2016.02.06. 18:01

Simán nyert a Paks, gyengén kosarazott a vendég Falco KC

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely a Paks vendégeként lépett pályára.

A hazaiaknál a sérült Tóth Ádám kényszerült a padra, a szombathelyieknél pedig Reinar Hallik maradt ki a keretből a légióskorlát miatt. A felek a 4. fordulóban a vasi megyeszékhelyen csaptak össze, akkor nagyon elverte ellenfelét a Falco (81-61). A hazai pályán hibátlan ASE most visszavágásra készült.

Atomerőmű SE-Falco-Trend Optika KC Szombathely 83-62 (27-9, 18-14, 18-27, 20-12)
Paks, 1000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Hegedüs, Frányó.
ASE: DUNN 19/12, Barnies 13, Robinson 11/3, EILINGSFELD 11, Watkins 10. Csere: Will 5/3, Medve 9/9, Kovács Á. 5/3, Siladji -. Edző: Schmidt Béla.
Falco: Rundles 11/3, Butorac 5/3, Váradi B. 2, Csomagics 10, WRIGHT 17. Csere: Bognár 2, Rakics 13/6, Hódi -, Bazsó -, Durázi -, Bagó 2, Kovács B. -. Edző: Kálmán László.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 13-5. 7. perc: 22-6. 14. perc: 35-20. 18. perc: 40-20. 20. perc: 45-23. 22. perc: 52-25. 25. perc: 55-38. 27. perc: 58-44. 30. perc: 63-50. 33. perc: 71-52. 37. perc: 72-58. 39. perc: 81-60.
Kipontozódott: Rakics (39.).

A szombathelyiektől Ryan Wright nagyot küzdött - de egyedül kevésnek bizonyult (Fotó: Unger Tamás)

Jól kezdte a mérkőzést a Falco (2-5), aztán megtorpant. Sorra adta el a labdákat, így könnyű kosarakhoz segítette a házigazdát, rádásul a Paks távolról is belőtte magát. Kálmán László időkéréssel próbálta megállítani a hazai rohamokat (4. perc: 13-5). Nem segítettek a tanácsai. A Falco lassan játszott, esetlegesen, tanácstalanul támadott. Ráadásul roppant gyengén védekezett, szinte minden támadását kosárral zárta a más sebességgel közlekedő ASE (7. perc: 22-6). Wright küszködött magányosan a palánk alatt, nem akadt társa a harcban. Elképesztő hibákat vétett a bátortalan, hitehagyott Falco. A Paks minden megerőltetés nélkül rendezett mészárlást. A második etapban nagyon gyorsan 20 pont fölé nőtt a hazai fór (13. perc: 35-13). Aztán elkezdtett könnyelműsködni a házigazda, amit kihasznált a Falco. Butorac például megszerezte az első szombathelyi triplát - a hetedik rádobásól (14. perc: 35-20). De ettől függetlenül a paksiak biztos vezetését nem fenyegette veszély - főleg azért, mert alig-alig került tiszta dobóhelyzetbe a körülményes, Falco. Nagyon kellett a nagyszünet a szétesett, önbizalomhiányban szenvedő szombathelyieknek (20. perc: 45-23).

A Falco fordulás után sem tudott újítani - erről mindent elmond, hogy szűk két perc után Kálmán László máris kénytelen volt időt kérni (52-25). Viszont Wright nagyon nem akart kikapni - vagy így nem akart kikapni. Ám amint egy kicsit levegőhöz jutott a sárga-fekete gárda (25. perc: 55-38), rögtön érkezett a válasz a túloldalról. Hajtott, futott az eredmény után a Falco (27. perc: 58-44), és produkált összességében egy elfogadható harmadik etapot (30. perc: 63-50). De nagyon úgy tűnt, hogy későn ébredt a vendég. A pontosabban játszó, jobban dobó - ismét ritmus váltó - házigazda pedig tett arról, hogy ne reménykedjen a feltámadásban, a győzelemben a Falco (33. perc: 71-52). A Falco szépen akart meghalni (37. perc: 72-58), de végül nem tudta elkerülni a kiütéses vereséget.

A mérkőzés nagy részében nem volt egy súlycsoportban a két csapat, ilyen arányban is megérdemelten nyert az ASE.

Scmidt Béla: -Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan tetemes előnyre tettünk szert. A második félidőben agresszívabban védekezett a Falco, akkor volt némi gondunk, de mindig akad valaki, aki betalált a nehéz pillanatokban. De végül magabiztosan nyertünk.

Kálmán László: - Nagyon rosszul kezdtünk, gyengén, lassan védekeztünk, esetlegesen támadtunk. A katasztrofális első negyed rányomta a bélyegét az egész meccsre. A második félidőben volt egy pillanat, amikor visszajöttünk a meccsbe, de igazából nem volt esélyünk a győzelemre.