2014.09.02. 16:45

Ötödik lett a Falco KC az U23-as kosárlabdadöntőben

Sopron - Egy vereséggel, két győzelemmel az 5. helyen zárta az U23-as döntőt a Falco KC Szombathely korosztályos kosárlabdacsapata.

A 2013/2014-es U23-as kosárbajnokság nyolcas döntőjét az elmúlt hétvégén rendezték Sopronban azért ilyen későn, mert a korosztályos versenynaptár erősen zsúfolt volt. A Falco a tavalyi U23-as csapatához képest erősen felforgatott játékosállománnyal vette fel a harcot. Az első keretbe tartozó játékosok közül csak Bognár Kristóf tartott a fiatalokkal, Perl Zoltán, Váradi Benedek, Simon Kristóf és Bazsó Brúnó az első csapattal edzett. Bán Tibor és Bakk Krisztián pedig azóta Sopronba igazolt. A péntektől vasárnapig rendezett tornát egyenes kieséses rendszerben bonyolították le.

MAFC -Falco KC Szombathely 82-69 (17-22, 28-20, 18-16, 19-11). Sopron, U23-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kulcsár, Lövész, Csallóközi.

Falco: Kovács B. 10/3, Popgyákunik 2, Bognár 19/3, Bagó 9/6, Tóth D. 17/3. Csere: Németh A. 7/3, Galambos, Kozma 3/3, Bereczki. 2, Hadnagy. Edző: Váradi Attila, Kéri Péter.

A sorsolás szeszélye folytán a tavalyi első és második helyezett rögtön az első meccsen összekerült egymással tavaly a Falco lett a bajnok. A negyedik negyed közepéig nyitott volt a mérkőzés, de a végjátékban már a budapestiek akarata érvényesült. Ezzel a szombathelyiek a folytatásban már csak az ötödik helyért lehettek versenyben.

Falco KC Szombathely -Atomerőmű SE 84-78 (19-24, 21-16, 22-13, 22-25). Vezette: Boros, Arató, Vághy.

Falco: Kovács B. 7/3, Popgyákunik 12/3, Bognár 26/6, Bagó 14/3, Tóth D. 8/3. Csere: Karagity 6, Takács Á. 5/3, Németh A., Galambos 1, Kozma 2, Bereczki 3/3, Hadnagy.

Az első félidőben fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a harmadik negyedben a szombathelyiek átvették a vezetést és megérdemelt győzelmet arattak.

Bognár Kristóf bekerült a torna All Star csapatába (Fotó: Horváth Csaba/Archív)

Falco KC Szombathely - Naturtex-SZTE SZEDEÁK 69-59 (19-18, 16-13, 17-15, 17-13). Vezette: Kulcsár, Arató, Vághy.

Falco: Kovács B. 9/3, Popgyákunik 9, Bognár 15/3, Bagó 11/3, Tóth D. 7. Csere: Karagity 12, Takács Á., Németh A. 2, Galambos 2, Kozma, Bereczki 2, Hadnagy.

Az ötödik helyért rendezett mérkőzésen inkább a falcósok akarata érvényesült. A negyedik negyedben már tíz pontnál is nagyobb volt a szombathelyiek előnye. Ez ugyan a végére kicsit csökkent, de győzelmet nem fenyegette veszély.

Végeredmény: 1. MAFC, 2. Kecskemét, 3. TF Budapest, 4. Nyíregyháza, 5. Falco KC Szombathely, 6. Szeged, 7. Sopron, 8. Paks.

Bognár Kristófot beválasztották a torna All Star csapatába.

Jobbára a tavalyi U18-as csapatunkkal vettünk részt a döntőben, a fiúk számára tökéletes felmérő volt egy erősebb mezőnyben kosarazni értékelt az U23-as gárda trénere, Váradi Attila. Jól játszottunk, a későbbi bajnokkal szinte végig meccsben voltunk, másik két ellenfelünket pedig biztosan győztük le. Elégedett vagyok a látottakkal.