Továbbment a Falco - Kaposváron zárták le a negyeddöntős párharcot a vasiak

2017. május 19., 20:23 szerző: Tóth Gábor fotós: Unger Tamás
komment
Kaposvár - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjénak negyedik felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Kaposvár vendégeként nyert, így továbbjutott a négy közé.
hirdetes_kapcsolo: 1
data['nincs_banner']: 0
G->reklam_mentes: 0

Az egyik fél három megnyert mérkőzéséig tartó csata negyedik felvonásának a Falco 2-1-es előnnyel futott neki. Azzal a szándékkel, hogy lezárja a párharcot.

A találkozó Hendlein négy pontjával kezdődött, és a folytatásban is a hazaiaknál volt a kicsi előny. A Falco zárkózott, a Kaposvár meglépett. Keményen védekeztek a csapatok, gyorsan gyűltek a faultok. Érezhetőn feszültek voltak a játékosok - Goven és Hendlein különbözött össze. Közben pedig Váradi duplájával fordított a Falco (7. perc: 16-17). Belelendültek a szombathelyiek. A második negyedben pályára lépett a bokasérüléssel bajlódó Zsigeranovics is, aki jól szállt be a meccsbe. Most a hazaiak futottak az eredmény után - Govenst nehezen tartották. A 13. percben a hazai kispad kénytelen volt időt kérni (27-34). Jól védekezett a Falco, gyors támadásokat vezetett, jól lepattanózott - és nagyon rohant, nagyon küzdött. A Kaposvár helyzetbe is alig került, szinte csak büntetőből talált gyűrűbe. Egyre nőtt a különbség, a félidőre tíz pont fölé hízott a szombathelyi fór (20. perc: 33-45). A kaposvári csarnokban csak a sárga-fekete drukkerek hangját lehetett hallani.

Ivan Zsigeranovicsot (labdával) nem tudták tartani a palánk alatt a kaposváriak Fotó: Unger Tamás

Pustahvar harmadik triplája jelezte, hogy fordulás után sem lassít a Falco. Egyértelműen a vasiak diktálták a tempót, szinte minden támadásukat ponttal zárták (24. perc: 39-56). Többen - Zsigeranovics, Pustahvar, Govens - kifejezetten jó formát mutattak. A 27. percben már 20 pont volt a különbség (41-61). Nagyon úgy tűnt, hogy a Falco korán el akarja dönteni a meccset. Ennek megfelelően a szombathelyiek biztos 16 pontos előnnyel vághattak neki a negyedik játékrésznek (30. perc: 51-67) - de a mérkőzés még nem ért véget. A szombathelyiek korán begyűjtötték az öt csapathibát, továbbá még az utolsó etap hajrájába sem értünk, de Medford, Govens, valamint Barham már négy faultnál járt. A Kaposvár pedig rohamozott minden mindegy alapon. Egyre fogyott a különbség, Szekulovics mester időt kért (34. perc: 59-70). Egy ütközés után Váradi a földre került, mégis ő kapott technikait. Forrtak a pályán az indulatok, feszültek voltak a játékosok. Az idő fogyott, de tíz pont alá faragta hátrányát a kőkeményen játszó Kaposvár (38. perc: 67-76). Govens kipontozódott, de a Falco így sem engedte, hogy vérmesebb reményeik legyenek a hazaiaknak.Az utolsó perc dobópárbajba ment át, nem remegett meg a szombathelyi játékosok keze. A lefújás után óriási ünneplésbe kezdett a csapat és a szurkolótábor.

JEGYZŐKÖNYV

Kaposvári KK-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77-84 (24-26, 9-19, 18-22, 26-17)

Kaposvár, 900 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, 4. találkozó, vezette: Földházi T., Cziffra Cs., Török R.

Kaposvár: WISSEH 11, Fodor M. 10, FRAZIER 17/6, COOKE 14/6, Hendlein 14. Csere: Simms 7, Baki 3/3, Grebenár -, Papp 1. Edző: Fekete Ádám.

Falco: GOVENS 23/3, Váradi B. 6, Barham 4, PUSTAHVAR14/9, Tóth N. 6 Csere: MEDFORD 11/3, ZSIGERANOVICS 18/3, Bognár 2, Kovács P. -Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-7. 7. perc: 16-17. 13. perc: 27-34. 20. 33-45. 24. perc: 39-56. 27. perc: 41-61. 30. perc: 51-67. 34. perc: 59-70. 38. perc: 67-76.

Kipontozódott: Hendlein (40.), Fodor M. (40.), ill Govens (38.).

A Falco biztosan győzött, és lezárta a párharcot, 3-1-re nyerte a negyeddöntőt - vasárnap nem kell játszania.