2017.05.19. 19:15

SZoESE: fájó hazai vereség

SZOMBATHELY Fájó vereséggel folytatta az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszását a SZoESE.

Szombathelyi Egyetemi SE-Nemzeti Közszolgálati Egyetem SE 50-60 (17-19, 8-16, 14-18, 11-7)Szombathely, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 17-20. helyért, vezette: Szalai, Benedek.SZoESE: GUSZTAFIK 18/6, Fekete -, Orsós-Bogdán 5/3, MOLNÁR 9, Plózer 2. Csere: Feigl 7, Hajdinák 2, USZKAI 7, Rózsa -, Jakubovics -, Kovács K. -. Edző: Szabó László.

A megbetegedett Szabó-Haklits nélkül is a győzelem reményében lépett pályára a SZoESE, ám gyengén kezdett, csak az első negyed végére rendezte sorait. A második etapban is az NKE diktálta a tempót, a SZoESE sok eladott labdával, kihagyott helyzettel segítette ellenfelét (20. perc: 25-35). A hazaiak fordulás után sem tudtak újítani, továbbra is gyengén dobtak, egyre nőtt a különbség (30. perc: 39-53). Az utolsó etapban vezényelt egy nagy rohamot a SZoESE, de ez a feltámadás csak a tisztes vereséghez volt elegendő. Szabó László: - Sok hibával játszottunk, főleg támadásban. Kár ezért a meccsért, egy verhető ellenféltől kaptunk ki. Hiányzott egy húszpontos játékosunk, akit ezúttal nem sikerült pótolnunk.