2014.07.31. 18:21

U18 kosárlabda: Az 5–8. helyért

Magyarország U18-as fiú kosárlabda-válogatottja az 5–8. helyért játszhat a B divíziós Európa-bajnokságon, miután nyolcaddöntős csoportjában a negyedik helyen zárt.

Portugália-Magyarország 59-52 (25-6, 8-15, 18-14, 8-17)
Szófia, fiú kosárlabda B divíziós U18-as Európa-bajnoki negyeddöntő.
Magyarország: Kovács 2, Antóni 4/3, Hódi 6/6, Andrássy 6/3, Bagó 9. Csere: Pongó 6/6, Peringer, Szabó 5/3, Popgyákunik 5, Filipovics 1, Krivacsevics 8/3 Vezetőedző: Horváth Imre. Edző: Váradiné Szarka Ildikó.

A szerda esti találkozón portugálok vetették eredményesebben magukat a küzdelembe. Jól védekeztek, jól lepattanóztak, könnyen szerezték kosaraikat, és az első tíz perc elteltével már 19 pontos előnyben voltak. A nagyszünet után a szombathelyi Hódi Patrik triplájával 10-re apadt a különbség. De ennél már nem sikerült közelebb férkőzni, újra elkezdett nyílni az olló (30. perc: 51-35). Az utolsó etapban még egy nagy rohamot indítottak a magyarok, a 36. percben már csak hat pontra voltak riválisuktól (51-45). Innen viszont a portugálok egy 10-0-s sorozattal bebiztosították győzelmüket.

Magyarország–Ukrajna 70-64 (11-15, 24-14, 17-14, 18-21)
Magyarország: Kovács 9, Hódi 17/12, Antóni 8/6, Andrássy 11, Bagó 12. Csere: Pongó 3/3, Filipovics, Peringer, Krivacsevics 3, Popgyákunik 2, Szabó 5/3.

A két vereséggel eldőlt, hogy a mieink nem juthatnak a négy közé. A nyolcaddöntős csoportban az az Ukrajna volt az ellenfél, amely az Eb során minden meccsét megnyerte. Egy kiegyenlített első negyed után a másodikbeli nagy rohammal 11 ponttal léptek el Bagó Martinék, és bár igyekeztek szorongatni az ukránok – két és fél perccel a vége előtt három pontra felzárkóztak (61-58) – a győzelmet már nem engedték ki a kezükből. További eredmény: Ukrajna–Svédország 61-53.

Magyarország válogatottja egy győzelemmel és két vereséggel (a csütörtök esti Svédország–Portugália mérkőzés eredményétől függetlenül a nyolcaddöntős csoportja negyedik helyén zárt, így az 5–8. helyért folytathatja. Következő ellenfele Izrael lesz szombaton 12.45-től.