2017.03.08. 19:50

Sáfár-hegyi terepfutás

Magyarlak - Mindkét kategóriában szentgotthárdi versenyző nyert a második alkalommal megrendezett Sáfár-hegyi terepfutóversenyen.

A Veszprémi Tájékozódási Egyesület szervezte a magyarlaki versenyt, amelyre a Dunántúl számos pontjáról érkeztek résztvevők. A változatos terepviszonyok között kijelölt 12,5 km-es táv alaposan próbára tette az indulókat. A futók a Magyarlaki Művelődési Háztól indulva felfutottak a Szőlő-hegyre, érintve a Szent-kutat, majd a Sáfár-hegyen lévő Mária-kápolnát. Innen a sárga turistajelzésen a Háromházi-patak forrásvidéke volt az úticél, majd a zöld jelzésen a Hársas-tó melletti Vörös-hegy oldalában kanyarodtak vissza Magyarlakra. Két kategóriában hirdettek eredményt, mindkettőben szentgotthárdi versenyző - Somogyi Gábor (+40), illetve ifj. Borbély Sándor (+20) - végzett az élen.

Eredmények. Férfi, +21 év: 1. ifj. Borbély Sándor (Szentgotthárd) 57:42 perc, 2. Gorza István (Táplánszentkereszt) 59:56, 3. Bognár Zsolt (Győr) 1:02:13 óra. +40 év: 1. Somogyi Gábor (Synergy Fitness Szentgotthárd) 56:44, 2. Oliver Pendl (Jennersdorf) 56:54, 3. Takács Tibor (Szentgotthárd) 1:05:00.