2015.03.29. 19:24

Répcelak: vereség a ZTK-nál

A férfi teke Szuperliga harmadik rájátszásfordulójában pontot sem tudott szerezni a Répcelaki SE a legutóbb hazai pályán legyőzött Zalaegerszegi TK otthonában. Idén is bronzérmet tehetnek a vitrinjükbe a vasiak.

Zalaegerszegi TK–Répcelaki SE 8:0 (3522-3395)

Zalaegerszeg, férfi Szuperliga tekemérkőzés, rájátszás az 1–3. helyért.

ZTK: Fehér Z. 569, Farkas S. 605, Kozma 591, Nemes 581, Pintér 598, Járfás 578.

Répcelak: Gosztola 557, Vörös 592, Rudolf 571, Farkas I. 559, Pete 535, ifj. Móricz 581. Edző: Kiss Zsolt.

Az érmekért folytatott rájátszásban a háromszoros Bajnokok Ligája-győztes Szegeddel (a csongárdiaknak vasárnap nem sikerült megvédeniük címüket, ezüstérmesek lettek) és az Európa Kupa-címvédő Zalaegerszeggel kell megküzdenie a répcelakiaknak. Az alapszakaszbeli eredmények és a papírforma is – akárcsak tavaly – a harmadik helyet jelezte előre a vasiaknak. Ám a rájátszásban az egerszegieket hazai környezetben nagy bravúrral legyőzték a répcelakiak, így matematikai esély még maradt az ezüstre. Ami szombaton aztán végleg elszállt. Az utolsó előtti bajnokin, az Egerszegen elszenvedett vereséggel eldőlt, ismét bronzérmes lesz Kiss Zsolt alakulata.

A hatsávos pályán az első sorban Gosztola László, Vörös Milán és Rudolf Balázs állt csatasorba, de egyikük sem tudta legyőzni riválisát, pedig az egerszegiek sem mutattak nagyon jó formát – az egész mérkőzésen csupán Farkas Sándor tudott 600 fánál többet ütni (605). Éppen ő került a szembe a legeredményesebb répcelakival, Vörössel (592). Nem termett babér a Farkas Imre, Pete Sándor, ifj. Móricz Zoltán triónak sem, így 8:0-ra nyertek a hazaiak.

A répcelakiak április 18-án, Szegeden vívják szezonbeli utolsó bajnokijukat.

Ifjúsági: 4:0 (1071-1012). Ostrom 537, Farkas Á. 534, illetve Gombos 509, Pukler 503.