2016.10.30. 19:45

Váratlan Falco-vereség Szegeden

Szeged - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 5. fordulójában a Falco KC Szombathely az eddig nyeretlen Szeged vendégeként 95-79-re kikapott.

A Falco hozta el a labdát a feldobás után, aztán második támadásából Medford révén a szombathelyi csapat is dobta az első kosarat is. Támadásban meglehetősen sokat hibáztak a csapatok, három és fél perc játék után 4-4-et mutatott az eredményjelzőtábla. A szegediek kaptak előbb lábra, majd lassan a vasiak is elkapták a fonalat: fej-fej mellett haladt a két gárda. Aztán Govens hátára vette csapatát és zsinórban szórta a pontokat, az első negyedben a Falco 21 pontjából tízet szerzett az amerikai.

A második negyedben állva hagyta a szegedieket a szombathelyi gárda, Váradi, Govens felváltva tüzelt pontosan, így kilenc pontosra hízott a vendégelőny. Aztán a szegediek szigorítottak a védekezésen és egyre közelebb araszoltak (14. perc: 27-28.). Sőt, a kimaradt szombathelyi dobásokat sikeres középtávolikkal és triplákkal büntették (18. perc: 45-36). A nagyszünetben 47-40-es szegedi előnyt mutatott az eredményjelzőtábla, a Tisza-partiaknál Ivan Lilov járt élen a pontgyűjtésben, 17 egységet termelt.

Szünet után sem jöttek be a vendégek dobásai, a döntő pillanatokban megremegett a sárga-feketék keze, míg a gyorsan játszó hazaiaknak szinte minden bement. Öt perccel a negyed lefújása előtt már tíz volt közte. A szegediek lerohanásokból is szépen gyűjtöttegék pontjaikat, míg a vasiaknak szinte semmi sem sikerült. Lilov és az exszombathelyi Andrija Ciric felváltva szórta a pontokat, míg a vasiaknál Govens mellett csak Tóth Norbert volt, aki valamelyest jól teljesített. Az utolsó negyed 70-54-es hazai előnnyel kezdődött, a szegedi kosárra azonban rendre szombathelyi válasz érkezett, így legalább nem nőtt a különbség, igaz, jelentősen nem is csökkent. De az addig kiválóan dobó szegediek ekkor többet hibáztak. Aztán négy perccel a lefújás előtt csak 13 volt a differencia - egy utolsó, nagy rohamott indítottak Szrecsko Szekulovics tanítványai. A nagyon halvány reménysugarat Lilov dudaszó pillanatában gyűrűben landoló triplája jelentette. Három perccel a vége előtt így már 18 volt a különbség. az utolsó két percben csak az volt a kérdés, meglesz-e a húsz közte. Nem lett, de ennél több pozitívum nem volt a gyengén kosarazó Falco számára a mérkőzésben.

A szombathelyiek negyedóráig jól dobtak és védekeztek, ezután hullámvölgybe kerültek, amelyből nem is sikerült kikecmeregniük.

További eredmények: MAFC-Szolnok 82-73, Jászberény-Alba Fehérvár 67-71, Kaposvár-Paks 78-72, Pécs-Kecskemét 77-69.

A meccs élőképes közvetítését itt nézheti meg>>

Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco KC Szombathely 95-79 (19-21, 28-19, 23-14, 25-25)
Szeged, 600 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette:
Papp, Jakab, Pozsonyi.
Szeged: BOLTICS 14, LILOV 35/15, CSIRICS 17/3, Juhos 10, Sulovics 11/6. Csere: Révész 5, Wirth 3/3, Lakosa -. Edző: Nikola Lazics.
Falco KC Szombathely: Medford 17/6, Kovács P. 2, GOVENS 25/12, Pustahvar 2, Turner 6. Csere: TÓTH N. 15, Váradi 12/6, Hódi -, Bognár -. Edző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 13-13. 12. perc: 19-28. 25. perc: 57-48. 28. perc: 66-49. 34. perc: 78-60. 38. perc: 87-72.