2017.04.01. 17:18

Nagyot küzdött, de kikapott a Falco

Szolnok - Az NB I. A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának első fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a bajnoki címvédő Szolnok vendégeként kapott ki nagyot küzdve.

Szolnoki Olaj KK-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-84 (24-27, 14-16, 30-15, 24-26)

- Szolnok, 1120 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Benczur T., Jakab L., Boros T.

Szolnok: PAVLICSEVICS 15/9, VOJVODA 33/9, Popovics 2, Eilingsfeld 10/6, ANDRIC 14. Csere: Wittmann 10/6, Boriszov 2, Tóth Á. 6. Edző: Kmézics Zorán.

Falco: Medford 7/3, GOVENS 20/12, Váradi B. 4, Pustahvar 10/6, Zsigeranovics 10. Csere: Tóth N. 10, Kovács P. 6, BARHAM 13/3, Bognár 2, Simon K. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Eredmény alakulása, 3. perc: 4-7. 5. perc: 8-15. 12. perc: 26-32. 14. perc: 32-32. 16. perc: 35-34. 20. perc: 23-43. 22. perc: 50-45. 24. perc: 52-51. 26. perc: 59-51. 30. perc: 68-58. 33. perc: 75-58. 37. perc: 81-70. 39. perc: 86-78.

Kipontozódott: Medford (34.), Barham (40.).

Szigorú védekezéssel nyitotta a meccset a Falco, és rögtön némi lépéselőnyre is szert tett (3. perc: 4-7). Az esélyesebb hazaiak nehezen kerültek helyzetbe, szinte csak büntetőből találtak be. Pustahvar zsinórban két triplát dobott - jött is a hazai időkérés (5. perc: 8-15). Feljavult az Olaj játéka - és Witmann bedobta a hazaiak első tripláját. Erősödött a tempó, agresszívabb stílusra váltott a Olaj, és egyre közelített - a játékvezetőket nem zavarta a vendéglátó meglehetősen kemény védekezése...

Foggal, körömmel őrizte egyre csökken fórját a szombathelyi gárda, amely támadásban elveszítette a ritmusát. De az első etapot csak megnyerte. Többször is felzárkózott egy pontra a Szolnok, ám mindig jókor érkezett a kosár szombathelyi oldalról. Küzdött becsülettel a Falco, és visszaverte a rohamokat (13. perc: 26-32)- Zsigeranovics szerzett fontos pontokat.

Aztán érkezett két tripla a hazaiaktól, és egyenlítettek (32-32). Hogy aztán Vojvoda első távolijával átvegyék a vezetést (16. perc: 35-34). De csak egy pillanatra. A félidő hajrájának ugyanis ismét Falco-vezetéssel futottak neki a felek. Roppant szervezetten, motiváltan játszott, remekül lepattanózott a sárga-fekete gárda. Nem is találta az ellenszert a meglepettnek tűnő bajnoki címvédő (20. perc: 38-43). Egészen kiváló első félidőt produkált a Falco!

Ahogyan arra számítani lehetett, komoly szolnoki rohamokkal kezdődött a harmadik negyed. Vojvoda irányításával át is vette a vezetést az Olaj (22. perc: 50-45). Kellett Govens triplája. De rengeteg büntetőt dobhattak a hazaiak - és éltek is a lehetőséggel. A Falco nem roppant meg (24. perc: 52-51), ott loholt ellenfele nyomában - különösen Govens volt elemében. De a játékvezetők is kitettek magukért, zsinórban kapták a technikai hibákat, a sportszerűtelen faultokat a szombathelyiek.

Erősen véleményes szituációkból is. Meg is tört a vasiak lendülete. Szekulovics mester időt kért (26. perc: 59-51). Rendezte sorait a vendég, sikerült látótávolságban tartani ellenfelét. De állandósult a hazaiak tíz pont körüli előnye (30. perc: 68-58). A Szolnok 7-0-s rohammal nyitotta a záró játékrészt, igyekezett gyorsan eldönteni a meccset (33. perc: 75-60). Egészen érdekes jelenetek játszódtak le a pályán...

De a Falco csak nem akarta feladni (37. perc: 81-70). Sőt, másfél perccel a vége előtt a hazai pálya minden előnyét élvező Szolnok kénytelen volt időt kérni (39. perc: 86-78)! Ám a innen már nem engedte ki a kezéből a győzemet.

Nagyot küzdött a Falco, és nem biztos, hogy vereséget érdemelt.