2017.04.25. 18:30

SZoESE: vereség

Vereséggel folytatta az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság rájátszását a Szombathelyi Egyetemi SE.

Kiss Lenke KS-Szombathelyi Egyetemi SE 81-58 (25-14, 17-9, 19-28, 20-7).

Budapest, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 17-20. helyért, vezette: Oláh, Kruk.

SZoESE: SIMON C. 18, Orsós-Bogdán 4/3, SZABÓ-HAKLITS 13/3, Uszkai 4, Feigl 2. Csere: MOLNÁR 14, Rózsa -, Hajdinák 3, Plózer -, Fekete -, Jakubovics -, Gusztafik -. Edző: Szabó László.

Molnár Anna Fotó: Unger Tamás

Remekül kezdett a Gusztafik Lillát nélkülöző SZoESE (2. perc: 0-7), de időt kért a házigazda, és agresszív, egészpályás letámadással folytatta a mérkőzést, amivel nem tudott mit kezdeni a vasi alakulat. A második negyedben is sok labdát adott el a SZoESE, amiből könnyű kosarakat szerzett a KLKS. Így egyre nőtt a különbség (20. perc: 42-23). Fordulás után feljavult a szombathelyiek játéka, egyre faragta a hátrányát és visszajött a meccsbe (30. perc: 61-51). A végére azonban elfáradt a klasszikus irányító nélkül játszó, a meccsen összesen 38 labdát eladó SZoESE és kikapott.

Szabó László: - Sajnos megint beigazolódott, hogy irányító nélkül nem tudunk meccset nyerni, nagyon hiányzott Gusztafik Lilla. A rengeteg eladott labdával saját magunkat vertük meg.

A folytatásban a SZoESE a Szolnokot fogadja csütörtökön 18 órás kezdéssel az egyetemi csarnokban.