Sportvilág

2017.07.27. 18:15

Nyerő volt a 21 - Másodszor is győzött a férfi kosár-válogatott

KECSKEMÉT A keddi 29 pontos győzelem után másodszor is simán verte Szlovákiát a magyar férfi kosárlabda-válogatott. Perlék ezúttal 21 ponttal bizonyultak jobbnak.

Magyarország-Szlovákia 72-51 (20-13, 16-15, 17-12, 19-11)

Kecskemét, felkészülési kosárlabda-mérkőzés.

Magyarország: Wittmann -, Vojvoda 8, Benke 15/9, Tóth N. 1, Keller 7. Csere: Eilingsfeld 8, Perl 10/3, Pongó M. 3/3, Váradi 6/6, Kovács 9/6, Tóth Á. 5. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

Szorosabban kezdődött az összecsapás, mint az egy nappal korábbi (76-47), a szlovákok az első percekben tapadtak a mieinkre (11-11). Ráadásul a harmadik percben Wittmann Krisztiánt combsérülése miatt le kellett cserélni. A negyed végén Váradi Benedek és Keller Ákos pontjaival hét egységgel elhúztak a magyarok. A második negyed elején már négy hárompontosnál járt a magyar csapat, és noha a szlovákok ebben a negyedben jobban céloztak, a félidőben nyolc ponttal (36-28) vezettek Pongóék.

Az Olaszországban játszó Perl Zoltán (pirosban) volt a második legeredményesebb magyar kosárlabdázó
Fotó: Pókász Endre

A második félidő elején négy egységre felzárkóztak a vendégek, majd Kovács Péter bevágott két triplát, ezen kívül főként büntetőkből szerezték pontjaikat a magyarok. A negyed végén 53-40-et mutatott az eredményjelző. A záró tíz percben is tartotta előnyét a fegyelmezetten kosarazó Ivkovics-csapat, sőt, Benke Szilárd és Perl Zoltán hármasaival tovább kúszott a különbség, a vége: 72-51.

A válogatott legközelebb augusztus 4-én Mariborban játszik Szlovéniával, másnap ugyanott Csehországgal meccsel.