2015.04.27. 14:24

Nem bírt az éllovassal a HVSE női kézicsapata

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 23. fordulójában az éllovas Szekszárd biztosan verte el a dobogóra hajtó Haladást.

Szekszárdi FGKC–Haladás VSE 31-20 (19-12)
Szekszárd, 400 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Csányi, Zörgő.
Szekszárd: Mészáros – Reisch 6, Farkas 2, Vasas 13/10, Horváth 5/1, Tóth 1, Úrfi 2. Csere: Grénus 1, Nagy 1, Gulya. Edző: Tabajdi Ferenc.
HVSE: Hajduk – Mayer 3, Pados 4/1, Császár 1, Pukler 2/1, Gaylhoffer 2, Szendrei 6. Csere: Bolfán, Debreczeni 1, Mórocz 1. Edző: Bölöni Roland.

Jól kezdte a mérkőzést a Haladás (15. perc: 7-9), úgy tűnt, hogy meglepi esélyesebb ellenfelét. Ám a hazaiak belelendültek (22. perc: 12-11), átvették a vezetést. A rutinos házigazda – kihasználva, hogy sokat játszott emberhátrányban a vasi alakulat – a szünetig komoly előnyre tett szert.

A második félidőt kettős emberhátrányban kezdte a HVSE. De nagyot küzdött, és visszajött a meccsbe (39. perc: 21-18). A folytatásban azonban egyszerűen nem tudott gólt dobni a Haladás, hetesek, ziccerek maradtak ki – nem sikerült semmi, és idővel az önbizalom is elfogyott. A Szekszárd viszont nem volt zavarban a kapu előtt, így korán eldöntötte a mérkőzést, kiütéses vereséget mért a vasiakra. Junior: 31-33.