2016.05.26. 18:02

Vereségek a finisben - negyedik helyen végzett a SZoESE-Sprint SC

Somogyjád - Az NB II-es férfi röplabda-bajnokság utolsó fordulójában mindkét meccsét elveszítette a SZoESE-Sprint SC gárdája, amely a negyedik helyen zárta a pontvadászatot.

ZTE RK-SZoESE-Sprint SC 3:2 (16, -21, -14, 25, 8). - Somogyjád, NB II-es férfi röplabda-mérkőzés.

SZoESE-Sprint: Marsai, Széll, Selmi, Gőczi R., Újvári, Szabó G. Csere: Gerencsér (liberó), Koller, Konetsny. Játékos-edző: Gőczi Roland.

A szombathelyiek - akiknek még nagyon halvány esélye volt a harmadik helyre - Somogyjádon vívták utolsó háromcsapatos tornájukat. A közvetlen rivális ZTE-t csak győzelemmel érhették volna be. A SZoESE az első játszma közepéig tudta tartani a lépést, onnan megléptek a zalaiak (25-16). A másodikban viszont a vasiak finiseltek jobban (21-25). A harmadik játékrész egyértelműen a sprinteseké volt (14-25). A negyedik szett kiélezett csatában 23-23 után dőlt el - a jobban koncentráló zalaiak javára (27-25). A döntő, rövidített játszmában a ZTE volt összeszedetettebb (15-8).

Gőczi Roland, a SZoESE-Sprint játékos-edzője Fotó: Unger Tamás

Somogyjád-SZoESE-Sprint SC 3:1 (11, 18, -23, 15).

SZoESE-Sprint: Gueth, Széll, Konetsny, Gőczi R., Újvári, Szabó G. Csere: Gerencsér (liberó), Koller.

Az első két játszmában a hazaiak akarata érvényesült; a másodikban azért közelebb tudtak araszolni a szombathelyiek (25-11, 25-18). A harmadik szettben már jóval fegyelmezettebben játszott a SZoESE, utol is érték a hazaiakat, és ki is használták első játszmalabdájukat (23-25). A következő játékrész azonban már ismét a hazaiak szája íze szerint alakult, 5-0-s vezetésük után a játékkedvüket vesztett vasiak már nem nagyon tudták megnehezíteni a dolgukat.

Az NB II-es bajnokságot a Szeged nyerte, a szombathelyiek negyedikként zártak.

Végeredmény: 1. Szeged 50 pont, 2. Somogyjád 44, 3. ZTE 29, 4. SZoESE-Sprint 24, 5. SZESE Győr 17, 6. Felsőváros Di Angelo 16.