2017.03.12. 19:55

Az alapszakasz zárómérkőzésén a Viktória 2-0-ra verte a Honvédot

Szombathely - A női labdarúgó NB I. alapszakaszának utolsó, 14. fordulójában a Viktória 2-0-ra nyert a sereghajtó Budapest Honvéd ellen.

Viktória FC-Budapest Honvéd 2-0 (2-0). - Szombathely, Király Sportléte-sítmény, 60 néző, vezette: Görög.

Viktória: Bíró - Kopcsándi (Kiss Zs., 65.), TÁLOSI, Balogh, Kun - Harsányi, FÁBIÁN, Manhart (Bátorfi, 73.) - Csidei, SIKLÉR, Magyarics. Edző: Csordás Csaba.

Budapest Honvéd: Farkas - Püski, Németh T., Gula, Krár - Gomola, Véninger, Lakatos (Mészáros, 46.), Kuhár (Kátai, 46.) - Malinovszky, Kovács. Edző: Nikandish Hossein.

Fábián Dóra jól futballozott, középpályás gólpasszt is adott Fotó: Unger Tamás

Gyorsan vezetést szerzett a Viktória, az ötödik percben Fábián jobb oldali beadását Siklér hat méterről lőtte a hálóba (1-0). Fölényben futballozott a szombathelyi együttes, rengeteg helyzetet dolgozott ki. A 24. percben egy balról belőtt labdát Harsányi nyolc méterről a léc alá bombázott (2-0). Egykapuzott a vasi együttes. Szünet után is óriási fölényben volt a Viktória, a kispestiek a félpályát sem igen lépték át. Ám a hazaiak a jobbnál jobb helyzeteket is elhibázták.

A Viktória győzelmét nem fenyegette veszély. Gólszerzők: Siklér (5.), Harsányi (24.).

Csordás Csaba: - Azt kértem a lányoktól, hogy felszabadultan futballozzanak - ez megvalósult. Mostantól viszont kizárólag a hétvégi, FTC elleni Magyar Kupa elődöntőre fókuszálunk.

További eredmények: Astra-Kóka 0-1, Győri ETO-FTC 2-10, Újpesti TE-MTK 0-9.