2016.10.23. 12:41

Tisztes vereség - Szolnokon harcolt nagyot a Falco

Szolnok - Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában a Falco nagyot küzdött a bajnoki címvédő, idén is aranyesélyes Szolnok otthonában, de nem tudta felborítani a papírformát, a végén kikapott.

A Falco szűk kerettel utazott Szolnokra, hiszen Bognár betegség miatt nem játszhatott, Turner pedig félig sérülten vállalt a játékot (a center mindössze 14 percet töltött a pályán).

Szolnoki Olaj KK-Falco KC Szombathely 88-78 (19-17, 21-19, 23-20, 25-22).

- Szolnok, 1500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány, Tőzsér, Gyuris.Szolnok: Wittmann 9/6, VOJVODA 20/9, BARNIES 21/6, BORISZOV 11/3, Wright 3. Csere: POPOVICS 10, Tóth Á. 7, Eilingsfeld 7/3. Edző: Sztojan Ivkovics.Falco: Váradi B. 4, GOVENS 17/3, Kovács P. 8, PUSZTOHVAE 14/6, TÓTH N. 11. Csere: MEDFORD 16/3, Turner 8, Simon K. -. Edző: Szrecsko SzekulovicsAz eredmény alakulása, 4. perc: 6-7. 8. perc: 14-11. 13. perc: 24-19. 18. perc: 36-34. 20. perc: 40-36. 24. perc: 43-45. 27. perc: 54-54. 30. perc: 63-56. 33. perc: 73-61. 37. perc: 83-67. 39. perc: 87-76.Kipontozódott: Tóth N. (39.).Alaposan egymásnak estek a felek.

A volt szolnoki, Kovács Péter szerezte a Falco, a volt szombathely, Wrihgt pedig az Olaj első pontjait. Felváltva találtak kosárba a csapatok, nem tudta rákényszeríteni akaratát a vasiakra a vendéglátó - Pusztohvar volt nagyon elemében a sárga-feketéktől. A második etapban fokozta a nyomást a házigazda, kezdett meglépni (13. perc: 24-19). Szekulovics mester időkérése állította mag a hazai rohamokat, issmét felzárkózott a Falco (17. perc: 31-30). A nagyszünetig nem dőlt el semmi (20. perc: 40-36).Fordulás után is tartott a lépést a Falco, annak ellenére is, hogy a triplák nem jöttek.

Ám egyre jobban összeállt a nagyon agresszívan játszó hazaiak védekezése, ráadásul a játékvezetőknek köszönhetően sok 2+1-es akciót vezettek, így ismét megléptek. Tegyük hozzá, nehezen került helyzetbe a Falco, ha pedig - elvétve - összejött a tiszta helyzet, akkor kimaradt a dobás.

Üggyel, bajjal tartotta látótávolságban ellenfelét a szombathelyi csapat (30. perc: 63-56). Váradi pontja zárta harmadik negyedet, Váradié nyitotta a negyediket. De tíz pont fölé tornázta előnyét a labdaszerzésekből gyorsan induló, remekül dobó Olaj. Szekulovics mester időt kért (33. perc: 73-61). Vojvodával azonban nem bírtak a sárga-feketék, mindenhonnan betalált. Fogytak a percek a Falco rohant, de sokat hibázott - és ezúttal a lepattanókat sem tudta begyűjteni. Már a 20 pontot súrolta a hazai fór (37. perc: 83-67).

A Falco vezérelt még egy rohamot, másfél perccel a vége előtt 85-73-ra zárkózott. De Sztojan Ivkovics időkérése véget vetett a meccsnek: a Szolnok megnyugodott, lelassított, kijátszotta a támadóidőit.Nem adta olcsón a bőrét a Falco, de megérdemelt Szolnok-győzelem született.Sztojan Ivkovics: - Színvonalas kosárlabdát játszottunk, de az ellenfél is jól teljesített. A fiúk kihozták magukból a maximumot, apróságok döntöttek a javunkra. Szrecsko Szekulovics: - Férfias kosárlabdát játszott mind a két csapat. Sokáig tartottuk a lépést, jó harminc percig egál meccset játszottunk a bajnokkal. Azonban a Szolnok az utolsó negyedben meglépett, és megérdemelten nyert.

Eredmények: ZTE-Szeged 85-78, Pécs-Kaposvár 85-65, Sopron-Alba Fehérvár 80-73, Paks-Jászberény 69-77.