2017.04.03. 17:18

SZOKA U16: két vereség

Szombathely - Két vereséggel folytatta a felsőházi rájátszást a Szombathelyi Sportiskola Kosárlabda Akadémia U16-os fiú kosárlabdacsapata.

Vasas Akadémia-Szombathelyi Sportiskola KA 66-55 (15-16, 17-15, 9-11, 25-13). - Budapest, U16-os fiú kosárlabda-rájátszás.

SZOKA: Friedl 7, Kenéz 6, Verasztó 15/3, Gyuk 7, Dokmanovic 7, Csere: Sövegjártó 8, Nárai, Rédei 5, Bogár, Pásztor, Szabó, Földes. Edző: Váradi Attila, Gábor Máté. A 35. percig fej fej mellett haladtak a csapatok, ezután a szombathelyiek védekezési hibákat vétettek, elkapkodták a támadásaikat, és a haziak egy 12-0-s rohammal el is döntötték a mérkőzést.

A győzelemért jobban küzdő, önzetlenebbül játszó házigazdák megérdemelten nyertek.

Szolnoki Sportcentrum- Szombathelyi Sportiskola KA 91-80 (26-15, 20-25, 25-12, 20-28)

SZOKA: Friedl 6, Kenéz 4, Verasztó 22/3, Gyuk 9, Dokmanovic 20.

Csere: Sövegjártó 5/3, Nárai, Rédei 1, Bogár 1, Pásztor 6, Szabó 6, Földes.

Az első negyedben állva hagyták a házigazdák a szombathelyieket (26-10), de ők a félidőre újra nyílttá tudták tenni a mérkőzést. Aztán megint a jó erőkből álló szolnokiak percei következtek, és már hiába hajráztak a vasiak.

Egy fordulóval a felsőházi rájátszás vége előtt a biztos országos döntőt érő negyedik helyen áll a SZOKA.