2017.01.30. 17:35

U20: nyert a Körmend

Megyei körkép - Az U20-as kosárlabda-bajnokság NB I. A csoportjában könnyen nyert a Körmend, a Falco viszont elszenvedte harmadik vereségét.

Kaposvári KK-Egis Körmend 53-69 (12-29, 10-13, 13-13, 18-14).

- Kaposvár, U20-as NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Lakos, Dross.

Körmend: Murai 2, Németh Á. 14/3, Oroszi B. 15/9, Oroszi V. 7/3, Márton Á. 26/3. Csere: Molnár B. -, Érsek 2, Márton L. 3/3, Németh L. -. Edző: Hencsey Tamás.

Két alapembere távollétét is elviselte a körmendi csapat, amely így is biztos győzelmet aratott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Alba Fehérvár 77-80 (17-30, 16-18, 18-21, 26-11).

- Szombathely, U20-as NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Esztergályos R., Bognár T.

Falco: Kovács B. 9/3, Kozma 2, Hódi 8/6, Durázi 32/6, Perák 13. Csere: Horváth B. -, Dancsecs 12/6, Németh B. 1. Edző: Váradi Kornél, Váradi Attila, Svajda Gábor.

Rossz ritmusban, indiszponáltan kezdték a mérkőzést a hazaiak, és az első negyedben összegyűjtött hátrányuk állandósult a negyedik negyed közepéig. Ekkor robbantott a Falco, még a vezetést is átvette, de végül kikapott. A mérkőzés egészét tekintve a jobban koncentráló fehérváriak megérdemelten nyertek.

A 15. forduló után a Falco a harmadik, a Körmend a negyedik helyen áll.