2013.04.24. 18:24

Nyerni tudott Pakson a Körmend

Paks - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásának első fordulójában a Lami-Véd Körmend csapata bravúros győzelmet aratott a jóval esélyesebb Atomerőmű otthonában.

Ahogy valószínűsíthető volt, Kutasi Gergely bokasérülése miatt kihagyta az első playoff-meccset, Grebenár Péter viszont játékra jelentkezett. Utóbbi büntetőivel és Ferencz triplájával 0-5-re lépett el a Körmend. A hazaiak a 3. percben találtak be először - triplával eredtek a vasiak nyomába, aztán pillanatok alatt el is hagyták őket. A 8. percben, 17-12-nél Hencsey Tamás időt is kért, de továbbra is rettenetesen pontatlanul célzott csapata - 12 kétpontos kísérletből csupán három sikerült. A második negyed elején egy pillanatig 11 pontosra is felkúszott a különbség (26-15), de aztán végre rátaláltak a kosárra a piros-feketék, és a 15. percre három pontra felzárkóztak (29-26).  Sőt, elsősorban a hárompontosoknak köszönhetően, amiből Ferencz hármat, Sonyák egyet süllyesztett el a paksiak gyűrűjében ebben az időszakban, átvette a vezetést a Körmend. De négy pontnál (33-37) többel nem engedte meglépni ellenfelét a hazai gárda; váltott vezetéssel jutott el a két csapat a nagyszünetig, amikor is az ASE volt előrébb  hárommal (45-42).

Farkas Attila 17 pontot és hat lepattanót is beletett a körmendi kalapba. Fotó: Szendi Péter

A harmadik negyed első percei a vasiakról (48-51), a következők Vojvodáról szóltak, aki sorozatban három triplával újra előnyhöz juttatta csapatát. De ezután is volt annyi erő a Körmendben, hogy újra felkapaszkodjon  (30. perc: 69-69). Az utolsó etapban is rendületlenül haladtak előre a körmendiek, a  35. percben már 11 ponttal vezettek (73-84). Aztán gyors egymásutánban Farkas és Grebenár is kipontozódott, s egyre csak közelítettek a paksiak. Egy perccel a vége előtt már csak egy pontra voltak (86-87), de ezúttal is helyén volt a körmendi szív, Ruják egy triplával, Fodor pedig egy duplával biztosította be a bravúros győzelmet.

Az egyik csapat  három győzelméig tartó pároscsatában 1-0-ra a Körmend vezet, folytatás szombaton hazai pályán.

Atomerőmű SE-Lami-Véd Körmend 86-92 (22-14, 23-28, 24-27, 17-23)

Paks, NB I-es férfi kosárlabda-rájátszás az 1-8. helyért, vezette: Földházi, Hegedűs, Gál J.

Paks: WILLIAMS 18/6, Levy 9, VOJVODA 30/15, Körtélyesi 8, Tóth 7. Csere: Idlet 5, Eilingsfeld 9, Kovács -, Kámán -. Edző: Schmidt Béla.

Körmend: RUJÁK 13/9, FODOR 13, FERENCZ 16/12, AUSTIN 20/6, GREBENÁR 4. Csere: FARKAS 17/6, SONYÁK 9/3, KOCSIS -, GOLOMÁN -. Edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 11-9. 8. perc: 17-12.  12. perc: 26-15. 14. perc: 29-14. 18. perc: 33-37. 20. perc: 45-42. 22. perc: 46-49. 26. perc: 61-58. 30. perc: 69-69. 35. perc: 73-84. 39. perc: 86-87.

Kipontozódott: Farkas a 37., Grebenár 38. percben.

Hencsey Tamás: - Óriási gratuláció a csapatomnak, ma aztán igazán megmutatták a fiúk, mennyire tudnak küzdeni, s milyen fegyelmezetten kosarazni. Voltak hullámvölgyeink, de mindig akadt olyan játékos, aki átlendítette a csapatot. Most örülünk, de tudjuk, hogy továbbra sem mi vagyunk az esélyesek. Készülünk a következő feladatra.