2015.02.25. 11:15

Rangadót nyert a Falco - Nagy csatában maradt alul a szomszédvár Sopron

Szombathely – Az NB I-es férfi kosárbanokság 23. fordulójából elhalasztott mérkőzésés pótlásán a Falco-Trend Optika KC Szombathely nagy csatában gyűrte le a szomszédvár Sopront.

A szomszédvári derbire a remek erőt képviselő vendégek teljes kerettel érkeztek. Míg hazai oldalon Krsztanovics helyett a vádlisérüléséből felépült Majsztorovics kapott helyet a palánk alatt – egyben a kezdőben.

A hazaiak eladott labdákkal, a vendégek kihagyott dobásokkal kezdtek. Ám a Falco szép lassan átvette az irányítást (5. perc: 12-6). Majsztorovics látványos blokkokkal szórakoztatta az Arena Savaria népét. Aztán beindult a triplagyár is: Covington nem tudott hibázni távolról. Szorult a Sopron (8. perc: 21-8), de a negyed végére azért ledolgozott valamit a hátrányából. Élesedett a csata, a Falco remek távoli dobásaival tartotta lépéselőnyét. Potyogtak a pontok, pörgős, jó kis meccset hoztak össze a felek. Covington nagyon belejött, aztán Will triplájánál, a Falco nyolcadik (kilencből!) hármasánál Sabáli mester időt kért (13. perc: 34-21). Ám a Sopron a folytatásban is jobbára csak büntetőből talált be. Egyre nőtt a vasi fór, pedig küzdött becsülettel a Sopron (27. perc: 44-32). A hazai drukkerek tökéletes örömét csak néhány furcsa játékvezetői ítélet rontotta el olykor. De a sárga-feketéket nem lehetett kizökkenteni a ritmusukból, űzték, hajtották ellenfelüket. Ezúttal a védekezés is rendben volt, sokszor lejárt a vendégek támadóideje. Boriszov tehetetlen dühét a kispad mögötti plexifalban vezette le. Állva tapsolt az Arena Savaria, parádés első félidőt produkált az extrán dobó Falco (20. perc: 51-36). Fordulás után egy elszánt Sopron lépett pályára. Elég volt néhány elkönnyelműsködött, elrontott támadás a hazaiak részéről – élt a lehetőséggel az ellenfél (24. perc: 57-46). Lelassult a Falco játéka, rendre felállt védelem ellen kellett támadni, elmaradtak a triplák. Ekkor Váradi pontjaiból élt a Falco (28. perc: 64-53). De egyre csökkent a hazai előny. Visszaküzdötte magát a meccsbe az SKC (30. perc: 64-61). A negyedik etap elején már felváltva vezettek a csapatok (32. perc: 66-68). Óriási küzdelem zajlott a pályán, egyik gárda sem akart kikapni. (36. perc: 76-76). A hajrá izgalmasan alakult. Dukics duplája (82-81) után, 24 másodperccel a lefújás előtt kért időt a Sopron. Tóth Gergely labdája leperdült a gyűrűről, Covington iramodott volna meg, faultolták, nem hibázott a büntetővonalról (84-81). Maradt nyolc másodperc – de a Sopron már helyzetig sem jutott el. Nyert, komoly skalpot gyűjtött be a Falco!

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Soproni Sördögök 84-81 (23-19, 28-17, 13-25, 20-20). – Szombathely, 2000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság, vezette: Cziffra, Szabó, Jakab.

Falco: MARTINICS 20/9, COVINGTON 28/21, Perl 6, Dukics 8, Majsztorovics 2. Csere: VÁRADI B. 7/3, Hall 6, Bognár –, Will 7/3. Edző: Kálmán László.

Sopron: THOMAS 17/6, Ruják 8, Dénes 5/3, BORISZOV 14, Tóth G. 9. Csere: Edwards 12/6, Takács 2, POSCIC 14. Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 12-6. 8. perc: 21-8. 13. perc: 34-21. 18. perc: 48-34. 20. perc: 51-36. 23. perc: 57-39. 28. perc: 64-53. 30. perc: 64-61. 34. perc: 69-72. 37. perc: 76-76. 39. perc: 82-81.

Kálmán László: – Büszke vagyok a csapatomra, fontos meccset nyertünk meg! Amikor eljött a holtpont, és utolért minket a Sopron, akkor megmutattuk, hogy mennyire tudunk küzdeni. Bebizonyítottuk magunknak, és a szurkolóknak, hogy hazai pályán képesek vagyunk ilyen remek erőt képviselő ellenfelet is legyőzni.

Sabáli Balázs: – A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy mínusz 19-ről vissza tudtunk jönni a meccsbe. A második félidőben már azt a védekezést láttam a csapattól, amit a jövőben is szeretnék.