2017.03.26. 18:13

Jászberényben biztosította be a felsőházi tagságát a Falco KC együttese

Jászberény - Az NB I-es kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó, 26. játéknapján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely győzött Jászberényben, így bejutott a legjobb öt közé, a felsőházi középszakaszba.

A Falco győzelmi kényszerben lépett pályára: nyernie kellett, hogy biztosan bekerüljön a felsőházi középszakaszba. A házigazda viszont tét nélkül meccselhetett, ugyanis a tabella 12. helyéről már nem mozdulhatott el. A Jászberénytől hiányzott a sérült Cseh.

JP Autó-Jászberényi KSE-Falco-Vulcano energia KC Szombathely 66-83 (23-20, 13-20, 14-23, 16-20). - Jászberény, 500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság, vezette: Györffy P., Fodor A., Rácz Zs.

Jászberény: Saddler 12/3, Arrington 5/3, Williams 15, Czirbus -, Bojics 23. Csere: Stamenkovic 5/3, Brbaklic 3/3, Mándoki 3/3. Edző: Stevan Tot.

Falco: Medford 12, Govens 14/3, Váradi B. 13/6, Pustahvar 13/3, Zsigeranovics 12. Csere: Bognár 4, Tóth N. 12, Barham 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 5-0. 8. perc: 20-19. 13. perc: 25-29. 17. perc: 29-33. 20. perc: 36-40. 24. perc: 40-49. 28. perc: 46-57. 30. perc: 50-63. 35. perc: 58-75. 39. perc: 63-81.

Kipontozódott: Mándoki (39.).

Idegesen kezdett a Falco, az első három támadását elrontotta. 5-0-val nyitott a házigazda. Govens törte meg a gólcsendet. Hogy aztán Zsigeranovics kiegyenlítsen a Falcónak (3. perc: 5-5). De ekkor sem nyugodtak meg a szombathelyiek, rendre a házigazdánál volt a néhány pontos előny. Bártabban játszott, jobban dobott a házigazda. Sőt, Pusthavar korán megkapta harmadik hibáját - le is ült a padra. A Falco mégis fordított egy pillanatra (6. perc: 12-13). De a 7. percben (18-13) Szekulovics mester kénytelen volt időt kérni. Használtak a tanácsai, rendezte sorait a sárga-fekete gárda, és a második etap elején átvette a vezetést. A Falco első tripláját Barham jegyezte a 13. percben (25-29) - rögtön időt kért a Berény. Jobban védekezett, jól lepattanózott ekkor a Falco. De támadásban gyengélkedett, a triplák sem jöttek, így nem tudott meglépni (16. perc: 29-33). Ettől függetlenül - Zigeranovics és Váradi pontjaival - araszolgatott, araszolgatott a Falco, és küzdött is becsülettel. De csak négy pontos előnnyel vonulhatott pihenőre, mert egy dudaszó pillanatában behulló jászberémnyi tripla zárta az első félidőt (20. perc: 36-40)

Fordulás után felválva estek a pontok. Aztán a Falco kicsit meglépett (24. perc: 40-49). A Jászberény futott az eredmény után, kapkodott, és inkább a légiósai egyéni teljesítményére épített, semmint a csapatjátékra. Ekkor már érezhetően a szervezettebb, higgadtabb Falco diktálta a tempót (28. perc: 46-57) - megosztoztak a terheken, a pontokon a szombathelyiek. Remek harmadik játékrész produkált a Falco, nyugodtabban futhatott neki a negyedik negyednek (30. perc: 50-63) - de a meccs még nem dőlt el. Ám 5-0-val kezdte az etapot a Falco, és a folytatásban is lendületben maradt. Szervezett, motivált csapat benyomását keltette a szombathelyi gárda, a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, és igyekezett eldönteni korán a meccset (35. perc: 58-75). A Berény futott, és dobott - mérsékelt sikerrel. Váradi, Tóth Norbert, Medford szerzett fontos pontokat, de több jó teljesítmény is felvonultatott a Falco. Állandósult a 15-20 pont körüli Falco-előny. És így az utolsó percekre nem maradt izgalom. Magabiztos játékkal, könnyed győzelemmel zárta az alapszakaszt a Falco - és a felsőházban kezdheti a középzakaszt.

További eredmények: Paks -ZTE 90-97, Szeged-Kaposvár 94-76, Kecskemét-Alba 65-88, PVSK -Vasas 79-66, Sopron-MAFC 90-57.

A felsőházi középszakaszba az Alba (1.), a Körmend (2.), a Szolnok (3.), a Falco (4.) és a ZTE (5.) jutott be.