2017.02.05. 19:30

Parádézó Falco! - A bajnok Szolnok távozott vereséggel

Szombathely - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójának rangadóján a Falco ismét parádézott hazai pályán, ezúttal a címvédő Szolnok távozott vereséggel az Arena Savariából.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Szolnoki Olaj KK 87-79 (21-18, 26-17, 25-23, 13-21)

Szombathely, 2500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Szabó G., Minár L.

Falco: Medford 13/3, Govens 11/9, VÁRADI B. 12/6, PUSZTOHVAR 7/3, ZSIGERANOVICS 19. Csere: Kovács P. 2, Tóth N. 8, BARHAM 13/6, Bognár 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Szolnok: PAVLICSEVICS 24/12, VOJVODA 14/9, Barnies 10/3, Eilingsfeld 9/3, Andric 11. Csere: Tóth Á. 6, Wittmann 3/3, Boriszov 2. Edző: Kmézics Zorán.

Az eredmény alakulása, 6. perc: 14-11. 9. perc: 19-13. 13. perc: 25-25. 18. perc: 41-33. 20. perc: 47-35. 23. perc: 51-43. 27. perc: 66-46. 30. perc: 72-58. 34. perc: 72-70. 38. perc: 84-79. Kipontozódott: Govens (36.), ill Andric (37.), Pavlicsevics (40.).

Mindkét csapat teljes kerettel futott neki a találkozónak. A címvédő, komoly erőt képviselő Szolnok és a hazai pályán hibátlan, jó formát mutató Falco is a győzelem reményében kezdte a rangadót. Remek hangulat fogadta a csapatokat.

Óvatos játékkal nyitottak a felek. Aztán elkezdődött a rohanás, a dobópárbaj. Az gyorsan kiderült, hogy a játékvezetők nagyon tisztelik a vendégeket. De a Falco fegyelmezetten tette a dolgát - bizonyára mindenre felkészítette tanítványait Szekulovics mester. A 7. percben a Szolnok kénytelen volt időt kérni (7. perc: 16-11). Mindkét kispad szorgalmasan cserélgette a játékosokat, erős volt a tempó. És az Olaj ott rohant ellenfele nyomában. Sőt, egyenlített (13. perc: 25-25). Főleg Vojvoda révén jól dobtak távolról a vendégek, és folytatásban felváltva vezettek a csapatok. Ám a kispadról beszállók - elsősorban Tóth Norbert és Barnies - jó teljesítményének köszönhetően a hazaiak visszaverték a szolnoki rohamokat, ismét magukhoz ragadták az irányítást (18. perc: 41-33). Ekkor már jöttek a szombathelyi triplák is. Az etap hajrájában tíz pont fölé tornázták előnyüket a vasiak. Remek első félidővel rukkolt elő a Falco (20. perc: 47-35).

Fordulás után sem vettek vissza a tempóból a felek, gyötörték egymást becsülettel. Ám a hazaik részéről elég volt néhány eladott labda, amiből leindított, könnyű gólokat szerzett az Olaj. Szekulovics mester rögtön időt kért (23. perc: 51-43). Zsigeranovics extázisban játszott, nagyon nem akart kikapni, mindenkivel elbánt a palánk alatt. A vezérletével ismét tíz pont fölé tornázta előnyét a házigazda A társai is átvették a mentalitását - és a közönség is. Húsz ponthoz közelített a hazai fór . A Szolnok helyzetbe is nehezen került. És egy pillanatra összejött a 20 pont (27. perc: 66-46)! Ám ekkor érkezett néhány tripla a vendégektől - az időkérés pedig a hazaiaktól. Nem adta fel az Olaj. A vendégek keményen, agresszíven játszottak, és nagy nyomást helyeztek a játékvezetőkre, folyamatosan véleményezték a nekik nem tetsző ítéleteket. A Falcónál volt az előny, de maradt izgalom az utolsó etapra (30. perc: 72-58). Hat ponttal nyitotta a negyedik játékrészt a vendég (32. perc: 72-64). Nem használt az időkérés, jött hat újabb szolnoki pont. Megremegtek a szombathelyi kezek, kimaradtak a tiszta helyzetek is (34. perc: 72-70). Govens büntetői törték meg a jeget. De a Szolnok lendületét nem sikerült megtörni. Nagyon kellett Váradi triplája. A játékvezetők aztán egészen furcsa körülmények között pontozták ki Govenst... Ám visszaadták a szívességet, Andricsot is leküldték a pályáról. Kezdett kaotikussá válni a meccs. Hol volt ekkor már a 20 pontos hazai előny? A két-három pontos fórnak is örültek a szombathelyi drukkerek (38. perc: 84-79). A közvetlen hajrában a Falco tűnt higgadtabbnak, jobban büntetőzött (39. perc: 87-79). Óriásit harcoltak a hazaiak, és csak megtörték a Szolnok ellenállását, parádés győzelmet arattak!

Szrecsko Szekulovics: - A Szolnok nagyon jó együttes, az elmúlt évek magyar egyeduralkodója - mindig óriási fegyvertény győzni egy ilyen csapat ellen. A meccs nagy részében jól játszottunk, simán nyertük a lepattanócsatát, és csapatként dolgoztunk, mindenki kivette a részét a sikerből. Köszönöm a szurkolók támogatását! Jó úton járunk, az Alba után az Olaj is kikapott Szombathelyen.

Kmézics Zorán: - Szinte végig a Falco irányította a meccset. A vereségünket elsősorban a gyenge védekezésünk okozta, nagyon sok támadólepattanót engedtünk a hazaiaknak. Visszajöttünk még -20-ról a meccsbe, ezért jár a dicséret a fiúknak, de fordítani már nem tudtunk. Megérdemelten nyert a Falco.

További eredmények: Jászberény-Paks 102-89, Kaposvár-Pécs 63-55, MAFC-Vasas 77-83, Alba Fehérvár-Sopron 69-67, Szeged-ZTE 77-83.