2014.10.09. 16:25

Simán verte a CVSE a Békést

Budapest - A papírforma szerint megnyerte a Békés elleni, a fővárosban lejátszott Extraliga-mérkőzését a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata.

Békési TE–Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 1-6.

Budapest, Postás terem, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés.

Páros: Pagonyi, Sebestyén–Kosiba, Ecseki 0:3 (-6, -9, -10).

Először játszott Kosiba Dániel Ecseki Nándorral párost. Egy kicsit érezhető volt az összeszokottság hiánya, de jó teljesítménnyel magabiztosan nyertek 0-1.

Fazekas Péter mind a két mérkőzését biztosan nyerte. Fotó: Unger Tamás

Egyéni, 1. forduló: Pagonyi–Ecseki 3:2 (-5, 7, 9, -9, 8).

Pagonyi már 2:1-re, sőt a negyedik szettben is vezetett, innen fordított az álláson a celli játékos – kiharcolta az ötödik szettet, ahol már előnyben is volt. A színvonalas játék során a rutinos Pagony ellenfele szervafogadási bizonytalanságát kihasználva maga javára fordította a mérkőzést.

Szabó–Kosiba 1:3 (12, -6, -6, -9). Kosiba harmadik szettbeli megingása ellenére kijött a két játékos közötti tudásbeli különbség.

Sebestyén–Fazekas 0:3 (-3, -5, -4) Fazekas Péter nagyon pontos játékkal nagyon simán nyert 1-3.

2. forduló: Pagonyi–Kosiba 1:3 (8, -8, -3, -10).

Voltak a mérkőzésnek látványos labdamenetei, de összességében nem volt kérdéses a jóval magabiztosabb Kosiba győzelme.

Sebestyén–Ecseki 1:3 (-7, -6, 9, -6). Az ezen a napon hullámzóan teljesítő Ecseki a harmadik játszmában kicsit elbizonytalanodott, ettől függetlenül meggyőzően nyert.

Szabó–Fazekas 1:3 (-5, 9, -6, -11). A második szettet vezetésről bukta el Fazekas, a negyedikben viszont 10-8-as hátrányból fordított 1-6.

Győzött: Pagonyi 1, illetve Kosiba 2, Fazekas 2, Ecseki 1, Kosiba–Ecseki páros.

A héten még egy bajnokit játszik a CVSE: szombaton 11 órakor a BVSC-Zugló otthonában vendégeskedik.