2014.12.13. 19:44

Szegeden sem sikerült a Körmendnek

Jól kezdett, aztán a második félidőben rengeteg hibával játszott a Körmend, és hiába futott az eredmény után, 18 eladott labdával nem volt esélye a fordításra.

Németh Zsolt

Naturtex-SZTE-Szedeák – Egis Körmend 93–83 (16–27, 26–15, 23–19, 28–22)
Vezetőedző: Ante Perica
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-9. 8. p.: 11-19. 11. p.: 18-32. 17. p.: 35-36. 23. p.: 54-43. 28. p.: 63-50. 35. p.: 74-67. 38. p.: 81-76.
Kipontozódott: Burgess 39. p., Lemon 40. p.

Lemon két gyors személyi hibával kezdett, az első körmendi kosárra hárommal válaszoltak a házigazdák. A 7. percben Burgess is beütötte második hibáját, Ferencz viszont a második tripláját szerezte, nyolccal lépett el a Körmend, amit Popadics toldott meg egy kettessel. Kuntics hármast dobott, aztán technikait kapott. Burgess dudaszóra esett hármasával, 11 ponttal lépett el a vendégcsapat az első negyed végére. A kisszünet után Sonyák triplával köszönt be. Popadics labdát lopott, s máris 14 volt közte. Ébredt a Szeged, rövid idő alatt hat pontot faragott ebből, Ante Perica kért időt. Úgy tűnt sikerrel, ám Csirics faulttal együtt dobott hármast, értékesítette a büntetőt is, hatra csökkent a különbség. Elakadt támadásban a vendégcsapat, a hazaiak lépésről lépésre zárkóztak fel. Jereminov kettesével már egyenlő volt az állás és ez maradt a szünetre is.

Jereminov hármasával az ötödik perc után újra vezetett a Szeged a félidő elején, Csirics is betalált, elléptek a hazaiak. 50-43-nál, alig több mint egy perccel a kezdés után jött is a vendég időkérés. Úgy tűnt hiába, két eladott labda után újabb időt kellett kérnie Ante Pericának. A 24. percben született meg a félidő első körmendi kettese, de Kiss hármassal válaszolt. Mínusz 14-nél Burgess dobott hármast, majd Lemon kettesével került tízen belülre a vendégcsapat, de jött a válasz Balabantól. Sorra adta el a labdát a Körmend, így nem volt esély a felzárkózásra. Burgess két duplájával és egy hármasával aztán a kisszünetig négyre csökkent a hátrány.

Kiss és Ferencz váltott hármast, aztán újra eladott labdák következtek vendégrészről, a 34. percben már 17-nél járt ebben a tekintetben a Körmend. A 37. percben Burgess hármasa jelentett némi reményt, de jött Balaban újabb kettese, megint kilenc volt közte. Egy perccel a vége előtt mínusz ötnél Burgess kipontozódott, eldőlt a meccs. Később Lemon is kiment, aki még egy technikait is kapott, tíz lett közte a vége.