2016.11.28. 16:36

Pályán a vasi lányok-Rangadót nyert Sárváron a Körmendi DMTE

Körkép- Sárváron nyert megyei rangadót az NB II-es női kézilabda-bajnokságban a Körmend, győzött a Bük és a CVSE, kikapott a Szombathely.

Sárvárfürdő Kinizsi-Körmendi DMTE 16-20 (9-10). -Sárvár, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Tóth J. Bőhm.

Sárvár: JURIK - Hegyi 2, Pataki 2, Vajda 2, Nardai V 2, Horváth C. 5, Soós 2. Csere: Szondy 1, Varga, Szabó, Nardai D. Edző: Rozmán Gergő.

Körmend: Anek - Török 3, Adorján 4, Lakatos, Faragó 1, Szabó A. 4, Kiskós 5/4. Csere: Németh A., Cser 2, Benedek 1, Bokor, Őri, Szalai, Horváth D. Edző: Oláh Sándor.

Nehezen indult a gólgyártás, főleg a védelmek domináltak (14. perc: 4-4). Majd indításos gólokkal ellépett a Sárvár (7-4), ám a félidőre fordított a Körmend. A második félidő elején aztán begörcsölt támadásban a hazai csapat, amire a vendégek gyors gólokkal válaszoltak - és korán eldöntötték a meccset (40. perc: 9-15). Megérdemelten nyert a Körmend. Junior: 25-16.

Rozmán Gergő: - Egy félidős csapat vagyunk, a saját időkérésünk és a szünet után teljesen szétestünk, így nem lehet rangadókat nyerni. Gratulálok a Körmendnek!

Oláh Sándor: - A kihagyott helyzeteinkkel egy másik mérkőzést is meg lehet nyerni!

SZESE Győr- Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia II. 32-31 (16-13). - Győr, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Antal, Antalné.

SZKKA: Szovák - Csire 1, Cser 1, Pődör 12, Dénes 1, Bozzai 3, Bódi. Csere: Károly (kapus), Csépke 3, Szuhogyi 9, Woth, Kovács T. 1, Manhertz, Keszei, Csapó. Edző: Józsa Krisztián.

Rosszul, pontatlanul kezdett az SZKKA. így az ellenfél gyorsan megnyugtató előnyre tett szert (13. perc: 10-4). A félidő hátralevő részében futott az eredmény után a szombathelyi gárda, sikerült is felzárkózni. A második játékrészben is sokat hibázott a vendég, főleg védekezésben, de az 53. percben így is vezetett két góllal. Ám a mérkőzést nem sikerült eldönteni, sőt, a hajrában a higgadtabb, pontosabb házigazda a maga javára fordította a mérkőzést. Junior: 33-26.

Veszprémi ESC-Dr. Lupo Büki TK 19-22 (6-13). - Veszprém, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gadányi, Szabó T.

Bük: HARASZTOVICS - BINDER 5, Markó, Szabó D. 5/3, NÉMETH D. 6, Csabai, Szabó N. 3. Csere: Kálmán (kapus), SZENCZI 1, Pukler 1, Szabó R. 1, Bősze, Megyeri, Németh B., Horváth K. Edző: Mátés István.

Az első perctől a Bük irányította a játékot (15. perc: 1-5), elsősorban remek védekezésének, kitűnő kapusteljesítményének köszönhetően. A szünetben már megnyugtató volt a vasi fór. Fordulás után próbált gyorsabb, agresszívabb játékra váltani a Veszprém (35. perc: 10-15), de biztosan verte vissza a rohamokat a Bük, és a vártnál könnyebben nyerte meg a meccset (57. perc: 15-22). A vendégeknél a fiatalok is kaptak bőven lehetőséget. Junior: 32-23.

Tapolca VSE-Celldömölki VSE 20-25 (11-16). - Celldömölk, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Rozina, Szászfai.

CVSE: Szabó - SEBESTYÉN 7, NÉMETH 4, Vlasich, SZOMORKOVITS A 5, SZOMORKOVITS L 8/3, Füzfa 1. Csere: Pongrácz (kapus), Geiger, Nagy, Marton, Szalai. Edző: Kósa Ottó.

Mindkét bentmaradásért küzdő csapatnak létfontosságú volt a mérkőzés. Ez a hazaiak játékán érződött jobban, elléptek az enerváltan kezdő Celldömölktől (4. perc: 3-0). A CVSE az időkérést követően talált magára, az első játékrész utolsó tíz percét 9-3-ra nyerte. A második félidő hektikus játékkal folytatódott. A Tapolca próbált zárkózni, a Cell korai döntést szeretett volna kicsikarni (48. perc: 17-21). Egyik csapat sem tudta az akaratát a másikra kényszeríteni, így maradt a félidőben kialakult különbség - fontos győzelmet aratott a CVSE. Junior: 16-8.

Az SZKKA a 2., a Körmend a 3., a Bük az 5., a CVSE a 10., a Sárvár a 11. helyen áll a 12 csapatos tabellán.