2016.04.20. 19:56

Soproni pofon a Falcónak

Sopron – Az NB I-es kosárlabda-bajnokság középházi középszakaszának 8. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely a Sopron vendégeként futott bele nagy vereségbe.

A rossz formában lévő, vagy inkább motiválatlan, utolsó négy meccséből hármat elbukó hazai csapat tét nélkül léphetett pályára, hiszen a hátralévő fordulók eredménylétől függetlenül is az élen zárja a középház tabelláját. Az elmúlt hetekben ugyancsak gyenge eredményeket produkáló, zsinórban három vereséget elszenvedő, a nyolc közé jutásért harcoló Falcónak viszont minden egyes győzelemre nagy szüksége van – lenne.

Soproni KC–Falco-Trend Optika KC Szombathely 85-65 (27-18, 22-12, 18-18, 18-17)

Sopron, 1000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, középházi középszakasz, vezette: Cziffra Cs., Török R., Praksch P.

Sopon: Laroche 10, Tiggs 19/3, Bán 9/9, Dénes 2, Taylor 16. Csere: Ruják 2, Bavcic 9/3, Rancic 8/6, Molnár M. 4, Takács 2, Élő 2, Kántor 2. Edző: Sabáli Balázs.

Falco: Thomas 4, Váradi B. 5/3, Burgess 8, Replhorde 15/3, Wright 14. Csere: Lekli 8, Simon K. 6, Bognár 2, Bazsó -, Hódi 3/3, Bagó -. Edző: Kálmán László.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 7-0. 8. perc: 19-9. 13. perc: 32-20. 16. perc: 42-24. 20. perc: 49-30. 23.perc: 51-35. 26. perc: 58-35. 30. perc: 67-48. 35. perc: 75-56. 38. perc: 81-60.

Tiggs sikeres triplája nyitotta a meccset, majd mindkét oldalon több lehetőség is kimaradt. 7-0 után talált be először a Falco, Wright volt eredményes közelről. És a folytatásban is a pontosabb, gyorsabb Sopron diktálta a tempót. A Falco egyszerűen képtelen volt gyűrűbe találni, a mostanában megszokott katasztrofális dobóformájával rukkolt elő (5. perc: 11-3). A szombathelyi időkérés után Relphorde pontjaival próbált faragni a hátrányán a sárga-fekete csapat – mérsékelt sikerrel. A Sopron ugyanis jobban célzott, távolról is betalált, tízre nőtt a különbség (8. perc: 19-9). Az etap utolsó másfél-két percében komoly dobópárbajba kezdte a csapatok, ekkor úgy tűnt, hogy talán a Falco is belőtte magát. Viszont a második negyedet is soproni tripla vezette fel. Remekül védekeztek a hazaiak, gyors tempót diktáltak, csapatként játszottak, uralták a meccset (13. perc: 32-20). Wright lendült bele a vendégeknél, de így is a magabiztos, szervezett házigazda akarata érvényesült. Igaz, a Falco sok eladott labdával segítette ellenfelét. Dénes zsákolása után már 20 ponthoz közelített a hazai fór (16. perc: 42-24). A mérkőzés ezen szakaszában, csak Wrighton múlt, hogy a Falco látótávolságban tartotta ellenfelét, aki nagyot harcolt a palánk alatt. A többiek egysíkúan játszottak: beleálltak a dobásba, ami általában nem sikerült. A fiatalok viszont új színt vittek a Falco játékában, felpörgették a tempót. De ők sem tudták megakadályozni, hogy az SKC biztos előnnyel vonulhasson nagyszünetre (20. perc: 49-30). A Falco statisztikai lapja érdekesen mutatott 20 perc játék után: hét próbálkozásból egy tripla ért célba, 23 duplakísérletből 10 volt sikeres, akadt kilenc eladott labda, gólpassz viszont egyetlen egy sem...

Fordulás után nekiesett ellenfelének a Falco, de amint felcsillant némi remény (23. perc: 51-35), az ellenféltől mindig betalált valaki. A szombathelyieknek futniuk kellett az eredmény után, kapkodtak, sokat hibáztak. A Sopron viszont higgadtan, eredményesen kosárlabdázott. Ekkor ugyan kiegyenlített játékot láthattak a drukkerek, de a hazai vezetést szemernyi veszély nem fenyegette (26. perc: 58-35). Felváltva estek a pontok, nem tudott újítani a Falco. Ugyan Replhorde – büntetőkkel - 20 pont alá faragta a soproni előnyt, de így is korán eldőlt a mérkőzés sorsa (30. perc: 67-48). Az utolsó etapban nem volt elég erő a Falcóban, hogy indítson egy nagy felzárkózási rohamot. Minden szombathelyi pontra érkezett válasz, a soproni kulcsemberek pihenőt kaptak – a percek pedig lassan peregtek (35. perc: 75-56). A végére nem maradt izgalom, simán, a vártnál jóval könnyebben nyert a Sopron.

A másik mérkőzésen: Kaposvár-Kecskemét 80-76.