Sportvilág

2017.08.02. 18:00

Csoportnegyedik a magyar U18 a B divíziós Európa-bajnokságon

TALLINN Utolsó két csoportmérkőzését megnyerte a magyar válogatott az észtországi U18-as B divíziós fiú kosárlabda-Európa-bajnokságon. Dancsecs Andrásék a 9-16. helyért folytathatják.

Kedden, a B csoport 4. fordulójában megszerezte első győzelmét a Ferenczi Tamás vezette magyar válogatott az U18-as, B divíziós fiú kosárlabda-Európa-bajnokságon. Nagy fegyvertény, hogy az addig két győzelemmel, egy vereséggel álló, kiemelkedően lepattanózó fehéroroszokat sikerült felülmúlni.

A Szombathelyi Sportiskola játékosa, Dancsecs András (labdával) egyik vezére a magyar csapatnak Fotó: Fiba.com/europe

Magyarország-Fehéroroszország 91-85 (21-30, 27-6, 21-22, 22-27)

Nagy fordulatot hozott a mérkőzés második negyede, amikor a magyarok csupán hat pontot engedélyeztek a beloruszoknak. Jó százalékkal dobták a távoliakat, a 40 perc alatt 14 tripla is beakadt - ebből négy a szombathelyi Dancsecs András (18/12), három a körmendi Oroszi Bence (9/9) nevéhez fűződik -, és lepattanózásban is egyenrangú ellenfelek tudtak lenni. Mindkét vasi fiú hármat-hármat szerzett meg, Dancsecs statisztikájába három, Orosziéba egy gólpassz is bekerült.

A csoportkör zárónapján, szerdán a még nyeretlen grúzokkal találkoztak a magyarok - őket is sikerült legyőzni.

Magyarország-Grúzia 66-59 (13-10, 25-13, 17-16, 11-20)

Ezúttal is a második negyedben szerezte meg a győzelmet előrevetítő tetemes előnyt a magyar csapat. A némi hullámvölgyet hozó negyedik tíz percben a 16 pontos fór ugyan hatra olvadt, de a végére sikerült rendezni a sorokat. Dancsecs 9/9, Oroszi 7/3 pontot jegyzett.

A magyar csapat két győzelemmel és három vereséggel a negyedik helyen zárt a B jelű hatosban. Ez azt jelenti, hogy a 9-16. helyért folytathatja a küzdelmet - először az A csoport negyedikje, Svédország ellen. A B csoportból az első két helyezett, Horvátország és Bulgária jutott a negyeddöntőbe.

A B csoport végeredménye: 1. Horvátország 5 győzelem/0 vereség 10 pont, 2. Bulgária 3/2 8, 3. Izland 3/2 8, 4. Magyarország 2/3 7, 5. Fehéroroszország 2/3 7, 6. Grúzia 0/5 5.