2013.12.05. 18:30

A Delfin SI SE két korosztályos válogatottja kilenc érmet gyűjtött

A Kanyó Éva Kupáért kiírt lány tornász utánpótlás országos bajnokságról Székely Dóra és Dévai Boglárka révén két arany-, három ezüst- és négy bronzéremmel tért haza a Delfin SI SE.

Az év utolsó versenye az utánpótlás országos bajnokság volt a Delfin Sportiskolai Sportegyesület tornászai számára – három korosztályban hét szombathelyi versenyző lépett a szerekhez.

A serdülő kategóriában Varga Rebekáé lett a legjobb összetett vasi eredmény, a 2003 után születetteknél hatodik lett. A szerenkénti finálékban hárman versenyezhettek: Farkas Dorottya gerendán, Tömböl Boglárka és Németh Boglárka ugráson hetedik és nyolcadik helyezéseket szerzett. A serdülők edzői: Timár-Kiss Nóra és Hüll Tamás.

A Kanyó Éva Kupával a kadet korosztály összetett bajnoka, Székely Dóra. A szombathelyi tornászlány a fiatalon elhunyt egykori válogatott tornásznő férjétől, Rózsa Györgytől vehette át az első helyért járó díjat. (Fotó: Delfin SI SE)

A nagyobbaknál a szombathelyiek két korosztályos válogatottja – edzőik Vizer Erzsébet és Rácz Gábor – összesen kilenc érmet gyűjtött. A kadet korosztályban Székely Dóra élete első összetett magyar bajnoki címét – és ezzel a Kanyó Éva Kupát – nyerte el. A másnapi szerenkénti döntőkben is kiegyensúlyozottan szerepelt, gerendán is aranyat szerzett, felemás korláton ezüst-, ugráson és talajon pedig bronzérmes lett. Az ifjúságiaknál Dévai Boglárka – felépülve sérüléséből – apróbb hibákkal tornászott; egyéni összetettben a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A szerenkénti finálékból pedig további három érmet hozott: ugrásról és a felemás korlátról ezüstöt, a talajról pedig bronzot.

A Delfin SI SE másik ob-medálgyűjtője, Dévai Boglárka (Fotó: Delfin SI SE)

– Örülök, hogy a fiatalabb korosztályokban ismét eredményesebbek vagyunk, már hárman kvalifikálták magukat a szerenkénti döntőkbe – összegzett Vizer Erzsébet vezetőedző. – Dévai Boglárka és Székely Dóra teljesítménye pedig méltán ad okot arra, hogy a jövő évi szófiai junior Európa-bajnokságra utazó magyar válogatottba bekerüljenek.

A Delfin SI SE versenyzőnek eredményei. Serdülő (2000/2002), egyéni összetett: 9. Németh Boglárka 41,20, 12. Tömböl Boglárka 39,60. Serdülő (2003/2004), összetett: 6. Varga Rebeka 33,00, 7. Varga Ágota 32,00. Szerenkénti döntők, ugrás: 7. Németh 12,266, 8. Tömböl 11,666. Gerenda: 7. Farkas Dorottya 10,633. Kadet, összetett: 1. Székely Dóra 47,40. Ugrás: 3. Székely 12,783. Felemás korlát: 2. Székely 10,533. Gerenda: 1. Székely 11,833. Talaj: 3. Székely 12,433. Ifjúsági, összetett: 3. Dévai Boglárka 48,33. Ugrás: 2. Dévai 13,416. Felemás korlát: 2. Dévai 11,30. Gerenda: 4. Dévai 11,466. Talaj: 3. Dévai 12,833.