2015.07.27. 15:57

Szenior atlétikai ob a vb jegyében: Tíz érmet hoztak a vasiak

Budapest - Tíz érmet gyűjtöttek be a vasi atléták az Ikarus pályán megrendezett szenior országos bajnokságon.

Nagy melegben kezdődött, viharban folytatódott, szemerkélő esőben zárult az Ikarus pályán megrendezett szenior atlétikai ob, melyen hét Vas megyei versenyző indult. A legtöbb érmet a Sárvári Kinizsi atlétája, Márczi Győző (M50) szerezte, aki az augusztus 4. és 16. között Lyonban rendezendő szenior világbajnokság tízpróba számára készülődvén rúdugrásban, diszkoszvetésben, súlylökésben és gerelyhajításban is indult. Előbbi kettőben arany-, utóbbi kettőben ezüstérmes lett. Két aranyat is nyert a 81 esztendős Haladás-atléta, Homonnay Ferenc 100 méteren és távolugrásban. Bajnoki címet szerzett még a Synergy Fitness Szentgotthárd hosszútávfutója, Somogyi Gábor (M50) az 5000 méteres távon, aki a vb-n majd félmaraton áll rajthoz. A kalapácsvetők közül Fábián Zoltán (M45, Haladás) vb-főpróbázott – magyar bajnoki címmel. A vb-re nevezett gyaloglók közül 5 km-en gyakorolt Bodorkósné Tamásné (W45, Haladás) és a szombathelyi Major Ferenc (M50) – szintén első helyet szereztek, Bodorkósné másfél perccel javította meg egyéni csúcsát.

A Vas megyei szenior atléták egy csoportja az ob-n. Elöl balról: Horváth Zsolt, Homonnay Ferenc, Bodorkós Tamásné. Hátul: Domján Miklós edző, Márczi Győző, Major Ferenc. Fotó: Haladás VSE

Férfi. 100 m, M80: 1. Homonnay Ferenc (Haladás VSE) 16,70. 5000 m, M45: 4. Horváth Zsolt (Szombathelyi Futóklub) 21:36,20. M50: 1. Somogyi Gábor (Synergy Fitness Szentgotthárd) 17:28,06. Távolugrás, M80: 1. Homonnay Ferenc 2,73. Rúdugrás, M50: 1. Márczi Győző (Sárvári Kinizsi) 3,50. Súlylökés (6 kg), M50: 2. Márczi Győző 10,99. Diszkoszvetés (1,5 kg), M50: 1. Márczi Győző 37,44. Gerelyhajítás (700 g), M50: 2. Márczi Győző 32,95. Kalapácsvetés (7,26 kg), M45: 1. Fábián Zoltán (Haladás VSE) 64,54. 5000 m gyaloglás, M50: 1. Major Ferenc (BHSE) 27:16,97. Női. 5 km gyaloglás, W45: 1. Bodorkós Tamásné (Haladás VSE) 28:49,56.