2017.02.08. 20:02

Pályán a SZoESE női csapata - egy győzelem, egy vereség

Szombathely - A Szombathelyi Egyetemi SE női kosárlabdacsapata egy vereséggel és egy győzelemmel tudta le két idei bajnoki mérkőzését.

Széchenyi István Egyetem-Szombathelyi Egyetemi SE 70-57 (15-16, 21-14, 17-13, 17-14). - Győr, 50 néző, női egyetemi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Sebesi G., Vajda B.

SZoESE: Gusztafik 10, Jakubovics 6, Czinder 13/3, USZKAI 9, Feigl 4. Csere: Kovács -, PLÓZER 5, Orsós-Bogdán -. Edző: Szabó László.

Jól kezdett a SZoESE, ám Czinder korán megsérült, Gusztafik pedig gyorsan faultproblémákba ütközött. Ennek ellenére az első félidő kiegyenlített volt. Fordulás után aztán Jakubovics is kidőlt a sorból. Így a szombathelyiek a végére elfogytak, elfáradtak - kikaptak.

Szombathelyi Egyetemi SE-PTE-PEAC 66-61 (10-19, 16-17, 11-7, 29-18). - Szombathely, 50 néző, női egyetemi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., Lipics L.

SZoESE: GUSZTAFIK 18, SIMON 18/6, Orsós-Bogdán 4/3, USZKAI 7, FEIGL 10. Csere: Kovács 2, PLÓZER 7, Mezősi -.

A fiatal sportiskolás, Plózer Petra erőssége a csapatnak Fotó: SZoESE

Görcsösen, sok hibával játszott az első félidőben a SZoESE (20. perc: 26-36). De végig hitt a győzelemben, végig ott loholt ellenfele nyomában. Aztán a 36. percben átvette a vezetést és nagy küzdelemben kicsikarta a győzelmet.

A SZoESE (3 győzelem/4 vereség) a hat csapatot felvonultató nyugati csoport harmadik helyéről várja a folytatást. Legközelebb február 20-án, hétfőn (17.30) játszanak otthon, a nagy rivális ELTE-BEAC gárdáját fogadják.