2016.11.22. 17:45

Zsinórban öt diadal - Pályán az Illés Football Akadémia együttesei

Körkép - Az I. osztályú labdarúgó utánpótlás-bajnokságok 13. fordulójában a Csordás Csaba vezette U19-es csapat sorozatban ötödik győzelmét aratta. A fiatalok ezúttal Felcsútról hozták el mindhárom pontot.

U14

Vasas Kubala Akadémia-Illés Akadémia-Haladás 0-5 (0-2)
Budapest, vezette:
Csepregi.
Illés Akadémia-Haladás: Senkó - Simon, Baranyai, Bognár (Rosner), Reseterits - Horváth R. (Palkó), Bunevácz, Vigh (Kovács Z.), Doncsecz (Heiter) - Tóth Á. (Balogh), Dezamits (Varga M.). Edző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Doncsecz (2), Simon, Tóth Á., Nguyen Vieth (öngól).

A mezőnyben tetszetősen játszó hazaiak ellen a vendég szombathelyiek hatékony támadójátékuknak köszönhetően szép győzelmet arattak. Az Illés Akadémiából mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Az U14-es csapat játékosa, Doncsecz Levente két gólt szerzett Fotó: Unger Tamás

A bajnokság állása: 1. MTK 37, 2. Debrecen 34, 3. Újpesti TE 28, ... 5. Illés Akadémia-Haladás 27 pont.

14. forduló, szombat, 14.00: Illés Akadémia-Haladás-FTC.

U15

Vasas Kubala Akadémia-Illés Akadémia-Haladás 3-1 (2-0). Budapest, vezette: Katz.
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi - Rédei, AUER, Kurzbauer, Basics - Séfer (Czafik), Woth, Kállai (Füzik), Sólyom - Szalay, JAKAB. Edző: Farkas Péter.
Gólszerző: Szalay.

Jól kezdte a mérkőzést a vasi együttes, több helyzetet is kidolgozott, ám ezeket el is hibázta. A Vasas viszont a gólokat lőtte. Szünet után sem változott a forgatókönyv, így pont nélkül maradt a vendéggárda.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 36, 2. MTK 26, 3. Honvéd 26, ... 15. Illés Akadémia-Haladás 5 pont.

14. forduló, szombat, 12.00: Illés Akadémia-FTC.

U16

Illés Akadémia-Haladás-Győri ETO 1-1 (1-1). Illés Akadémia, vezette: Papp.
Illés Akadémia-Haladás: CSUTORKA - BALOGH F., BOKOR, Szekér (Illés), Bognár - NYÍRI, Nyári (Edelényi), Tóth, BURAI - Kónya, Huszti. Edző: Desits Szilárd.
Gólszerző: Burai.

Bár szinte felbillent a pálya, a sok rossz döntést hozó hazaiaknak meg kellett elégedniük az egy ponttal.

A bajnokság állása: 1. Illés Akadémia-Haladás 24, 2. MTK 18, 3. Honvéd 17 pont.

14. forduló, 13.00 (Agád): MTK-Illés Akadémia-Haladás.

U17

Illés Akadémia-Haladás- Győri ETO 0-4 (0-0). Illés Akadémia, vezette: Vincze.
Illés Akadémia-Haladás: Oswald - Kiss B. (Labát), Acsádi R., Kiss T., Füleki - Szalai, Putz (Vámos), Vargovics (Latyák), Winkler - Keresztes, Szilágyi. Edző: Bánfalvi Zsolt.
Kiállítva: Szilágyi (61.).

Az első félidőben mezőnyjáték folyt, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. A másodikban Szilágyi kiállítása után tíz főre fogyatkozott a a hazai csapat, ezt kihasználta a Győr.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 24, 2. FTC 22, 3. Honvéd 21, ... 8. Illés Akadémia-Haladás 9 pont.

14. forduló, szombat, 11.00. (Agárd): MTK-Illés Akadémia-Haladás.

U19

Puskás Akadémia-Illés Akadémia-Haladás 1-3 (0-0). Felcsút, vezette: Nagy B.
Illés Akadémia-Haladás: MOLNÁR M. - Szőke (Szabó Á.), TIBA, MOLNÁR T., KIRJÁK - BONTÓ (Kovács Z.), Tóth M., SZÁR, KOVALOVSZKI - Imre, Varga K. (SZÁNTÓ). Edző: Csordás Csaba.
Gólszerzők: Szántó (2), Kovalovszki.

Kicsit álmosan kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, de az első félidőben így is akadt két nagy meccslabdája. A második játékrészre rendezték soraikat a vendégek, az idő múlásával folyamatosan begyűrték a felcsútiakat. Az utolsó 20-25 percben aztán már látványos, közönségszórakoztató örömfocival rukkolt elő a szombathelyi együttes.

A bajnokság állása: 1. FTC 22, 2. Illés Akadémia-Haladás 20, 3. Vasas 19 pont.

14. forduló, szombat, 10.00: Illés Akadémia-Haladás-Győri ETO.