2013.05.09. 13:58

SZoESE: komoly vereség

Budapest - Az NB I-es amatőr női kosárlabda-bajnokság 9-16. helyéért zajló rájátszásában komoly vereségbe futott bele a SZoESE.

A rájátszás 6. fordulójában, zsinórban három győzelemmel a háta mögött a jó erőt képviselő BSE vendégeként próbált meglepetést okozni a SZoESE. Az elején még úgy tűnt, hogy erre van esély (4. perc: 8-6). Ám a házigazda védekezést váltott, továbbá egészpályás letámadásra. Ezt a taktikát pedig siker koronázta, a SZoESE rengeteg labdát adott el, a BSE könnyű kosarakhoz jutott. Ez az agresszív harcmodor nem ízlett a szombathelyi lányoknak. A nagyszünetig tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés sorsa (20. perc: 55-20). Fordulás után indított egy halvány rohamot a SZoESE, ám a házigazda könnyedén visszaverte. A különbség pedig egyre nőtt a felek között (30. perc: 78-31). A végére nem maradt izgalom.

BSE-Szombathelyi Egyetemi SE 101-46 (22-7, 33-13, 23-11, 23-15)

Budapest, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 916. helyért, vezette: Vida, Bátovszky.

BSE, legjobb dobók: Soppán 18, Zsilinszky 17.

SZoESE: Földi 4, Szabó-Haklits 53, Handler 2, Horváth 8, Konti 3. Csere: GUSZTAFIK 15, Bauer 5, Uszkai 2, Gősi 2. Edző: Szalai János.

Szalai János: - Jobb csapattól nem szégyen kikapni. De ekkora különbség nincs a csapatok között. Sokkal taktikusabban kellett volna játszanunk.