2015.04.06. 16:39

SZoESE: még tanulni, edződni kell

Az amatőr női NB I-es kosárlabda-bajnokság felsőházi rájátszásában elszenvedte harmadik vereségét a SZoESE-Sportiskola.

Szegedi Kosárlabda Egylet–Szombathelyi Egyetemi SE-Sportiskola 89-43 (21-13, 18-11, 22-5, 28-14)
Szeged, 100 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért, vezette: Borgula, Papy.
Szeged, legjobb dobó: Mészáros 20/6.
SZoESE: Czinder 10, GUSZTAFIK 11, Handler 6/3, Uszkai 4, Bicskei 3. Csere: Gyuricza 4/3, Vidóczi –, Tóth T. 3, Porpáczi 2, Boronkai –. Edző: Kozma Tamás.

A szombathelyiektől két rutinos játékos, Szabó-Haklits és Konti hiányzott. Az esélyesebb házigazda kezdett jobban, a hosszú, fárasztó utazás rányomta a bélyegét a vasiak játékára. A SZoESE sok labdát adott el, amiből könnyű kosarakat szerzett az ellenfél, ráadásul a dobások sem mentek. Ettől függetlenül az első félidőben üggyel bajjal ugyan, de tartotta a lépést a vendég. A második félidő elején viszont fokozta a tempót a Szeged, és gyorsan eldöntötte a mérkőzést. A szombathelyieknél sok fiatal kapott lehetőséget, Boronkai Szabina például most mutatkozott be a csapatban.

Kozma Tamás: – Még sokat kell tanulnunk, edződnünk, hogy a felsőházi rájátszásban is győzelmet ünnepelhessünk.