Sportvilág

2017.08.11. 19:01

Elfogadható vereség - Megkezdte az oroszországi tornát a kosárválogatott

KAZANY - Vereséggel kezdte az oroszországi felkészülési tornát az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Az oroszországi tornára a honosított DeAndre Kane, valamint Hanga Ádám, Ferencz Csaba és Tóth Norbert nélkül utazott ki a válogatott. Így Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány roppant fiatal csapatot küldött csatába a komoly erőt képviselő, fizikai fölényben lévő, Európa szűk elitjéhez tartozó orosz válogatott ellen - a körmendi Golomán György (UCLA Bruins) most mutatkozott be a nemzeti csapatban. A péntektől vasárnapig tartó erőpróbán az orosz és a magyar válogatott mellett Izland és Németország csapata szerepel, mindenki játszik mindenkivel.

Perl Zoltán (labdával) jól, ponterősen játszott Fotó: Pókász Endre

Oroszország-Magyarország 84-69 (27-16, 22-19, 19-19, 16-15). - Kazany, 1500 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés.

Oroszország, legjobb dobók: Mozgov 20, D. Kulagin 14/3, Kurbanov 14, Frizdon 11/3.

Magyarország: Wittmann 5/3, Vojvoda 18/12, Benke 4/3, Allen 9/9, Keller Á. 2. Csere: Kovács P. -, Tóth Á. 2, Golomán 3, Perl 12/3, Eilingsfeld 6, Váradi 8/3. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

Az orosz válogatott 6-0-val kezdett, és a folytatásban is uralta a meccset. Csapatunk fokozatosan rendezte a sorait, többször is felzárkózott, ám a félidőben biztos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (20. perc: 49-35). Fordulás után kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség, de az oroszok vezetése, győzelme nem forgott veszélyben. Kikapott, de alapvetően helytállt a magyar válogatott.

A magyar válogatott további programja, szombat 15.00: Magyarország-Izland. Vasárnap 14.30: Magyarország-Németország.