2017.03.04. 19:01

Remek játék - Biztos Falco-győzelem

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely remek játékkal verte a vendég Pécset.

A pécsiektől Harazin Tamás hiányzott sérülés miatt, a hazaiknél viszont bemelegítette a társaival a bokájával bajlódó Kovács Péter.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Pécsi VSK-PANNONPOWER 85-73 (24-24, 15-22, 22-15, 24-12). - Szombathely, 2500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Török R., Frányó P., Balog Gy.

Falco: GOVENS 21, MEDFORD 21/9, VÁRADI B. 12/6, Pustahvar 6/6, Tóth N. 4. Csere: Zsigeranovics 6, BARHAM 15, Simon K. -, Kovács P. -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

PVSK: Nelson 8, SUPOLA 14, Smith 10/3, Budimir 10/6, SEJFIC 16/3. Csere: Halász 5, Bíró 7/3, Antoni 3/3. Edző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 6-15. 7. perc: 18-15. 14. perc: 30-33. 18. perc: 34-39. 20. perc: 39-46. 23. perc: 48-49. 25. perc: 51-49. 28. perc: 59-53. 30. perc: 61-61. 33. perc: 71-64. 36. perc: 77-70. 39. perc: 82-73.

A Falco gyors, hatékony játékkal nyitott, a Pécs pedig zsinórban két triplával. A vendégek nem tűntek megilletődöttnek, gyorsan biztos előnyre tettek szert. Jól védekeztek, minden támadásukat ponttal zárták (5. perc: 6-15) Váradi triplája zárta le a szombathelyi szenvedést, aztán Pustahvar is belejött. Elkapta a fonalat a Falco, átvette az irányítást, a vezetést (7. perc: 18-15). Időt kért a Pécs. Sikerült is megtörni a hazaiak lendületét, sőt, az etap utolsó pillanatában egyenlíteni. A második negyed elején felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a csapatok (14. perc: 30-33). Aztán úgy tűnt, hogy meglép a pontosabb Pécs, de a Falco túlélte a nehéz pillanatokat. Pedig sok hazai tripla leperdült a gyűrűről - és ziccerek is maradtak ki - így tartotta előnyét a vendég. Kovács Péter lépett pályára, de a bokája nem bírta, gyorsan cserét kért. A félidő hajrája nem sikerült a hazaiaknak, de arra azért elegendő volt az igyekezetük, hogy nagyon ne lépjen meg a remekül dobó Pécs (20. perc: 39-46).

Medford triplája vezette fel a második félidőt - és bekezdett a Falco. Egyre szűkült a különbség (23. perc: 48-49). Jól védekezett a házigazda, pontosan fejezte be a támadásait. Nelson viselte nehezen a történéseket, kapott egy technikait, amit kihasználva fordított a Szombathely (25. perc: 51-49). Bár a Falco harmadik meccsét játszotta szűk egy hét alatt, nem tűnt fáradtnak, erős tempót diktált, minden egyes labdáért megharcolt (28. perc: 59-53). De az extra hármasokat jegyző Pécs ott loholt a nyomában - és egy dudaszó pillanatában jegyzett triplával egalizált (30. perc: 61-61). Maradt izgalom az utolsó negyedre. Betalált a Falco, csak héha válaszolt rá a Pécs. De kezdett kialakulni egy bíztató hazai fór (33. perc: 71-64). A pécsi center, Sejfic tartotta ekkor meccsben a csapatát. Rendre lépéselőnyben volt a Falco (36. perc: 77-70). Az idő fogyott, a Pécsnek futni a kellett az eredmény után, a nagy rohanásba pedig azért csúszott hiba - amit a Falco büntetett (39. perc: 82-73). Így a vége megérdemelt, sima hazai győzelem lett.