMS 21/12, LEVY 10, Vojvoda 15/9, Körtélyesi 6, Tóth 13. Csere:  Idlet 8, KOVÁCS 15/9, Kámán -, Eilingsfeld 6, Illés – Kerpel-Fronius -, Czinger -.  Edző: Schmidt Béla.
Körmend: RUJÁK 19/3, Fodor 6, Ferencz 11/9, Austin 13/3, GREBENÁR 13. Csere: Farkas 11/3, Kutasi 2, Sonyák -, Sömenek 3. Edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2-6. 5. perc: 11-8. 9. perc: 19-12. 15. perc: 35-28. 19. perc: 41-44.  26. perc: 57-57. 30. perc: 72-62. 35. perc: 78-66. 38. perc: 92-72.
Kipontozódott: Vojvoda (39.)

A harmadik helyre bebetonozódott  hazaiak számára már nem volt tétje a találkozónak, a körmendiek viszont az ötödik hely bebiztosításának futottak neki. Ennek megfelelően nagy elánnal kezdtek, csak a 4. percben tudták átvenni a vezetést a paksiak. Akik aztán egyre magabiztosabbnak  tűntek, hétpontos előnyüknél (19-12) Hencsey Tamás időt is kért. Ez a megbeszélés arra elég volt, hogy a negyedből hátralévő másfél percben már ne nőjön a különbség.

Grebenár Péter nagyon jól játszott, de sérülése miatt nem tudott végig csapata segítségére lenni (Fotó: Szendi Péter)

A második negyed elején viszont hamar jelezték a vasiak, hogy nem adják könnyen magukat. Kutasi kosarával két pontra felzárkóztak (12. perc: 26-24). De Vojvodával és Levyvel nem sikerült tartani a lépést, és ismét kilenc pontosra hízott a hazaiak fórja (35-26). Aztán visszatért a pályára Grebenár, s vele ismét fel tudott kapaszkodni a Körmend (37-36), sőt, a mérkőzés első körmendi triplájával ki is egyenlített. Ferencz újabb hárompontosával már 41-47-et is mutatott az eredményjelző.

A második félidőt 43-47-ről kezdték a csapatok. Ferencz, majd Ruják is távolról talált be, megpróbált ellépni a piros-fekete alakulat (47-53). De a paksiaknak sikerült megállítani a körmendi rohamot, s Williams gyors egymásutánban szerzett tíz pontjával nagyot fordított az álláson (72-62). Az utolsó negyed elején további hátrányt szenvedett a Rába-parti alakulat: térdsérülés miatt elvesztette Grebenárt. A folytatásban  már nem tudott százszázalékosan koncentrálni az egyre fáradó Körmend, sok triplakísérlet is kimaradt,  két perccel a vége előtt 20 ponttal tartott előbbre az ASE.

Hencsey Tamás: - Gratulálok a Paksnak, de a saját csapatomnak is. Megint megmutattuk, hogy van erőnk. De kevesen voltunk és a végére elfáradtunk, ráadásul Grebenár is megsérült.

További eredmények: Alba Fehérvár-Szolnok 72-63, Jászberény-Kaposvár 93-80.