2016.12.17. 20:34

Rémálom a Gáz utcában, Fehérváron győzött az Egis Körmend

Az Egis Körmend nyerte a bajnokság csúcsrangadóját, amelyen végig taktikusan játszott és remekül védekezett a vendégcsapat. Rengeteg hibára kényszerítették a hazaiakat Ferenczék, akik a hármasokat is jól dobták, és megérdemelten vették el a listavezető hazai veretlenségét.

Vezetőedző: Gasper Potocsnik

Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-10. 8. p.: 17-22. 13. p.: 29-29. 17. p.: 31-41. 24. p.: 42-49. 27. p.: 50-59. 33. p.: 58-74. 36. p.: 72-84.

Kipontozódott:

A tabella alapján a bajnokság csúcsrangadóját rendezték Székesfehérváron, hiszen az élen álló Alba a második Egis Körmendet fogadta, de nem lehetett tudni, hogy a körmendi változások milyen hatással voltak a játékosokra, és a sérülések sem kímélték a vendégeket. Az Alba viszont kiegyensúlyozott, domináns formát mutatott az elmúlt időszakban. Mindkét gárda erőltette a palánk alatti játékot, mégis Petty és Allen tripláival lépett el négy ponttal a Körmend. A negyed közepén jöttek a fehérvári hármasok, egál körül alakult az állás.

Aztán jött Allen zsákolása és két hármasa, amiket már Dzunics mester sem nézett tétlenül, 17-22-nél időt kért. Loveridge is hármast dobott, tartotta előnyét az MTE, ami egy pontra fogyott a kisszünetre. A hazai magassági fölény ellenére lepattanózásban is jobban álltak a vendégek, ennek köszönhetően több dobáslehetőségük volt. Shepard 2+1-es akciója váltotta ki az első vendégidőt 28-29-nél. Jól védekezett, és 29-29-után visszavette a vezetést az Egis Körmend. Petty 2+1-es betörése után 29-36 állt a táblán, majd jött Ferencz hármasa és a vendégtáborból a „Tíz! Tíz!” rigmus. Dzunics időkérését hamarosan követte Potocsniké, mert öt pontot dobott zsinórban az Alba.

A nagyszünetben így is néggyel vezetett az MTE, amely ezt követően is jól védekezett. Csorvási két duplája után hármasokkal igyekezett zárkózni az Alba, viszont a palánk alól hatékonyabb volt a Körmend. Ferencz újabb triplát dobott, igaz Edwards is, de Allen és Saddler sem maradt adós, 51-61-nél hazai idő jött. Bizonytalan volt az Alba, Allen viszont sziporkázott. 51-66-nál már nagy volt a különbség. Az utolsó tíz percben is dominált a Körmend és növelte előnyét. A 34. percben Allen 4. triplájával 17, Ferenczével pedig 18-ig. Két fehérvári kosár után vendég időkérés törte meg a játékot. Aztán gyorsan egy újabb, mert felpörgött az Alba, amely igyekezett tízen belülre kerülni. De ez csak az utolsó percen belül sikerült, mert okosan, higgadtan játszott az Egis Körmend és megérdemelt sikert aratott idegenben. Ezzel Gasper Potocsnik bravúrgyőzelemmel mutatkozott be a magyar bajnokságban.