2014.04.19. 07:15

F1 Kína: Hamiltoné a pole ismét

A Kínai Nagydíj időmérő edzésén Hamilton volt a leggyorsabb, Ricciardo indulhat mellőle

Kelemen Attila

A Kínai Nagydíj időmérő edzésén, csakúgy mint Ausztráliában és Malajziában esős körülmények között került megrendezésre. A levegő 14, a pálya 16 Celsius fokos volt.

Maldonado volt az, aki számára a lehető legrosszabb körülmények között kezdődött a sanghaji hétvége. Nemelég, hogy 10 rajthelyes büntetést hozott magával Bahreinből, de még a tegnapi szabadedzésen falnak is csapta autóját a venezuelai. Mi több, a ma délelőtti tréningen félre kellett parkolnia Lotusát, mivel a szerelők motorhibát véltek felfedezni a telemetrián. Épp emiatt nem is tudott részt venni Maldonado az időmérő edzésen.

A Q1-ben volt aki extrém esőgumikkal, volt aki intermediet abroncsokkal látogatott ki a pályára.

A pálya nagyon csúszott, több versenyző el is hagyta egy-egy féktávon a pályát, ám a leaszfaltozott bukótereknek köszönhetően mind vissza tudtak térni a pályára.

A Q1 leggyorsabbja Hamilton (1:55,5) volt, aki Hülkenberget, Vettelt, Rosberget és Bottast előzte meg. Akiesők sorrendje: Gutierrez, Kobayashi, Bianchi, Ericsson, Chilton, Maldonado.

A Q2-ben is Hamilton végzett az élen,1:54,0-s idejével csaknem egy másodpercet vert a komplett mezőnyre, egyedül Vettel tudta megközelíteni 5 tizedre.

A kiesők között meglepetésre ott volt a Ferrari finn pilótája és a két McLaren: Raikkönen, Button, Kvyat, Sutil, Magnussen, Perez sorrendben felyezték ők be az időmérő edzést.

A Q3-ban első nekifutásra Hamilton 1:54,3-mal az élre ugrott. Őt Vettel, Rosberg, Ricciardo, Alonso, Massa, Bottas, Vergne, Hülkenberg sorrendben követték a többiek.

Második próbálkozásra Hamilton fél másodpercet javított idején, miközben a többiek rontottak. Egyedül Ricciardo javított, és feljött a második helyre, de a hátránya így is 1 másodperc volt.

A hajrában Riccirado ugyan javított, de maradt második. Rosberg pedig megpörgött a célegyenesre ráfordító kanyarban, így maradt 4. a két Red Bull mögött.

Hamilton idei harmadik pole-ját érte el.

A futamot magyar idő szerint vasárnap 9 órakor rajtoltatják el.